Férfi NB I: Egy darabig ment a ZTE, de simán nyert a Szolnok
Nov
2018
2018. november 4.  |  00:30
Egy darabig ment a ZTE, de simán nyert a Szolnok

A 6. forduló rangadóját Zalaegerszegen rendezték, ahol a bajnoki címvédő vizitált. Remek hangulat, közel telt ház fogadta a csapatokat. Benke első meccsét játszotta korábbi csapata ellen azóta, hogy Szolnokra igazolt.

Potyogtak a kosarak az első félidőben, egyik fél sem lehetett büszke a védekezésére. Bencze Tamás együttese az első húsz percben még reménykedett, jól tartotta magát, de később váltott a Szolnok, és a Milosevics-Rowsey párosnak köszönhetően érvényesült a papírforma. Megérdemelt vendég siker született.

A szezont jól kezdő zalaiak zsinórban második rangadójukat bukták el, ezúttal hazai pályán – írta a BB1.hu.

Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olaj KK 75–96 (28–28, 26–27, 13-25, 8–16)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
V.: Kapitány G., Praksch P., Goda L. ( dr. Páli K.)

ZTE: Ware 8, Thompson 22/6, Gliebov 6, Szabó 13/9, Agafonov 18/6. Csere: Kis 2, Bagó 2, Gulyás 4, Doktor -, Papp -, Durázi -.

Szolnok: Airington 11/6, Vojvoda 12/6, Benke 12/3, Milosevics 18/12, Tóth 6. Csere: Kovács -, Andric 7, Rowsey 17/9, Murphy 10/3, Csák 3.

Extra első félidejével verte a DEAC a Falcót

Három perc alatt 9-2-vel kezdett a DEAC, nem sokkal később pedig már 17-6 állt a táblán. Borisov is eredményes volt kintről, ez volt az ötödik hazai hármas, a hetedik kísérletből (20-6). Borisov újabb trojkájával lett 26-8. 8/11 volt a debreceni triplamutató, szemben a szombathelyi 0/2-vel. Az első negyed 34-19-es állással zárult. Borisov volt a legjobb (13/9-es pontmutató).

Bognár középtávolijával, majd Velkey triplájával lett húsz közte. Időt kért Okorn. Dugat a tizedik DEAC-hármast is bevágta, 8-0-s futásnál tartottak a fekete-fehérek. A 15. percben Curry megszerezte a Falco első hárompontosát. Váltott a Szombathely, agresszívan egész pályán letámadott, aminek meg is lett az eredménye, 46-40-ig zárkóztak a vasiak. A félidő Dugat büntetőivel 50-40-es állással zárult.

Manigat hármasára Váradi duplával felelt. Állandósult a tíz-tizenkét pont körüli differencia, ugyanis hiába próbálkoztak a sárga-feketék, a DEAC továbbra is eredményes volt kintről. A 26. percben, 65-50-nél újra időt kért Okorn. Ismét elmentek tizenhéttel a hajdúságiak, aztán Norfleet vállára vette a csapatát, és visszajött a meccsbe a Falco. Balmazovics hármasa után, 75-63-ról indult a záró felvonás.

Öt perc alatt 0-7-es szériát futottak a vendégek, feljött ötre az ezüstérmes. 77-75-nél már csak kettő volt közte, de ennél közelebb már nem engedte ellenfelét a DEAC. Berényi Sándor együttese okosan játszotta le a hajrát, és nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából. Végig a Debrecen vezetett, és megérdemelten verte meg a Körmend után a másik vasi ellenfelét is – írta a BB1.hu.

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 95–88 (34–19, 16–21, 25–23, 20–25)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok,
V.: Földházi T., Frányó P., Nyilas I. (Farkas Z.)

DEAC: Dugat 22/12, Polyák 6/6, Manigat 12/6, Borisov 31/15, Amigo 11. Csere: Velkey 3/3, Bognár 8, Omenaka 2, Kósa -.

Falco: Curry 20/6, Norfleet 22/9, Váradi 10/3, Bruinsma 10, Reddic 4. Csere: Balmazovics 18/9, Tóth 4.

A Pécs is legyőzte a TF-et

A légióscserén áteső Serco-TF-BP második hazai meccsén a szezont remekül kezdő Pécset fogadta.

