Férfi NB I B: Idegenben nyert rangadót a Veszprém
24
2018
2018. október 24.  |  11:00
A MAFC csarnokában diadalmaskodva idegenben nyerte a veretlenek rangadóját a Veszprém az NB I B piros csoportjában. A múlt hét másik nagy nyertese a bajnokságot visszafogottan kezdő Nyíregyháza, amely két biztos győzelmet aratott. Ha a vártnál jóval nehezebben, de Békésen is megőrizte veretlenségét az Oroszlány, a Honvéd és a BKG pedig csatlakozást talált az élbolyhoz. A zöld csoportban a Baja gond nélkül őrizte meg veretlenségét, a Vásárhelyi Kosársuli "lehajrázta" a Pápát, a Salgótarján látványos, kosarakban gazdag meccsen verte a Győrt, a nyeretlenek csatáját pedig az Újpest nyerte Debrecenben.

Nyíregyháza Blue Sharks - Vasas Akadémia 71-50

Az előző évadban több remek mérkőzést produkáló nyíregyházi hátvéd, Czura Attila az első 3 fordulóban nem sziporkázott. Úgy volt 6,3-es pontátlaga, hogy a nyírségiek első 3 mérkőzése után 1/13 volt az összesített triplamutatója. A Vasas ellen azonban "kiszakadt a zsák" az amúgy remek adottságokkal megáldott Czuránál, aki 32/21 pontjával - 7/8 tripla - egyedül jutott 10 pont fölé hazai részről. A Kék Cápák együttesének azonban ez is elég volt a magabiztos győzelemhez, ugyanis a fővárosiak - akiktől szintén egy játékos, Boros Márk (12/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) dobott 10 pontnál többet - igen gyenge dobóformát fogtak ki, a triplákat 3/19-es, 15,8%-os pontossággal dobták, ráadásul a lepattanóharcot is nagy fölénnyel, 53-32-re nyerték a hazaiak. A Nyíregyháza a második negyed közepére eldöntötte a meccset a maga javára, az első etap utolsó másfél percében, majd a második etap közepén egyaránt egy-egy 9-2-es rohamot bemutatva. A Vasasban ezúttal nem volt annyi, hogy a folytatásban szorossá tegye a találkozót.

Omnia Pub&Food Békés - OSE Lions 69-76

Az évad során a Viharsarokban ütközött először jelentős ellenállásba az Oroszlány. A nyitó negyedben egységes csapatjátékával alaposan meglepte a Békés a veretlen OSE Lions együttesét. A hazaiak kezdő ötösének minden játékosa - Kertész Dániel (14 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Boinitzer Dávid (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda), Danijel Krsztics (13/3 pont, 3 lepattanó), Koma Dániel (12 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Vass Dominik (11/9 pont, 4 lepattanó) - túljutott a 10 ponton, s remekül kezdve a meccset a Békés egy negyed után 10, egy félidő után pedig 8 ponttal vezetett. Szünet után fokozta a nyomást védekezésben az Oroszlány, amely fokozatosan átvette a játék irányítását, s hosszabb kispadjának, valamint főként Illés Máté (21/6 pont), Remy Christianson (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Zsíros Péter (15/9 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Hegedűs Gergely (10 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően végül megőrizte veretlenségét, a záró etap közepén egy 10-0-lal a maga javára fordítva az összecsapást.

MTK Törökbálint - Nyíregyháza Blue Sharks 61-75

Az első percekben érződött, hogy a két együttes ellenkező előjelekkel készült a találkozóra. Az első három meccsen riválisaival partiban lévő, szoros csatákban alulmaradó törökbálintiak tompán kezdtek, talán nem "álltak talpra" a  súlyos szigetszentmiklósi vereség után. A Nyíregyháza viszont megnövekedett önbizalommal kezdett, ami érthető is, hiszen két fájó vereség után a hét elején simán verte a Vasast. A nyitó etap közepén 15-5-re elhúztak a főként Kayel Locke (14/3 pont), Czura Attila (13/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Bazsó Brúnó (13 pont, 11 lepattanó) és Bus Iván (10 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz) vezette vendég nyíregyháziak. Ekkor azonban egy 9-2-vel szorossá tette a meccset a Bihari Máté (15 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Berneczei László (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Vámos László (10/9 pont, 5 lepattanó) trió "húzta" MTK. A nyitó etap vége, s a második eleje újfent a vendégeké volt, akik a 8. és a 14. perc között egy 16-3-as rohamot bemutatva közel 20 pontosra hizlalták előnyüket, s szünetben 14-gyel vezettek. A második félidő elején állandósult a 10 és 15 pont közötti vendég előny, majd a harmadik negyed közepén egy 11-0-lal 20 pont fölé növelték előnyüket a szabolcsiak. Ezzel eldőlt a találkozó, s bár a záró etapban egyszer feljöttek 10 pontra a hazaiak, a biztos nyíregyházi sikert nem tudták megakadályozni.

