Női Európa-kupa: Franciaországban nyert a DVTK
01
2018
2018. november 1.  |  07:05
Későn ébredt a Győr

A vasárnapi, ceglédi veresége után az Európa Kupában, a spanyol Gernika otthonában próbált meg javítani a Győr.

5-0-val kezdtek a hazaiak, a negyed derekán viszont már a magyar együttes járt előbbre. Tiszavirág életűnek bizonyult a fordítás, a Gernika a játékrész végét 10-2-vel megnyomta, és kihasználva ellenfele puha védekezését, 29-17-ről várhatta a folytatást.

Próbálkozott a felzárkózással a Győr, egészen hatig jutott Sandro Orlando csapata, de két negyed után végül tíz pont volt a különbség (48-38).

A szünet után állandósult a differencia, majd mikor ismét nőtt a különbség, 57-43-nál időt kért a Győr. Hiába, pillanatok alatt elhúztak hússzal a hazaiak, 64-44-ről indult a záró felvonás.

Bár nagyot küzdött a végén a Győr, a fordításra már nem volt esélye. A 35. percben egyszer még benézett tíz alá (74-65), de ezzel el is lőtte a puskaport – írta a BB1.hu.

Lointek Gernika Bizkaia - CMB Cargo-UNI Győr 79-67 (29-17, 19-21, 16-6, 15-23)

Gernika-Lumo, Európa-kupa-mérkőzés, F-csoport, 2. csoport
V.: Santos (portugál), Mouton (luxemburgi), Oliot (francia).

Gernika: VANDERWAL 4, DIETRICK 12/9, GWATHMEY 18/3, Mazionyte 6/3, BEREZSINSZKA 19/15. Cs.: Ariztimuno 4, Diez 9/9, Pascua 4, Molina-Prados 3/3.

Győr: Brown 2, CZANK 7/3, Varga Zs. 6, SPANOU 20/3, GRAY 13. Cs.: Raksányi 4, Nagy D. 10, Laklóth, Krnjic 5.

Franciaországban nyert a DVTK

Ma este, a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú találkozón, a francia Nantes Rezé vendége volt az Aluivent DVTK csapata. A 25 pontig jutó Shatori Walker Kimbrough és a 14 egységgel (és 17 gólpassz) záró Medgyessy Dóra vezérletével, közel száz pontot dobva, végig vezetve nyert a pontgazdag mérkőzésen a Diósgyőr – írta a BB1.hu.

Nantes Rezé – Aluinvent DVTK Miskolc 87-97 (16-23, 27-22, 23-31, 21-21)