Az első félidő még szoros eredményt hozott, de már akkor is Pongóék akarata érvényesült. Tíz perc után 16-12-re, a szünetben 35-28-ra vezettek.

A félidőben rendezte a sorokat Csirke Ferenc, és a térfélcsere után csapata kezdett elhúzni. Hatékonyan védekeztek a baranyaiak, illetve Pongó mellett Taylor és Kesar is ponterős volt. A három légiósra az újoncnál sem lehetett panasz, de a végére elfáradtak, így harminc fölé kúszott a különbség.

Az utolsó percekre lehetőséget kaptak a fiatalok is – írta a BB1.hu.

Serco-TF-BP - Pécsi VSK-Veolia 53–85 (12–16, 16–19, 11–25, 14–25)

Budapest, Ludovika Aréna,
V.: Benczur T., Pozsonyi L. Csabai-Kaskörő B. (Gincsai J.)

TF: Krnjajszki 2, Buzás -, Beák 4/3, McClane 12, Bergstedt 15. Csere: Sarenac 15/9, Filipovics 2, Meleg 2, Kozma -, Szobi 1.

PVSK: Pongó 14/6, Taylor 20, Csirics 5/3, Budimir 10, Horti 2. Csere: Antóni 5/3, Kesar 15/6, Olasz 4, Demeter 9/9, Simon 1, Bíró -, Benke -.

Pakson szenvedte el zsinórban az ötödik vereségét a Kaposvár

A forduló előtt a két gárda között mindössze egy győzelem volt a különbség, az ASE 2-3-as, a Kaposvár 1-4-es mutatóval állt. A vendégeknél a kezdőötösben kapott helyet a héten érkező új légiós, Kasey Shepherd.

Spica és Jevtovics kezdésként még hibázott, ám utóbbi második kísérletéből már eredményes volt. Jevtovics kosarára azonban két triplával válaszolt a Kaposvár Johnson és Hendlein révén (2-6), és összességében is elmondható, jól kezdték a meccset támadásban a somogyiak, akik két és fél perc alatt már tizenegy pontot számláltak. 5-11-nél azonban elkezdte a zárkózást Szekulovics csapata és a hatodik perc végén már fordított is Evans triplájával és Eilingsfeld közelijével (16-15). Az első negyedben Evans zsákolásával lett közte tíz először (27-17), majd Baki triplájával zárult ez a felvonás.

Trajkovski közelijére Markovics hármassal válaszolt a második negyed elején, ahol szintén az ASE akarata érvényesült. Jevtovics kosarával a harmadik perc közepén újra kialakult a két számjegyű különbség a csapatok között (35-25), majd Evans újabb hármassal növelte az előnyt. A félidőhöz közeledve már közte tizenöt is volt (47-32), így a nagyobb előny tudatában talán kissé elkényelmesedett a Paks és a szünetben is bennmaradt az öltözőben.

A fordulás után ugyanis egyértelművé tette a Kaposvár, hogy ők bizony nem hagyják annyiban a meccset. Johnson triplával nyitott, majd három perc sem telt el és Lilov, valamint Hendlein közelijével tízen belülre jött a Kaposvár. Fekete Ádám csapata vérszemet kapott és egy 9-0-s rohamot követően a 28. perc elején Shepherd közelijével egalizált (63-63). Az előny azonban nem bírt átbillenni az ő javukra, Evans középtávolija és a padról beszálló Ruják triplája után ötpontos ASE-fórral kezdődött az utolsó felvonás.

Evans kihagyta, Hendlein bedobta – így indult a záró etap, ahol az első negyed elejét követően a 33. percben, ha csak egy rövid időre is, de ismét a vendégeknél volt az előny egy Lilov-tripla után (69-70). Az ellentámadásból Ruják triplája még kimaradt, de Trajkovski leszedte a lepattanót, kiosztotta Kovácsnak, aki nem hibázott távolról. Fekete Ádám három és fél perccel a vége előtt újra időt kért, ekkor a 8-2-es hazai sorozat után 77-72 állt az eredményjelzőn. A rövid megbeszélést követően sem jöttek a vendég gólok, Johnson közelije és Lilov triplája is kipattant a gyűrűről, az izgalmas végjáték azonban nem maradt el. Egy perccel és tizenhat másodperccel a vége előtt ugyan még 82-75-re vezetett az ASE, a Kaposvár azonban büntetőkkel és Markovics duplájával egyre csak közeledett, míg nem húsz másodperccel a befejezés előtt 83-81-nél a győzelemért támadhatott. Markovic triplája viszont kimaradt, így zsinórban ötödjére kapott ki a Kaposvár – írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 83-81 (27-20, 20-13, 21-30, 15-18)

Paks, ASE Sportcsarnok
V.: Papp P., Török R., Kovács N. (Várhalmi Zs.)

