Férfi NB I B: Hengerelt a MAFC
09
2018
2018. október 9.  |  14:30
Több csapat, a BKG-Príma SE, a MEAFC és a Vasas is elveszítette veretlenségét az NB I B piros csoportjában. A MAFC-BKG meccsen megmutatkozott, hogy amíg a hazaiak az élvonalban, addig a szigetszentmiklósiak a piros csoportban szerepeltek. Békésen szinte nyert meccset engedett ki a kezéből a MEAFC, a hosszabbítás már a lélektani előnyben játszó viharsarki legénységé volt. A Honvéd remek második félidei játékával verte a fővárosi derbin a Vasast, a Budafok pedig "elkapta" a Nyíregyházát. A zöld csoportban kosarakban gazdag, színvonalas meccsen a Salgótarján a Tiszaújvárost, az előző évadban még piros csoportos csapatok csatáján pedig a Hódmezővásárhely a Győrt fektette két vállra - hazai pályán.

OSE Lions - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 102-54

Ismét igazi csapatmunkával jutott 100 fölé, s aratott újabb nagy különbségű győzelmet az OSE, méghozzá oly módon, hogy csupán három játékosa, Anda Dávid (18 pont, 8 lepattanó), Zsíros Péter (13/6 pont, 13 lepattanó) és Kiss Ádám (11/3 pont) jutott 10 fölé. Hazai részről minden játékos eredményes volt, a lepattanózást 46-22-re nyerte az OSE, gólpasszok tekintetében pedig 27-6-ra múlta felül a Baki Sándor (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Somogyfoki Szabolcs (11/3 pont) vezette Bonyhádot.

MTK Törökbálint - Vasas Akadémia 78-80

A szünetben még 7 ponttal a hazaiak vezettek a találkozón, amely - némi túlzással - két "nehéztüzér", Bognár Mátyás (18/18 pont - 6/11 tripla -, 4 eladott labda) és Katona Róbert (25/21 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz) párharcát hozta. Bognárnak Jakab Péter (14/3 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Katonának pedig Moravcsik Áron (13/3 pont, 8 gólpassz) dolgozott leginkább a keze alá, míg a mezőnymunkából hazai oldalon Bihari Máté (11 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Baross Kristóf (11 pont, 8 lepattanó), a Vasas részéről pedig Andrássy Géza (11 pont, 7 lepattanó) vette ki részét, és Sólyom Botond (11 pont, 3 lepattanó) is 10 fölé jutott. A statisztikát nézve a játék több paraméterében is közel egyformák voltak a felek, hiába nyerte 36-33-ra a lepattanóharcot, s dobta jobban mind a triplákat (13/25, 52%, ill. 9/24, 37,5%) mind pedig a büntetőket (13/16, 81.25%, ill. 11/20, 44%) az MTK, a Vasas jobb duplázása (21/37, 56,75%, ill. 13/32, 40,625 %) mellett ezt azzal tudta kompenzálni, hogy 16 labdaeladásba hajszolta bele a törökbálinti gárda játékosait, miközben Katonáék csak 11 alkalommal veszítették el a játékszert.

Budafok - Nyíregyháza Blue Sharks 88-83

A páratlan negyedekben parádézva, a Lados Erik (26/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Tursics Krisztián (21/15 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz)-Varga Dániel (17 pont, 9 lepattanó) trió vezette Budafok 15 pontos előnyt szerzett a harmadik negyed végére. A záró etapban ugyan Bazsó Brúnó (29/18 pont, 6 lepattanó), Tóth Gergely (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Czinger Zoltán (11 pont, 4 lepattanó) és Bus Iván (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) vezérlétével nagyot hajrázott a Nyíregyháza, de csak szorossá tudta tenni a meccset, fordítani nem volt képes az újonc ellen.

Omnia Pub&Food Békés - MEAFC 86-81

A rendes játékidőben ellentétes félidőket hozó összecsapás 40 perc után 74-74-re állt. Az első 20 percben a Takács Dániel (21/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Szanyi Róbert (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Tóth Viktor (12/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Lippai Szabolcs (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette, az összecsapásra veretlenül érkező miskolci együttes 7 pontos előnyt szerzett. A második félidőben inkább a hazaiak akarata érvényesült, akik Boinitzer Dávid (25/9 pont, 9 lepattanó, 2 blokk), Koma Dániel (22 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz, 2 blokk), Vass Dominik (12/6 pont, 5 lepattanó) és Nagy Balázs (11/6 pont) eredményességére, valamint Kertész Dániel (6 pont - 9 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 15 gólpassz) mezőnymunkájára és ügyes játékszervezésére építve feljöttek, mégis úgy tűnt, megőrzi veretlenségét a MEAFC. A végjátékban, 15 másodperccel a befejezés előtt, 2 pontos vezetésüknél még labdájuk volt a vendégeknek, ám eladták, s Koma hosszabbításra mentette a találkozót a Békésnek. A ráadást a lélektani előnyben lévő vendéglátók Boinitzer 6 pontjára építve 8-0-lal indították, s ezzel eldöntötték a meccset a maguk javára.

