Férfi NB I: Egy ponttal verte a Kecskemét a Sopront
02
2018
2018. november 2.  |  21:05
Egy ponttal verte a Kecskemét a Sopront

A vendégek kezdték jobban a 6. forduló nyitó meccsét, de aztán Dramicsanin vezérletével a KTE is feléledt. Felváltva vezettek a csapatok, a Sopron több faulttal tördelte a játékot, az első negyed után 21-20 volt az állás.

Alig két és fél perc alatt visszavette a vezetést az SKC (26-27), Warner második hármasa után időt is kért Forray. Mindkét csapat jól dobott. Több fordulat volt ebben a meccsben, mint egy brazil szappanoperában, 44-45-ös állással mentek szünetre a felek. Dramicsanin 16 percnyi játék után 19/9-es pontmutatónál állt, a másik oldalon Gordon (12) és Warner (10) iparkodott.

Fikarcnyit sem változott a játék képe a fordulás után sem. A Sopron járt minimálisan előbbre, elsősorban inkább a küzdés dominált. Dramicsanin mindössze két pontig jutott ebben az etapban, Wittmann hármasa lejött a végén, így 59-60-ról indult a záró felvonás.

A teljes második félidőre visszaestek a csapatok a pontgyártással. 5-0-val nyitott az SKC. Sokáig úgy tűnt, hogy a kék-fehérek minimális előnye akár a végéig is kitarthat. Főleg, amikor az utolsó percben Wittmannt könnyedén sapkázták, a kontrából pedig Supola összehozott egy 2+1-es akciót. Aztán érkezett Green, aki a Pécs után a Sopron ellen is mindent eldöntő kosarat szerzett, igaz ezúttal nem buzzer beatert. Hátra volt még ugyan egy Sabáli-időkérés, de hiába támadtak Warnerék a győzelemért, az utolsó 10.2 másodpercben csapata már nem tudott betalálni – írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Sopron KC 73-72 (21-20, 23-25, 15-15, 14-12)