FIBA Europe Cup: Drámai meccsen, hosszabbítás után nyert az Alba
18
2018
2018. október 18.  |  09:25
Szerda este a portugál ezüstérmes Porto vendégeként kezdte a FIBA Europe Cup csoportkörét az Alba Fehérvár. Lóránt Péter kettesével indult a találkozó, a hazaiak első kosaráig három percet kellett várni. Nehezen találták a ritmust és a gyűrűt a csapatok, az első negyed felénél 3-7 volt az állás. Egy perc leforgása alatt kiegyenlített majd át is vette a vezetést a lisszaboni csapat, jött is a fehérvári időkérés (11-8). A rövid szünet után egalizált az Alba, végül tíz perc játék után 14-13-ra a Porto vezetett.

Felváltva estek a kosarak a második negyedben, majd Boykins hárompontosa után a hazaiak mestere kért időt (19-21). A folytatásban Bullock kettő plusz egyes akciójával növelte előnyét az Alba (22-28). Hiába jöttek a pontok Filipovitytól, a Porto folyamatosan csökkentette a különbséget, 30-33-nél Dzunics rendelte magához övéit. Az első félidő utolsó három percében aztán át is vették a vezetést a portugálok, a nagyszünetben 41-39-et mutatott az eredményjelző.

Öt-kettes hazai rohanással kezdődött a második félidő, percről percre nőtt az Alba hátránya, de aztán Bullock büntetői és Heath zsákolása után fordult a kocka és időt kért a Porto (50-49). A folytatásban ismét ellépett a portugál együttes, 59-52-nél már Dzunics lépett egyet a zsűriasztal felé. Heath sorban hagyta ki a büntetőket, de Freeman fontos triplát süllyesztett el, majd a büntetővonalról is betalált. Porstran ziccere után az Alba hatpontos hátránnyal várta a zárófelvonást (63-57).

Heath reklamálásért technikait kapott, így tovább nőtt a Porto előnye. Hosszú percekig stagnált a 7 pontos különbség, nem tudott közelebb zárkózni az Alba. Három perccel a végső dudaszó előtt Freeman távolról, Bullock közelről talált be, így már négy volt közte (73-69). Borovnjakkal nem bírt az Alba, amelyet Freeman és Bullock újra extra kosarakkal tartott életben: másfél perc volt vissza, amikor 75-74-es állásnál a Porto kért időt. Egy percen belül jártunk, amikor Bullock újabb trojkával egyenlített (77-77). Fehérvári időkérés után Boykins is dobott egy hármast, így már az Alba vezetett egy ponttal (79-80). Az ellentámadásban a Porto nem talált a gyűrűbe, így a portugálok faultoltak. Bullock mindkét büntetőjét értékesítette, de Sheehey triplával egalizált. Bullock kihagyta a mindent eldöntő triplát, így hosszabbítás következett (82-82).

A ráadás első kosarát Freeman dobta, majd Boykins is betalált, a hazaiak pedig időt kértek. Prostran zsinórban szerzett öt pontjával fordított a Porto, de Freeman és Heath kosarával újra az Albánál volt az előny (87-90). Az utolsó percben még kellett izgulni, de innen már nem volt visszaút a hazaiak számára, az Alba drámai meccsen 96-92-re nyert idegenben – írta a BB1.hu.

FC Porto - Alba Fehérvár 92-96 (14-13, 27-26, 22-18, 19-25, 10-14)