Budafok - Knipl Kft. Bonyhád 100-61

Az első félidőben a hazaiak sziporkázó Tursics Krisztián (24/24 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Lados Erik (23/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) hátvéd kettősével nem tudtak mit kezdeni a bonyhádiak. Az összecsapás gyakorlatilag az első félidőben eldőlt, szünetben 56-24-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző Budafokon. Térfélcsere után Baki Sándor (16/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Somogyfoki Péter (13/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Tömösváry Máté (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a lepattanócsatát 50-43-ra megnyerő Bonyhád. A második 20 percben hazai részről Varga Dániel (23 pont, 14 lepattanó) sziporkázott, így az ellenfelét - a saját 8-cal szemben - 22 labdaeladásba belehajszoló, s gólpasszok tekintetében a Bonyhádot 26-14-re felülmúló Budafok végül kerek 100 pontot szerezve fölényes győzelmet aratott.

Vasas Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 97-75

Egységes csapatjátékot bemutatva, minden negyedet megnyerve, s közel 100 pontot szerezve javított hétközi nyíregyházi veresége után a Vasas. Faragó Péter legénységében ismét az Andrássy Géza (21 pont, 9 lepattanó)-Katona Róbert (18/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Boros Márk (15/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Moravcsik Áron (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 11 gólpassz) kvartett "vitte a prímet". Az előző fordulóban első győzelmét szerző Molnár Miklós (22/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Candido Fulvio (14 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) és Mácsai Károly (13/6 pont, 5 lepattanó) vezette nagykőrösi gárda igazán csak a második szakaszban tudott egyenrangú ellenfele lenni a lepattanóharcot 52-32-re megnyerő hazai együttesnek.

MAFC - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 80-85

Izgalmas, fordulatos, hullámzó játékot hozott a forduló rangadója, a két veretlen együttes összecsapása. Hiába kezdett jobban Eric Washington (23/3 pont, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Lakosa Zsolt (13/3 pont, 5 lepattanó), Garamvölgyi Ákos (13 pont, 9 lepattanó) és Katona Bence (10/6 pont) vezérletével a MAFC, s játszott fölényben a páratlan negyedekben, a páros etapokban a vendég veszprémi gárda volt a jobb. Szünetben 1 ponttal "mentek" a vendégek, ám a záró szakasz előtt 6 pontos MAFC-vezetést mutattak a Gabányi-csarnok eredményjelzői. A befejező negyedben újra a Madár András (24/15 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Körtélyesi Gergely (17/6 pont, 8 lepattanó), valamint a korábban a MAFC-ban is megforduló, volt csapata ellen dupla-duplával záró Kovács Ádám (16 pont, 11 lepattanó) trió vezette vendég Veszprém akarata érvényesült, amely a záró etap közepén egy 9-0-lal 4 pontos előnnyé alakította 5 pontos hátrányát, s az izgalmas végjátékban már nem is adta ki kezéből a vezetést.

Budapesti Honvéd SE - PVSK-Kronosz Kiadó 90-69

Hazai részről mindenki játszott legalább 12 percet, s dobott legalább 4 pontot. Az új otthonában, a NKE-csarnokban ezen a meccsen debütáló Honvéd elsősorban Szalay Ákos (16 pont, 5 gólpassz), Vincent Valerio (11 pont, 4 lepattanó) és Tichov Dominik (10/6 pont, 4 gólpassz) eredményességére építve, szünetig 23 pontos előnyt (53-30) szerezve fölényes győzelmet aratott. A pécsi fiatalok leginkább Bíró Levente (20/9 pont, 3 gólpassz), Demeter Attila (16 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Riskó Dávid (10 pont, 4 lepattanó) jóvoltából a második félidőben kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

BKG-Príma SE - MEAFC-Miskolc 97-67

Az első negyed közepén egy 17-4-es rohamot bemutatva ellépett ellenfelétől a Kovács Soma (20/12 pont, 5 lepattanó)-Nagy Botond (18/9 pont, 4 eladott labda, 9 gólpassz)-Seth Berger (18 pont, 3 lepattanó) trió vezette hazai együttes. A vendég miskolciak a két középső szakaszban főleg Béres Dávid (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Lippai Szabolcs (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) révén a 10 pontos lélektani határ környékén tudtak maradni, ám a végére belefáradtak a hazai gárda üldözésébe. A záró etap ismét a BKG együtteséé volt, amely végül kerek 30 pontos győzelmet aratott.

