FIBA EC: Lazán verte az angol bajnokot a Falco
24
2018
2018. október 24.  |  23:40
Végig vezetett, de kikapott a Szolnok

Airington triplájával indult a találkozó, a túloldalon Cooley válaszolt. Jobban kezdett a magyar együttes, Vojvoda és Milosevics is eredményes volt kintről, hazai részről csak egy Gentile-dupla érkezett (4-9). Bamforth hármasával feljött kettőre a Sassari, de volt válasza a Szolnoknak, Vojvoda újfent eredményesnek bizonyult távolról (9-14). Az olasz csapat ott volt Benkéék nyakában, Cooley révén a hetedik percben magához is ragadta a kezdeményezést (18-17). 22-22-nél Rowsey sem hibázott kintről, később Andric talált be (22-27). Petteway kosara zárta a negyedet, de így is három ponttal vezetett az Olaj.

A második negyedben is a Szolnok akarata érvényesült, jobban játszottak Dragan Alekszics tanítványai. 37-32-re vezetett az Olaj, a Sassari felzárkózott egálra (37-37), de újfent sikerült meglépniük Milosevicséknek, Benke hármasa után 39-44-et mutatott a tábla. Előnyét nem csak tartotta, növelte is a bajnok, Vojvoda triplájával kétszámjegyű volt a különbség (45-55), de Petteway-nek és Thomasnak köszönhetően csökkent a hazaiak hátránya.

Andricnak köszönhetően visszaugrott tízre a különbség, s bár feljött hat pontra a Sassari (52-58), egy 7-0-s futással tovább nőtt a Szolnok fórja (52-65). Smith triplájával kilenc volt közte (56-65), de ellenállhatatlanok voltak Vojvodáék, akik a kiváló csapatjátéknak köszönhetően tizenkilenc ponttal vezettek (56-75). A hátralévő időben mindössze három pontot dobott a Szolnok, a Sassari tizenegyet, ennek ellenére is magabiztosnak tűnt az Olaj-előny.

Kiénekelték azonban a sajtot a Szolnok szájából, a hazaiak mindent egy lapra feltéve játszottak. 76-86-nál megakadt a Szolnok szekere, az olaszok pedig négyre zárkóztak (82-86). Bő három perccel a mérkőzés vége előtt 87-91 volt az állás, Milosevics hidegvérrel azonban értékesített egy távolit (87-94). Bamforth volt eredményes kintről, majd két büntetőt is bedobott, Petteway trojkájával pedig már a Sassari vezetett (95-94). Szolnoki kosár már nem született, végül 98-94-re nyert az olasz csapat – írta a BB1.hu.

Dinamo Sassari - Szolnoki Olaj KK 98-94 (24-27, 24-29, 19-22, 31-16)

FIBA Europe Cup, H-csoport, 2. forduló
Sassari, Palaserradimigni

Sassari: Gentile 2, Bamforth 25/15, Thomas 14/3, Smith 5/3, Cooley 17. Csere: Petteway 21/9, Parodi -, Polonara 10/3, Magro 4, Pierre -.

Szolnok: Vojvoda 23/15, Airingiton 14/3, Benke 5, Milosevics 17/9, Tóth Á. 6. Csere: Andric 5, Muprhy 7/3, Rowsey 17/15, Kovács P. -.

Lazán verte az angol bajnokot a Falco

A Falco ragadta magához a kezdeményezést, de az első percekben még nem adta könnyen magát az angol bajnok sem. Reddic kedve megjött Pakson, ma is nagyon élt, a társak is előszeretettel hozták játékba a centert. Az első negyed után 23-17 volt az állás.

Tóth és Balmazovics duplája után először vezetett tízzel a Szombathely. Bruinsma kosara csak azért ért kettőt, mert a cipője orrával rálépett a vonalra, a britek azonban nem vártak tovább, és a 13. percben időt kértek. Az egyre nagyobb előny birtokában a látványra is adtak a sárgák. Norfleet megkapta negyedik faultját. Szívósan védekeztek a vasiak, nem tudtak mit kezdeni velük a vendégek (a második negyedben mindössze hét pontot dobtak a piros mezesek), 39-21-nél ismét időt kért a Raiders. Váradi távolijával a húszat is átlépte a különbség. A félidőben 45-24 állt a táblán.

Reddic szerencsés kosarával folytatódott a meccs. Az amerikai továbbra is nagy kedvvel játszott, labdát szerzett, zsákolt, Bruinsma is megszórta magát szép csendben, a Falco pedig őrizte húsz pont körüli előnyét. Norfleet triplája már időn túli volt, így a záró felvonásnak 64-46-os állással vágtak neki a csapatok.

Értelemszerűen addigra a lényegi dolgok már eldőltek, csak a végeredmény volt kérdéses. Öt perccel a vége előtt, 74-54-nél ismét időt kért a Leicester. A végére ugyan kozmetikáztak az eredményen a britek, de első néhány percet leszámítva egyértelmű fölényben játszott a magyar csapat, amely megszerezte első győzelmét a FIBA-kupában is, és győzelemmel hangolt a szombat esti, ZTE elleni szomszédvári rangadóra – írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Leicester Raiders 80–65 (23–17, 22–7, 19–22, 16–19)

Szombathely, Aréna Savaria, 2150 néző
V: Makhlin (orosz), Denkovski (macedón), Valeev (orosz)

Falco: Curry 2, Norfleet 6/3, Váradi 13/9, Bruinsma 23/9, Reddic 18. Csere: Balmazovics 12/3, Tóth 6, Bíró -, Hódi -.

Kipontozódott: Norfleet (32.perc).