FIBA EC: A Szolnok is legyőzte a Leicestert
31
2018
2018. október 31.  |  22:50
A Szolnok is legyőzte a Leicestert

Az elejétől fogva a Szolnok vezetett, de sok hiba csúszott a befejezésekbe – nem is dobtak jól Milosevicsék –, így csak pár ponttal járt előbbre a magyar bajnok. Az angol aranyérmes gyors kosárlabdára törekedett, több-kevesebb sikerrel. A hajrára alakult ki a legnagyobb különbség, az első negyed után 17-8 volt az állás.

A folytatásban Vojvoda megszerezte első kosarát a meccsen. 21-12-nél még a tízért támadhatott az Olaj, aztán fordult a kocka, és pillanatok alatt lerohanták a piros mezes vendégek a hazaiakat, 21-17-nél Alekszics kért időt. Nem volt magas a színvonal, a negyed derekán, 28-19-nél a másik pad kért időt. Hiába, Murphy hármasával először lett kétszámjegyű a differencia, ami a végére szinte teljesen eltűnt, Douse dudaszós triplájával ugyanis 37-34-es állással mentek pihenőre a játékosok.

A szünet után is ment az adok-kapok, egészen a harmadik etap utolsó percéig szoros volt az állás. Ekkor 53-47-nél Thomson ellen ítéltek sportszerűtlen faultot, Airington mindkét büntetőjét bedobta, majd az oldalbedobás után is ő köszönt be, sőt egy labdaszerzést követően is, így zsinórban szerzett hat pontot, 59-47-ről indult a záró felvonás.

Ismét feljavult a Szolnok, a 34. percben, 68-53-nál a britek kértek időt. A tetemes hátrányban sem adta fel a Riders, Washington két triplájával be is nézett tízen belülre, 70-62-nél Alekszics hívta magához övéit. Az amerikai irányító tarthatatlan volt, labdát szerzett, és hatra hozta vissza a szigetországiakat. Egyáltalán nem nyugodhatott meg az Olaj, az utolsó percben még egyszer ijesztgetett az ellenfél, Airington kettesére Douse triplája érkezett, majd Vojvoda értékesített két büntetőt. A Leicester még 1.2 másodperccel a vége előtt is betalált. Összességében megérdemelt magyar győzelem született, amely már a második volt a sorozatban – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Leicester Riders 82–79 (17–8, 20–26, 22–13, 23–32)

FIBA Europe Cup, H-csoport, 3. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1300 néző
V.: Bijedic (bosnyák), Faur (román), Karovic (bosnyák)

Szolnok: Rowsey 2, Kovács 6, Benke 4, Milosevics 15/9, Andric 8. Csere: Airington 13/3, Murphy 13/3, Vojvoda 11/3, Tóth 10.

Leicester legjobb dobói: Washington 21/12, Thomson 14/6, Holder 11/3, Anderson 11/3.

Kipontozódott: Andric (37. perc).

Nem volt esélye Olaszországban a Falcónak

5-0-val kezdtek az olaszok, az első negyed derekán, 13-5-nél időt kért Okorn, úgy tűnt, elsősorban Bruinsmára volt mérges. Használt a fejmosás. Nekiállt könnyelműsködni a Sassari, ezt pedig azonnal kihasználta a Falco, és feljött három pontra. 13-10-nél Esposito mutatta fel a T-betűt. Bruinsma büntetőivel 18-17-nél már csak egy volt közte, az amerikai erőcsatár zárta az első negyedet is (21-19).

A második etapot is 5-0-val indította a Sassari, majd Bíró szerezte meg az első nem légiós pontot a Falcóban (triplából). Puha volt a Szombathely védekezése, Bamforth vezérletével újra meglépett a hazai gárda, nem csoda, hogy Okorn ismét időt kért. Nem sok sikerrel, 40-27-nél már tizenhárom volt közte. Hiába volt nagyon harcias mezőnyben a vasi alakulat, ha támadásban a tiszta helyzeteket is elrontotta (az első félidőben tizenegy triplát és hét büntetőt hagytak ki a sárga-feketék). Reddic kosarával a szünetben 43-31 állt a táblán.

A változatosság kedvéért, a harmadik tíz perc 7-0-val indult, 50-31-nél már a húszat súrolta a differencia. Hiába kért időt Okorn, az olló csak tovább nyílt. Sokkal agresszívabb, keményebb volt a Sassari védekezése. Bruinsma próbálta vállán cipelni csapatát, 71-48-ról indult a záró felvonás. Eldőlt a meccs.

73-50-nél Bruinsma kapott technikait reklamálásért. Támadásban sokszor egyénieskedett a Falco, 86-55-nél harminc fülé ugrott a különbség, nem sokkal később pedig a negyvenes határt is elérte. Curry az utolsó másodpercekben, büntetőkből szerezte meg első pontjait. A végére száz fölé jutottak a zöld-fehérek, akik ilyen arányban is megérdemelten nyertek – írta a BB1.hu.

Dinamo Sassari – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 104–69 (21–19, 22–12, 28–17, 33–21)

Sassari, Palaserradimigni
V.: Herceg (horvát), Milicevic (bosnyák), Sakaci (török)

A Sassari legjobb dobói: Polonara 17/6, Smith 14/9, Bamforth 12/6.

Falco: Norfleet 10/6, Váradi -, Bíró 9/9, Bruinsma 24/12, Reddic 18. Csere: Curry 2, Tóth 6.