Vásárhelyi Kosársuli - Concordia Motax KC Pápa 92-80

A 14. percben még 6 ponttal az első negyedben rendkívül hatékony támadójátékot produkált a Ryan Cook (30/18 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Sonyák Béla (12/9 pont - 14 mezőnykísérlet), Murai Gábor (12 pont, 6 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) és Horváth Attila (10/6 pont) vezette Pápa. A második negyed közepén az elsősorban Vas Péter (22/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Molnár Bence (21/3 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Kelemen Balázs (18/9 pont) és Béres Nándor (11/3 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) hatékony játékára építő hazaiak egy 12-0-lal fordítottak, s végül 4 pontos előnnyel fordultak. Szünet után folytatódott a Cook-show, s a harmadik negyed hajrájában az amerikai ötödik triplájával ismét fordult a kocka, visszaszerezte a vezetést a Pápa, amely 4 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Egy hazai technikai után ez 6-ra nőtt, de Kelemen két triplájával ledolgozta hátrányát a Vásárhelyi KS, a hátralévő időben pedig már egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült.

Salgótarjáni KSE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 115-84

A győriek a kelleténél 7 perccel tovább "maradtak az öltözőben", s a Nárai Bence (38/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Kovács Martin (20/12 pont, 10 lepattanó), Dominik Herendic (19 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 15 gólpassz), Piukovics Bálint (15/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Joó Tamás (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) ötösfogat vezette Salgótarján ezt kihasználva tetemes, 18 pontos előnyt szerezve 23-5-re vezetett. A szakasz hajrájában feljött, a második negyed elején pedig 10 ponton belülre került az elsősorban Gáll Dominik (18/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Rátvay Tamás (18/6 pont, 5 gólpassz), Csaba György (18/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Rátvay Balázs (11 pont) pontjaira alapozó Győr. Ekkor azonban egy 16-4-gyel 20 pont fölé tudta növelni a különbséget a Salgótarján, amely 25 ponttal vezetett a félidőben a rövid fellángolástól eltekintve elég széteső, szünetben 0/9-es triplamutatóval álló győriek ellen. A második félidőben már kiegyenlített volt a játék, beesett néhány vendég hármas is, nagy dobópárbaj alakult ki, s ebben is a hazaiak bizonyultak jobbnak, akik váratlanul nagy különbségű győzelmet arattak.

Óbudai Kaszások - EKE Eger KOK 78-65

Az első negyedben jelentős előnyt szerezve, a harmadik negyed végéig kézben tartva a mérkőzést az Óbuda az "izmos" dupla-duplával jelentkező Takács András (17 pont, 18 lepattanó, 2 blokk), Jenei Gergő (14 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Ondima Olivér (13/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Molnár Levente (12/6 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) vezérletével magabiztos győzelmet aratott. Az egriek a záró etapban Máté Balázs (26/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Mészáros Bence (16/6 pont, 6 gólpassz) és Varga Imre (12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából tisztesre "kozmetikázták" vereségüket.

Bajai Bácska FKE - Alba Fehérvár 90-69

Két dupla-duplát elérő játékos, Jakab Péter (23/12 pont, 12 lepattanó) és Milos Vukicsevics (23/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), valamint a tripla-duplától nem sokkal elmaradó Pongó Martin (21/6 pont 8 lepattanó, 9 gólpassz) hatékony, jó játékára alapozva gond nélkül őrizte meg veretlenségét a rangadóvá előlépő találkozón a Baja. A záró etapot megnyerő fehérvári fiataloktól Lévi Kevin (14/3 pont, 4 lepattanó), Seyi Awogbemi (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Papp Iván (12/6 pont, 7 lepattanó) és Takács Milán (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) is 10 pont fölé jutott, a sokkal gördülékenyebb csapatjátékot játszó, a gólpasszok tekintetében ellenfelét 23-7-re felülmúló Baja simán nyert.

DEAC U23 - Újpest-MT 78-87

Elsősorban a remek második negyedére, valamint a Franczva Ádám (25 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 3 blokk)-Takács Gergely (21/15 pont - 5/6 tripla -, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 2 blokk)-Surmann Gábor (19/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz) trió tagjainak jó játékára építve nyerte meg a nyeretlen csapatok alsóházi rangadóját az Újpest. Bár Tóth Bence (17/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Opre Roland (17 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Tisza Bálint (13/9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), valamint Kozák Márton (11 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével ugyan jól kezdtek a debreceni fiatalok, de a hazai pályán gyengének mondható (9/35, 25,7%) triplamutatójuk megpecsételte sorsukat.