PVSK-Kronosz Kiadó - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 78-96

Csapatként remekül működve, a harmadik negyed végére Szabó Péter (16/6 pont, 6 gólpassz), Völgyi Marcell (16 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Nebojsa Pavlovic (15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Körtélyesi Gergely (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Ádám (12 pont, 8 lepattanó) hatékony játékára alapozva a Veszprém 24 pontos előnyt szerezve eldöntötte a meccset a maga javára. A záró szakaszban kicsit "kozmetikáztak" vereségük mértékén az Olasz Ádám (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Laufer Gergely (11/9 pont)-Popgyákunik Balázs (10/3 pont, 7 lepattanó) trió vezette pécsi fiatalok, de igazán nem tudták megnehezíteni a Veszprém dolgát.

MAFC - BKG-Príma SE 98-69

Bár az előző évben a piros csoport szakadékként tátongott az élvonalbeli MAFC és a zöld csoportot veretlenül megnyerő BKG között, mivel mindkét együttes veretlen volt, rangadónak ígérkezett az összecsapás. 15 percig az is volt, addig tartotta a lépést a hazaiakkal a szigetszentmiklósi együttes Kovács Soma (17/6 pont, 5 lepattanó) és Nagy Botond (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5-5 eladott labda és gólpassz) vezérletével. A félidő hajrájában egy 15-0-s rohamot bemutatva ellépett a MAFC, amely agresszív védekezésével valósággal "megfojtotta" ellenfele játékát, s egységes csapatjátékkal, a pontokat játékosai között szépen elosztva fölényes győzelmet aratott. Hencsey Tamás a lepattanó csatát 54-30-ra nyerő megnyerő együtteséből nem kevesebb, mint 6 játékos - a dupla-duplát elérő Garamvölgyi Ákos (19 pont, 13 lepattanó), Bordács Soma (16 pont, 6 lepattanó), Katona Bence (15/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Misek Levente (14 pont, 3 lepattanó), a nagy mezőnymunkát végző Eric Washington (12/6 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda) és a magát látványos zsákolásokkal észrevétető Csapai Péter (12 pont, 8 lepattanó) - jutott 10 pont fölé.

Budapesti Honvéd SE - Vasas Akadémia 73-66

Az ellentétes félidőket hozó, gyakorlatilag semleges pályán - Óbudán - rendezett fővárosi derbin az óriási dobópárbajt hozó első, valamint a hatalmas küzdelmet hozó második negyedben egyaránt a vendég Vasas volt hatékonyabb. Az előző kiírás döntőjének vesztese a Boros Márk (18/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz)-Katona Róbert (17/9 pont)-Andrássy Géza (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) trió vezérletével, köszönhetően elsősorban annak, hogy a második negyedben 5 ponton tartotta ellenfelét, 9 pontos előnnyel vonulhatott szünetre. A harmadik negyed óriási fordulatot hozott. A két Ákos, Horváth (16/6 pont, 5 lepattanó) és Szalay (16/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Mucza Tamás (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és a padról beszállva roppant hasznosan kosarazó Fülöp Botond (10/6 pont, 4 lepattanó) hatékony játékának köszönhetően a harmadik negyed végén már a védekezésben és támadásban egyaránt feljavuló hazaiaknál volt az előny. A hajrában volt már 11 pont is a Honvéd előnye, amely remek második félidei játékával megérdemelten nyerte a fővárosi derbit.

Bajai Bácska FKE - SMAFC 100-52

A hazaiak végig nagy fölényben játszottak az erősen tartalékos soproni együttes ellen, és a tripla-dupla közeli teljesítménnyel záró Pongó Martin (20/12 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz), valamint Nagy Dániel (20/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kovács Barnabás (17/9 pont, 3 gólpassz), Pálkerti Tamás (15/6 pont, 3 lepattanó) és Jakab Péter (12-12 pont és lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet arattak. Hiába "adta" Kovács Benedek (24 pont, 8-8 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) személyében a SMAFC a mezőny legeredményesebb játékosát, magára maradt, csapata pedig alárendelt szerepet játszott.

Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 101-88

Kifejezetten jó, egységes csapatjátékkal kezdve egy negyed után még vezetett Szabó Norbert (18/6 pont 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Gáspár Balázs (17/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Pongrácz Gergely (15/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Kiss Balázs (14/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Pöstyéni Zoltán (11-11 pont és lepattanó) jó játéka révén a vendég borsodi együttes. A nagy dobópárbajt hozó második negyedben fordított a horvát Dominik Herendic (28 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), a magyar nevelésűnek minősülő, horvát származású Cubela Ivan (18/6 pont, 10 lepattanó, 9 eladott labda, 8 gólpassz), valamint Zábó Dániel (15/12 pont, 6 lepattanó) és Joó Tamás (15/3 pont, 5 lepattanó) ponterősségére építő Salgótarján, amely a harmadik negyedben fölényben játszva eldöntötte a színvonalas találkozót a maga javára.

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 101-87

A két, az előző évadban még a piros csoportban szereplő együttes összecsapásán a páratlan negyedekben nagy fölényben játszó alföldiek biztosan verték a kisalföldieket. Mindkét oldalon akadt extra egyéni teljesítmény. Hazai oldalon Molnár Bence (41/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) volt a magabiztos siker fő letéteményese. Remek "szárnysegédje" volt Varga Zalán (17/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Bálint Erik (11/3 pont, 5 eladott labda), valamint Gajics Nemanja (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) is elérte a 10 pontot. Győri részről a Rátvay Tamás (31/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Gáll Dominik (23/12 pont, 3 lepattanó) tett sokat azért, hogy versenyben maradjanak a vendégek, Marton Domsitz pedig 13 ponttal és 8 lepattanóval zárt.

Alba Fehérvár - KTE Duna Aszfalt 85-60

A két utánpótlás együttes összecsapását Polster Attila (25/15 pont, 8 lepattanó), Varga Máté (15/3 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Papp Iván (10/6 pont) és Peringer Balázs (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével az első félidőben eldöntötte a fehérvári együttes, amely 20 ponttal vezetett a szünetben, s amely 39-27-re nyerte a lepattanóharcot.  Szünet után ugyan elsősorban Nikola Vukicsevics (22/3 pont - 1/11 tripla -, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Fülöp Bence (11 pont, 5 lepattanó) révén ugyan kiegyenlítetté tették a játékot a kecskemétiek, ám a hazaiak tudták növelni előnyüket, s fölényes győzelmet arattak.

DEAC U23 - Concordia Motax KC Pápa 73-83

A koncentráltan, jól kezdő vendégek Ryan Cook (21/6 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Grebenár Péter (18 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), Sonyák Béla (17/12 pont) és a Grebenárhoz hasonlóan dupla-duplával jelentkező Murai Gábor (14 pont, 16 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével "tízen túli" előnyt szereztek. A második etapot 9-2-vel kezdve közel 20 pontosra növelte előnyét a Pápa. A szakasz közepén azonban egy 15-1-es "száguldással" 5 pontra felzárkóztak a Tóth Bence (23/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Kozák Márton (16/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Csomor Péter (12/3 pont) vezette hazaiak. Szünetben is ennyi volt a különbség, A küzdelmes harmadik negyedben a sokkal jobban pattanózó Pápa (53-35) ismét 10 pont fölé hizlalta előnyét a gyengén (7/37) triplázó debreceni fiatalokkal szemben. A záró etapot 8-1-gyel kezdve eldöntötték a meccset a maguk javára a vendégek. A DEAC U23-as csapata azonban egy pillanatra sem adta föl, így végül 10 pontra feljött, de igazán nem tudta szorossá tenni a találkozót.

EKE Eger KOK - Újpest-MT 93-75

Remek csapatmunkával, közel 100 pontot szerezve, 32 percig egyértelműen kézben tartva a mérkőzést aratott magabiztos győzelmet az Eger. A vendéglátóktól 6 játékos - Máté Balázs (18/9 pont, 5 lepattanó), Mészáros Bence (15/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Szicsák Bence (15 pont, 3 lepattanó), Papp Bendegúz (12/12 pont), Kiss Bálint (12/6 pont - 5/5 mezőnyből -, 4 eladott labda) és Varga Imre (11 pont, 8 lepattanó) - is 10 pont fölé jutott, s kiválóan (13/20, 65%) triplázott az egri legénység, ellentétben a távolról csupán 25%-os (5/20) hatékonysággal célzó újpestiekkel, így aztán nem osztott, nem szorzott, hogy a vendégek 33-25-re megnyerték a lepattanó csatát. A 32. percben 79-53-ra vezető hazaiakkal szemben az Újpest Máté Márk (11/3 pont), Surmann Gábor (11 pont, 4 lepattanó), Surmann Péter (10/3 pont, 6 gólpassz) és Bocsárdi Gergely (10 pont) vezérletével valamit "kozmetikázott" veresége mértékén, s végül 20 ponton belülre került.

Fotó - Girgász Sport Photo (MAFC Kosárlabda facebook)