Női NB I: Tizenöt pontos hátrányból fordított a Csata
04
2018
2018. november 4.  |  10:55
Könnyedén nyert a PEAC Újbudán

A sérült Gémes-Sarok Nikolett nélkül állt fel a PEAC a Gabányi László Sportcsarnokban. Meszlényi Róbert vezetőedző úgy döntött, hogy Sarah Imovbioh helyett az ex-beacos Barnai Judittal kezd centerposzton.

A negyed végére hat pontos előnyt harcoltak ki a vendégek, amely akár nagyobb is lehetett volna, ha kicsit pontosabban céloznak. A folytatásban eggyel magasabb (és gyorsabb) sebességi fokozatra kapcsoltak a baranyaiak, az olló elkezdett egyre nagyobbra nyílni. Sarah Imovbioh tarthatatlan volt ezúttal is (22 ponttal és 19 lepattanóval zárt), a nagyszünetre 48-26-os vendégek vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok. Eldőlt a meccs.

A fordulás után még egy lapáttal rátett a PEAC, a különbség már a harmincat is súrolta, aztán összekapták magukat egy kicsit a hazaiak, Suppán és Szabó találataival faragtak a hátrányukon. A biztos előny tudatában kiengedtek Simonék, a fiatalok is pályára kerültek, de végül így is magabiztosan hozták a kötelezőt – írta a BB1.hu.

ELTE BEAC-Újbuda - PEAC-PÉCS 56-83 (12-18, 14-30, 15-20, 15-15)

Budapest,
V: Balogh, Vida, Major

BEAC: Papp 11, Suppán 6/6, Szabó 11/6, Mérész 17, György 2. Csere: Mandic 4, Vincze 5/3, Angyal -.

PEAC: Vanloo 17/9, Wentzel 7/3, Simon 10, Tetemondova 12, Barnai 10. Csere: Imovbioh 22, Ruják 5, Tenyér -, Pucz -, Kovács -, Radonjic -.

Tizenöt pontos hátrányból fordított a Csata

Az első félidőt abszolút a Vasas uralta, az újonc nem tudott mit kezdeni a nagy lendülettel játszó hazaiakkal, pedig már a kapitány, Nagy-Bujdosó Nóra is a csapat rendelkezésére állt. Az első negyedben még csak egy, a félidőben már nyolc pont volt a differencia.

A szünetben sem tudta rendezni a sorokat Tursics Krisztián, a harmadik negyed is a pasarétiek kedve szerint alakult, már 15 ponttal is vezettek. A hajrára aztán a Lelik és Austria vezérletével a Csata elkezdte a felzárkózást, és visszajött a mérkőzésbe.

Feljavult a vendégek védekezése, akik átálltak alacsony szerkezetre és egész pályás letámadásra, ezzel megzavarták a Vasast, és fokozatosan le is dolgozták, sőt a végére meg is fordították a mérkőzést. Mindössze 7 pontig jutott az utolsó tíz percben a Vasas.

Földi Attila együttese ezzel továbbra is nyeretlen (0/4), a Csata pedig négyes győzelmi szériából várhatja a Sopron elleni hazai mérkőzését – írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia – NKE-Csata 64–68 (19–18, 26–19, 12–12, 7–19)

Pasaréti Sportcentrum,
V: Jakab, Surányi, Bagi

Vasas: Dombai 12/6, Böröndy 6, Tóth O. 10/6, Karakasevic 8, Heljic 9. Csere: Vukov 4, Bach 8, Varga A. 7/3.

Csata: Lelik 23/3, Adamecz 4, Nagy-Bujdosó 8/3, Ausrtia 12/6, Lang 9. Csere: Angyal 2, Horváth B. 6/6, Radocz 4, Mányoki.

Százig jutott a Sopron

Az Olimpiakosz legyőzése után, a Fenerbahce elleni mérkőzés előtt, az MTK-t fogadta a magyar bajnokságban a Sopron Basket. Roberto Iniguez vezetőedző ezúttal pihenőt adott Candice Dupreenek, a régi-új szerzemény, Licskai Zsófia viszont játékra jelentkezett.

A papírformának megfelelően sima sikert aratott a címvédő. Az első negyed után még viszonylag szoros volt az állás (23-14). Aztán Salvadores három egymást követő támadást is hármassal fejezett be, pillanatok alatt állva hagyta a vendégeket az Euroliga-ezüstérmes. Jól dolgoztak a soproni fiatalok, komolyan vették a feladatot, a félidőben már 51-25 állt a táblán.

Kereken 80 pontról vágtak neki a záró etapnak Fegyvernekyék, a végén már csak az volt a kérdés, hogy elérik-e a 100 pontot. Elérték – írta a BB1.hu.

Sopron Basket - MTK Budapest 100-45 (23-14, 28-11, 29-12, 20-8)

Sopron, Novomatic Aréna, 600 néző

Sopron: Turner 2, Czukor 7/6, Dubei 9/3, Crvendakic 13/3, Zahui 23/6 Cs.: Salvadores 21/15, Licskai 10, Weninger 6/3, Fegyverneky 5, Határ 2, Varga K. 2.

MTK: Pusztai S. 3, Szeitl 3/3, Süle 5, Szabó F. 5, Hegedűs 12 Cs.: Czirják 8/6, Koch D. 5/3, Bernáth 3, Weber 1, Baksa -, Grof -.