Férfi NB I: Nincs már hibátlan csapat a mezőnyben
2018
2018. október 28.  |  10:05
Az utolsó negyedben döntött a Szolnok

A magyar bajnokság ötödik fordulójában a Szolnok a Paksot látta vendégül.

Kovács Péter büntetőivel indult a találkozó, a túloldalon Trajkovski válaszolt. Andric és Vojvoda dupláival 6-2-re léptek meg a hazaiak, de Ruják tripláját követően már a vendégeknél volt az előny (6-7). Újra magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, amely Rowsey büntetőit követően 20-12-re vezetett. Benke kosarával kétszámjegyűre nőtt a differencia, később Airington is eredményes volt (26-14). Tudott faragni hátrányából az ASE, Faust triplájával kilencre zárkózott a Szekulovics-legénység a negyed végére (28-19).

A második etapban Andric kosarával tizeneggyel ment a Szolnok (32-21). Jobban játszott a bajnok, Vojvoda kettese után 40-27 állt az eredményjelzőn. Trajkovski révén felzárkózott az ASE hét pontra (40-33), de az Olaj újra elkapta a fonalat (44-33). Paksi pillanatok következtek, Trajkovski ziccere után Evans értékesített egy távolit, de Benke válaszolt (47-38). Szűk három perc volt hátra a félidőig, hazai kosár már nem született, az ASE viszont leginkább Faust kiváló játékának köszönhetően egálra jött fel (47-47).

Milosevics büntetőivel indult a találkozó második fele, de Eilingsfeld hármasa után már a Paks vezetett (49-50). Hol az egyik, hol a másik együttesnél volt az előny, egyik fél sem tudott meglépni a másik elől. Egészen a huszonhetedik percig, amikor 57-57-nél Andric, Milosevics és Murphy kosaraival 63-57-et mutatott a tábla a hazaiak javára. Nem törtek meg a vendégek, 65-61-nél Kovács Ákos értékesített egy trojkát, amivel felhozta az ASE-t egy pontra, így ért véget a harmadik negyed (65-64).

5-0-val indította a záró felvonást a Szolnok, Airington zsákolt, 69-64. Trajkovski és Jevtovics is eredményes volt vendégoldalon (69-68), de szép lassan kezdett meglépni a házigazda. Előbb Murphy talált be kintről (72-68), később 72-71-nél Milosevics zsákolt, majd Vojvoda és Andric is bedobott egy-egy duplát (78-71). 81-73-nál Vojvoda tripláját követően tíz pont fölé hízott az Olaj előnye, innen pedig nem volt visszaút a vendégek számára. Kovács Péter büntetője indította a pontgyártást, majd ő is zárta le azt, 94-77-es végeredmény született – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 94-77 (28-19, 19-28, 18-17, 29-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Benczur T., Frányó P. Balogh Gy. (Gincsai J.)

Szolnok: Vojvoda 14/6, Airington 13/3, Kovács 5, Murphy 12/6, Andric 23. Csere: Rowsey 4, Milosevics 11, Tóth Á. -, Benke 12/3.

ASE: Ruják 7/3, Evans 13/3, Faust 21/3, Eilingsfeld 12/6, Trajkovski 13/3. Csere: Jevtovics 6, Kovács Á. 5/3, Medve -.

Nem okozott gondot a Sopronnak a Kaposvár

Új légiós még mindig nem érkezett Somogyba, visszatért viszont Spica, aki rögtön a kezdőcsapatban találta magát Sopronban. A hazaiak is variáltak, Lemar helyett Supola, Dénes helyett pedig Takács kapott helyet a kezdéskor.

Az SKC kezdett jobban, az első negyed után remek védekezésének köszönhetően már egy híján tízzel vezetett. Nem sokat kellett várni arra a folytatásban, hogy ez megtörténjen. Állandósult a differencia, igaz a csapatok alaposan visszaestek a pontgyártással. A félidőben 37-22 volt az állás.

A szünet után hamar dűlőre vitte a meccset a Sabáli-legénység. Az olló az idő múlásával egyre jobban nyílt, a KKK elvesztette a fonalat, alig-alig talált a gyűrűbe, és kiszállt a versenyből. A hazaiak a végére már az ifit is felküldték a pályára – írta a BB1.hu.

Sopron KC - Kaposvári KK 79–57 (22–13, 15–9, 22–13, 20–22)

Sopron, Novomatic Aréna,
V.: Tőzsér D., Minár L., Pozsonyi L. (Gencsev P.)

Sopron: Warner 12, Supola 10, Gilbert 11/9, Takács 3/3, Gordon 11. Csere: Lemar 12/3, Wiggins 15/3, Dénes -, Molnár 5, Buzsáki -.

