28
2018
2018. október 28.  |  15:50
A Sopron maradt veretlen

A női bajnokság két veretlenje nézett szembe egymással Szekszárdon, az 5. forduló rangadóján. A bajnoki címvédő Sopron Basket maradt hibátlan, miután remek védekezésével legyőzte az Abby Bishop nélkül felálló Atomerőmű KSC Szekszárdot. Bár a félidőben még a hazaiak vezettek, a vendégek 7-19-es harmadik negyedével nem tudtak mit kezdeni Studerék – írta a BB1.hu.

Atomerőmű-KSC Szekszárd - Sopron Basket 56-67 (17-19, 16-11, 7-19, 16-18)

Szekszárd, 1150 néző

Szekszárd: Studer Á. 5/3, Gereben 14/3, Eldebrink 10/3, McCall 13/6, Mansare 6 Cs.: Kis V. 4, Jovanovic 2, Bálint 2, Theodoreán -

Sopron: Fegyverneky 6, Turner 7/3, Czukor D. 2, Zahui 12, Dupree 17 Cs.: Crvendakic 9, Határ 8, Salvadores 4, Dubei 2, Varga K. -

Száz fölé jutott, zsinórban harmadszor nyert a Csata

Sima győzelmet aratott az újonc Csata a BEAC ellen, ezzel zsinórban harmadik sikerét könyvelhette el, és tovább tapad az élmezőnyre.

A hazaiak csapatkapitánya, Nagy-Bujdosó Nóra rosszullét miatt nem tudta vállalni a játékot. A hazaiak kemény védekezése nem ízlett a vendégeknek. Angyal az utolsó másodpercben elengedett egy hihetetlen triplát, amivel 29-21-re nyerte Tursics Krisztián együttese az első felvonást.

A folytatásban tovább növelte előnyét a Csata, az ellenfél továbbra sem találta a fogást, a félidőre 59-35-ös állással vonultak pihenőre a lányok.

Nem változott a játék képe a szünet után sem, Adamecz triplájával már 30 pont volt közte. A hazaiaknál érkeztek a fiatalok, mindenki pályára léphetett. A harmadik negyed végén 86-54-re vezettek.

A fő kérdés a végére már csak az volt, eléri-e a szezon során először a 100 pontot a Csata. Pálinkás duplájával ez is megtörtént – írta a BB1.hu.

NKE-Csata – ELTE BEAC Újbuda 108-81 (29-21, 30-14, 27-19, 22-27)

Ludovika Aréna, 400 néző

NKE-Csata: Adamecz 5, Lelik 25, Horváth 18, Kelley 6, Kelsey 14 Cserék: Radócz 10, Angyal 24, Mányoky 2, Solymosi 2, Pálinkás 2.

BEAC: Szabó 17, Mérész 23, Mandic 4, Papp 19, Suppan 6 Cserék: György 3, Beckley 5, Angyal 4, Vincze.

Magabiztos volt a fővárosban a ZTE

Kovács Georgina lebetegedett, így kénytelen volt kihagyni az MTK elleni találkozót. 6-0-val kezdett a ZTE, de aztán éledeztek a hazaiak is. Gáspár–Szalay Virág hármasával alakult ki a 10-14-es állás az első negyed végére.

A második etapot Ndiba vezérletével, 8-0-val indították a zalaiak, máris kétszámjegyűvé vált a különbség. A negyed derekán a közel egy hónapos kihagyás után visszatérő Pusztai Petra közelije után már húsz pont fölé kúszott a differencia (12-33). A szünetig faragott hátrányán az MTK (25-40).

A fordulás után Koizar is rákapcsolt, újra növelték előnyüket a vendégek (27-51). A 28. percben Benke Sára is betalált egy távolival, amivel már 31 pontosra duzzadt a különbség (31-65).

33-67-ről indult a záró negyed, amely már csak formalitás volt. Az MTK próbált csökkenteni a hátrányából, de kevés sikerrel tette, mivel Ndiba és Koizar nagyon élt a pályán, már 40 ponttal is vezetett a ZTE. Ilyen arányban is megérdemelten nyert Gáspár Dávid csapata – írta a BB1.hu.

MTK Budapest - ZTE NKK 44-83 (10-14, 15-26, 8-27, 11-16)