Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Variációk egy végeredményre
05
2018
2018. november 5.  |  15:35
Bravúrt ért el a PEAC-Pécs-Pingvinek együttese, amely "elkapta" az eddig jól szereplő Tatabányát a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának múlt heti fordulójában. A csoport többi mérkőzése elég egyoldalú játékot hozott, s nagy különbséggel zárult. Jóval több volt az izgalom a zöld csoportban, amelyben az összecsapások többsége szoros, kiélezett volt, izgalmasan alakult. Érdekesség, hogy a Szeged egy végig kiegyenlített szoros meccsen hosszabbítás után a MAFC-ot, az MTK II pedig 20 pont fölötti előnyét kis híján "elszórakozva" a Tata együttesét verte egyaránt 63-58-ra.

TFSE - DEAC-DSI 78-42

Az első negyedet 25-7-re megnyerve Németh Alma (16 pont, 5 lepattanó, 4 eladott, 3 szerzett labda, 2-2 gólpassz és szerzett labda), Varga Barbara (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Miháczi Diána (12/3 pont - 5/5 mezőnyből -, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével a TF gond nélkül őrizte meg veretlenségét. Az erősen tartalékos összeállításban pályára lépő vendég debreceniektől egyedül Göttlinger Anna (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Aluinvent DVTK Miskolc U23 62-40

A 7. és a 14. perc között a Lakatos Dóra (13/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Shirian Fatime (9 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk)-Gundel Takács Anna (9 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda)-Nyulasi Barbara 8/6 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) kvartett vezette szigetszentmiklósi együttes egy 16-3-as "száguldással" gyakorlatilag eldöntötte a meccset a maga javára. A vendég miskolci fiatalok elsősorban Vég-Dudás Anna (13 pont, 10 lepattanó) és Kecskés Karina (11 pont, 4 eladott labda) jóvoltából a záró etap elején 10 ponton belülre kerültek, de ez a felzárkózás nagyon sokat kivett belőlük, így az utolsó 7 és fél percet 18-5-re nyerő hazaiak végül magabiztosnak mondható győzelmet arattak. A hazaiak a büntetőket (8/20, 40%), a vendégek pedig a triplákat (1/18, 5,55%) dobták igen gyengén.

Ajka - Dávid Kornél KA 79-48

Az első félidőben Nagy Annamária (16/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Szabó Eszter (11 pont) találataira építve a fehérvári együttes abszolút egyenrangú ellenfele volt a vendéglátó ajkai csapatnak. Térfélcsere után a Kalocsai Dorina (18/3 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda)-Demeter Hanna (16 pont, 9 lepattanó)-Balsay Anna (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) trió vezetésével fokozatosan elhúzott, s végül fölényesen nyert az Ajka.

Vasas Akadémia - Nyíregyházi Kosársuli 77-22

A Vasas végig nagy fölényben játszva Madár Kata (17/3 pont, 6 lepattanó) és Varga Alíz (13 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével 55 pontos verést mért az igen gyenge napot és dobóformát kifogó nyíregyháziakra. A vendégek mezőnyből 7/62, 11.3%-kal dobva jutottak összesen 22 pontig. Legeredményesebb játékosuk Takács Anna volt 6/6 ponttal - 17 mezőnykísérletből -, 4 lepattanóval, 3 szerzett és 5 eladott labdával. A gyenge dobóteljesítmény miatt a vendégeknek csapatszinten összesen írd és mondd 4 gólpasszig jutottak.

PINKK SE - Csata DSE 45-120

Az első negyed közepén csupán 13-12-re vezetett a Csata az elsősorban a dupla-duplával záró Séra Nikolett (11-11 pont és lepattanó), valamint Molitor Dorottya (8 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda) eredményességére építő hazaiak ellen. Ettől kezdve azonban nyomasztó fölénybe került a vendégcsapat, amely Horváth Fruzsina (19/3 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda), Boros Júlia (18 pont), Radócz Fanni (16 pont), Farkas Fanni (14/6 pont, 3 lepattanó), Mányoky Réka (14/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és a hatalmas mezőnymunkát végző Pálinkás Enikő (13 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 gólpassz) vezetésével végül 75 pontot vert ellenfelére.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Tatabányai KC 76-67

Az első félidőben Milica Vojinovics (24/3 pont, 11 ,lepattanó), Varga Eszter (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Kitti (11 pont, 9 lepattanó) eredményes játéka révén a pécsi fiatalok jó játék mellett 7 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyed a Doktor Anna (15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz)-Szamosi Rita (14/12 pont, 8 lepattanó)-Galli-Hirling Borbála (12 pont, 6 lepattanó)-Kaluha-Guti Alexandra (10/3 pont, 3 gólpassz) kvartett vezette rutinos vendégeké volt, akik feljöttek, sőt a záró etap elején át is vették a vezetést. Ez azonban a jelek szerint nagyon sokat kivett a Tatabánya játékosaiból. A hajrát a fiatal hazai együttes bírta jobban, amely a szakasz közepén egy 13-2-es rohammal a maga javára döntötte el a színvonalas találkozót.