ASE: Kovács Á. 19/9, Evans 11/3, Faust 9/3, Eilingsfeld 12, Jevtovics 16. Csere: Medve -, Trajkovski 10/3, Ruják 6/3.

Kaposvár: Shepherd 12, Johnson 22/9, Lilov 17/12, Hendlein 9/3, Spica 7. Csere: Markovics 6/3, Harazin -, Halász 5/3, Baki 3/3.

Nagyon sima Alba-győzelem a Szedeák ellen

Az egyre inkább magára találó, a nemzetközi porondon kifejezetten remekelő Alba Fehérvár a Natuertex-SZTE-Szedeák ellen folytatta szerepését az A-csoportban.

Lóránt Péter hármasa rögtön megadta az alaphangot, majd a csapat (negyedik és) ötödik pontját is ő szerezte – közben viszont tapadt a Szedeák, amely Wirth triplájával 7-7-re jött vissza. Davis kettesével még a vezetést is átvette a vendég együttes, ettől azonban az Alba kapcsolt magasabb fokozatra: Boykins első mezőnykosara után már 16-9-et mutatott az eredményjelző – jött is a vendég időkérés. Lóránt dobott újabb kosarat, Wirth távolija tartotta a lelket ekkor a szegediekben – Keller trojkája viszont már 9 pontos hazai fórt ért (21-12). Lóránt belelendült, az első negyed végére át is lépte a 10 pontot (13-nál járt a tizedik perc végén, 5/5-ös dupla- és 1/1-es triplamutatóval – és 19 VAL-lal), csapata pedig 27-20-ra vezetett.

Davis hármasa gyorsan felhozta a szegedieket, Heath és Freeman kosaraira pedig Wirth válaszolt ismét a vonalon túlról (31-26). Hiába próbálkozott, nem tudott közelebb lépni a Szedeák, az Albának rendre volt jó megoldása a vendégek kosaraira. Lóránt hét percet pihent, kicsivel több mint három minutummal a félidő vége előtt tért vissza a pályára a szintén ponterős formát kifogó Heath helyére – közben Filipovity pontjaival már a 10 pontos fór is meglett, amit Cartwright, Bullock és Lóránt pillanatok alatt 17-re növelt (50-33). Wirth érte el elsőként a 10 pontot a Szegedből, amely ellen technikait fújtak a végén: Lóránt bedobta a büntetőt, majd Filipovity demoralizálta az ellenfelet egy triplával – 54-34-ről indulhatott a második félidő.

Az addigi legkiegyenlítettebb játékot hozta a harmadik negyed, a 20 pont körüli fórt „csak” tartani tudta az Alba – hol átlépte ezt a különbséget, hol a Szeged jött ezen belülre. Azonban a vendégek nem tudták begyújtani azokat a bizonyos rakétákat: az említett Wirthen kívül senki sem jutott 10 pontig az első 30 percben, míg a hazaiaknál Boykins és Heath is kapaszkodott az egy híján 20-nál járó Lórántra – 74-51-nél ért véget a harmadik etap, magabiztosan tartotta előnyét az Alba.

Boykins tett helyre egy hármast, már 26 volt közte. Lóránt átlépte a 20-at, csapata pedig már a 30 pontos fór felé robogott, amikor Vágvölgyi dobott egy triplát. Tóth Péter azonban már nem kegyelmezett: 89-57-nél ezt a mérföldkövet is elérte az Alba. A végére már csak két kérdés maradt: eljut-e a házigazda a 100 pontig, illetve a különbség – előbbire nem a válasz, utóbbira pedig Goldring utolsó pillanatokban esett hármasával 29 lett a válasz; 97-68-ra nyert az Alba – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 97-68 (27-20, 27-14, 20-17, 23-17)