Női NB I: A PINKK-et is legyőzte a ZTE
24
2018
2018. október 24.  |  23:25
Parker büntetőire Cukic felelt az elején. Egy darabig tartani tudta a lépést a hazaiakkal a PINKK, az első negyed hajrájára aztán elhúztak Hegedüs-Őriék. A tizedik perc végére már kétszámjegyű is volt a különbség (25-15).

Eleinte a folytatásban sem változott a játék képe, állandósult a differencia. Egy vendég időkérés után aztán lendületet kaptak Szűcsék, akik villámgyorsan feljöttek három pontra (37-34). Gáspár Dávid joggal volt elégedetlen, pláne akkor, amikor a 16. percben már egál volt az állás (37-37). A félidő végére aztán sikerült újra levegőhöz, és néhány pontos előnyhöz jutnia a Zetének (41-37).

A szünet után is a zalaiak diktálták a tempót, de becsülettel próbálkoztak a baranyaiak is, akik egy percre sem adták fel. Hullámzó volt a meccs, hol nyílt, hol záródott az olló. A harmadik játékrészt Koizar ziccere zárta (63-53).

A 32. percben Szűcs büntetőjével újra feljött ötre a PINKK (63-58). Minden egyes felzárkózási kísérlete azonban időben reagált a ZTE. A vendégek 70-60-nál időt kértek, majd Laczka Miklós kapott technikait. 78-62-nél már úgy tűnt, eldőlt a meccs, a vendégek azonban még indítottak egy utolsó hajrát. A végére csökkent ugyan a különbség, de a ZTE győzelme már nem forgott veszélyben – írta a BB1.hu.

ZTE NKK-PINKK Pécsi 424 84-76 (25-15, 16-22, 22-16, 21-23)