ELTE-BEAC Újbuda - Kecskeméti KC 63-35

Bár a BEAC végig "kézben tartotta" a mérkőzést, a vendégek Burján Laura (8/6 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Schlégl Odett (7/3 pont, 13 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda) vezetésével három negyeden át elsősorban védekezésüknek köszönhetően jól tartották magukat. A záró szakaszra aztán "elfogyott" a Kecskemét, a hazaiak Mérész Beatrix (16 pont, 10 lepattanó), Angyal Nikolett (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Galánta Alma (9/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Juhász Angéla (9 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) jó játéka révén a lepattanócsatát 54-39-re nyerve biztosan győztek.

Kanizsai Vadmacskák SE - Széchenyi KA Győr 68-77

Zsámár Lili (24/18 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Kovács Rebeka (20 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Hegyi Vivien (11 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építve a hazaiak az első félidőben abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a veretlen győri együttesnek. Szünet után a vendégek játszottak pontosabban, s végül Biczó Laura (22 pont, 6 lepattanó), Szirony Dorina (21 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), valamint Nagy Rebeka (14 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda) vezérletével, a lepattanózást "döntő fölénnyel", 44-24-re nyerve ellenfelük fölé kerekedtek.

ZTE NKK II - Bajai NKK 59-77

Minden negyedet megnyerve - az elsőt 8, az utolsót 2 ponttal - aratott biztos győzelmet Kucsora Réka (26/6 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda), Szöllősi Boglárka (20/18 pont, 8 lepattanó) és Domokos Kinga (19 pont, 7 lepattanó) eredményes, hatékony játékára építve a Baja. A vendégek dolgát zalai részről elsősorban Preisinger Boglárka (16 pont - 22 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Horváth Fruzsina (15 pont, 6 lepattanó) nehezítette meg.

Szombathelyi Egyetem - Kiss Lenke KA 66-68

Ellentétes félidők mérkőzésén a parádés harmadik negyedének, valamint a szédületes dupla-duplát "szállító" Opitz Petra (24 pont, 26 lepattanó) és Fogarasi-Krauss Flóra (14 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) remek játékának köszönhetően 10 pontos félidei hátrányból fordított, s győzött a Kiss Lenke KA. A hazaiaknál is volt egy roppant "mutatós" dupla-duplát elérő vezéregyéniség Szabó-Haklits Zsuzsanna (31/24 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda) személyében, ám társai 0/8-at dobtak távolról, így hiába érte el a 10 pontot Mezősi Anna (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), végül a záró etap közepén 60-60 után 6 ponttal ellépő vendégek örülhettek.

Szeged KE - MAFC 63-58

Ráijesztett az első negyedben szinte végig vezető, a Szabó Vivien (12/6 pont, 10 lepattanó)-Fülep Csilla (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó)-Tarnai Kata (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) hármasfogat "húzta" MAFC a veretlen szegediekre. A folytatásban végig szoros volt az összecsapás, nem "eresztették" egymást a felek. A záró etap közepén 5 ponttal - ezen a szoros meccsen ez nagy különbségnek tűnt - elléptek a Kecskés Fanny (21/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Zsíros Liza (14 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda) és Horváth Zsanett (11 pont, 8 lepattanó) ponterős játékára alapozó hazaiak, de a MAFC úgy dolgozta le hátrányát, s mentette hosszabbításra az összecsapást, hogy az utolsó másfél percben nem született kosár. A ráadásban a vendégek nem tudták kihasználni lélektani előnyüket. A 7 pontjából ötöt a "túlórára tartogató" Kőházi Fanni (7 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 7 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével a hazaiak végül ha nehezen is, de megőrizték veretlenségüket.

MTK-Budapest II - Tatai SE 63-58

Az első három, de különösen a két középső negyedben egyértelműen "uralta" a játékot az MTK, amely Schirochy Szonja (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Halmosi Anna (13 pont, 8 lepattanó) és Munkácsi Éva (9/3 pont, 5 szerzett labda) hatékony játékának köszönhetően megnyugtató, 24 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Úgy tűnt, meg is nyugodtak a vendéglátók, talán túlságosan is, mert a záró etapra nagyon "leült" a játékuk. Ebben a szakaszban közel 8 percig nem szereztek pontot a városmajoriak, s ezalatt a szívósan küzdő tatai együttes Chroméj Hajnalka (18 pont, 3 lepattanó, 9 eladott kabda, 4 gólpassz), a tripla-duplával záró Gusztafik Lilla (12-12 pont és lepattanó, 10 szerzett labda, 3 gólpassz) és Szűts Bolgárka (11 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda) találataira építve, zsinórban 16 pontot szerezve 7 pontra feljött. A hosszú hazai kosárcsendet megtörő Serfőző Viktória (9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) találata sem törte meg az óriásit hajrázó tatai csapat lendületét. A végjátékban Orsós-Bogdán Lívia (10/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) két triplája fokozta még az izgalmakat, de a tataiak végül nem tudtak 4 pontnál közelebb kerülni az MTK-hoz.