Kaposvár: Halász 8, Johnson 7/3, Lilov 9/6, Hendlein 12/3, Spica 8. Csere: Markovics 5/3, Baki 5/3, Harazin -, Hock 3/3.

A Szeged legyőzte a Debrecent

Úgy látszik, ebben a bajnokságban a Szedák védjegye lesz az izgalmas, végjátékban eldőlő mérkőzés. A DEAC elleni siker után azonban, aligha bánják ezt Juhosék.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első negyed, de a második etapban már a DEAC ragadta magához a kezdeményezést. Sok volt a hiba mindkét oldalon, így simán benne volt a fordulat a mérkőzésben.

Jött is a Szedeák-henger. A Kaposvár után ezúttal is beindult a Green-faktor, de a végjáték megnyeréséhez Sulovics klasszisa kellett a szegedieknek, akik ezzel a sikerrel a második győzelmüket szerezték meg a bajnokságban – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák – DEAC 88–82 (20–17, 16–22, 20–22, 32–21)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok,
V.: Ádám J., Török R., Kovács N. (Bogárdi J.)

Szeged: Boltics 12, Wirth 7/3, Davis 16, Juhos 9/3, Sulovics 16. Csere: Révész 6, Green 19/12, Kerpel-Fronius 3.

DEAC: Dugat 19/6, Manigat 18/9, Borisov 14/3, Ramstedt 8, Amigo 11. Csere: Bognár -, Polyák 12, Kósa -, Velkey -.

Nincs már hibátlan csapat a mezőnyben

Szabó triplája kimaradt, Norfleet középtávolija viszont bement. Váradi ziccerével és Bruinsma kosarával, 6-0-val kezdett a Falco. Ware tripláját Szabó ziccere, majd Gliebov hármasa követte (6-8). Nagyon kevés pont esett az elején, Durázi, ahogy honlapunkon is ígérte, nagyon felpörgött, az első negyedben kilenc pontot dobott (igaz utána egész meccsen már csak egyet). Az ezüstérmesnél Tóth volt a legjobb, a Falco egyébként 0%-kal triplázott (0/6), de így is egál volt az első etap (17-19).

Tóth hamar egyenlített, Gliebov viszont azonnal válaszolt. A szombathelyiek tízedik kísérletükre találtak csak be kintről, ráadásul Ware a kontrából „leutánozta” Balmazovicsot. A ZTE továbbra is őrizte minimális előnyét, Curry a 14. percben szerezte meg első pontjait, büntetőkből. A meccs első idejét Okorn kérte ki, 24-29-nél, a 15. percben. 31-31-nél Váradi egyenlített kintről, a dudaszó pillanatában. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Balmazovics egyéni villanása után, hosszú időt követően vette vissza a vezetést a Falco, Bencze Tamás a 40. percben időt is kért. Ware félpályás triplájával zárult az első félidő, így 37-38-as vendég előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után 10-2-vel kezdett a Falco, majd Agafonov hozta vissza a vendégeket egy 2+1-es akcióval, Ware pedig egyre olvasztotta a vasi fórt. A hajrára ismét elhúztak a sárga-feketék, Reddic tizennegyedik pontjával kétszámjegyűre nőtt a differencia (59-49). Ware kintről talált be, huszonegynél járt. Thompson csak a 29. percben iratkozott fel a listára, a büntetővonalról. 66-56-ról indult a záró felvonás.

7-2-vel folytatta a vendéglátó, még két perc sem telt el, Tóth kosara után, büntetője előtt (73-58-nál) időt kért Bencze. A végére ugyan kozmetikázott az eredményen a Bencze-legénység, de a fordításra, egyenlítésre nem volt esélye. A vendég szurkolók közül néhányan nehezen viselték a vereséget, és összetűzésbe kerültek a biztonsági szolgálattal, de szerencsére győzött a túlerő. Próbálkozott becsülettel a listavezető, kihozta magából a maximumot, ám ma ez erre volt elég. A ZTE is elszenvedte első vereségét, ezzel nincs már hibátlan együttes a mezőnyben. Az ezüstérmes vasiak pedig kezdenek egyre jobban magukra találni, összeállni – írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 88–75 (17–19, 20–19, 29–18, 22–19)

Szombathely, Aréna Savaria, 3010 néző
V.: Cziffra Cs., Söjtöry T., Mészáros B. (dr. Fekete L.)

Falco: Curry 9/3, Norfleet 6, Váradi 12/6, Bruinsma 19/9, Reddic 16. Csere: Tóth 16, Balmazovics 10/6, Bíró -.

ZTE: Ware 25/15, Thompson 2, Gliebov 9/3, Szabó 12/6, Agafonov 16. Csere: Durázi 10/3, Papp -, Bagó -, Doktor 1, Gulyás -, Kis -.