Női NB I: Hazai pályán javított a ZTE
08
2018
2018. október 8.  |  13:15
Hazai pályán tudott javítani a Zalaegerszeg, amely azok után, hogy az első fordulóban simán kikapott Miskolcon, 24 pontos győzelmet aratott a Cegléd ellen.

Benke Sára és Pusztai Petra még mindig nem játszott a kék-fehéreknél. Nincs könnyű helyzetben a Cegléd, mert a sorsolás alapján két idegenbeli meccsel kezdett, előbb a bajnoki címvédő Sopron vendégeként szenvedett papírforma vereséget, most pedig a zalai megyeszékhelyen maradt alul.

ZTE NKK – VBW CEKK Cegléd 85–61 (26–20, 21–13, 18–14, 20–14)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok

ZTE: Koizar 19/6, Kovács G. 6/6, Harrison 14/6, Hegedűs-Őri 10, Parker 14. Csere: Boonstra 10, Horti 12, Szalay -, Preisinger -.

CEKK: Swanier 6, Sverrisdottir 15/3, Király 9/9, Gorjanácz 4, Hamilton-Carter 8. Csere: Popovics 13, Böröndy -, Kobolák 6.

Újabb szoros meccset húzott be a Szekszárd

Hét pontos sikert aratott a 18 pontot, 7 lepattanót és 5 gólpasszt jegyző Gereben Lívia vezetésével az Atomerőmű KSC Szekszárd, amely az abszolút újonc NKE-Csata otthonában, a Ludovika Arénában is megőrizte bajnoki veretlenségét.

Érdekesség, hogy a két gárda rövid időn belül már negyedszer találkozott egymással, a felkészülési időszakban egyszer a Csata (89–88), kétszer a KSC nyert (69–68 és 81–64).

Ezúttal sem adták könnyen magukat a hazaiak, de az első negyedben megszerzett nyolcpontos előny sokat jelentett a Bishop nélküli Szekszárdnak. Az ausztrál légiós kisebb sérülés miatt hiányzott.

Zseljko Djokics együttese ezzel háromból háromnál tart (a tolnaiak korábban a PINKK-et 82–55-re, a PEAC-ot pedig 55–50-re verték), jövő héten már Euroliga-selejtezőt játszik a francia Lille-lel.

NKE-CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 54-61 (12-20, 20-22, 13-10, 9-9)

Budapest, Ludovik Aréna

Csata: Horváth B. 2, Lelik 16/9, Austria 1, Nagy-Bujdosó 7/3, LANG 14/3. Csere: Adamecz 2, Radócz 6, Angyal B. 6/3.

KSC: STUDER Á. 3, N. JOVANOVICS 10/3, GEREBEN 18/3, Bálint R. 9/3, McCall 11. Csere: Eldebrink 2, Theodoreán 2, Mansaré 2, Kiss V. 4.

Legyűrte a Sopron a Diósgyőrt

Szép számmal választották szombat kora esti programnak a két csapat rangadóját. Küzdelmes győzelmet aratott hazai pályán a DVTK ellen a címvédő Sopron Basket, a női élvonal második fordulójának rangadóján. Roberto Iniguez együttese a szünet utáni harciasabb védekezéssel, pontosabb játékkal 17 pontos sikert könyvelhetett el. Fegyvernekyék így két kör után két (hazai) győzelemmel állnak, a miskolciak pedig a ZTE legyőzése után elszenvedték első vereségüket.

SOPRON BASKET - ALUINVENT-DVTK 82-65 (26-19, 17-21, 17-12, 22-13)

Sopron, Novomatic Aréna, 1200 néző

Sopron: Fegyverneky 6, Turner 7, Czukor 2, Zahui 15/3, Határ 6 Cs.: Dupree 20, Crvendakic 13, Dubei 6/6, Salvadores 5/3, Varga K. 2.

DVTK: Medgyessy 14/3, Walker-Kimbrough 17/6, Kányási 10, Skoric 2, Mokango 16 Cs.: Sulciute 4, Katona Sz. 2, Zele D. -, Szabó F. -.

Száz fölé ment a Győr Pesten

A BEAC hazai pályán, a bronzérmes Győr ellen kezdte meg a 2018/19-es szezont. A vendégektől hiányzott a hét közben szemészeti beavatkozáson átesett Krnjics és a derekával bajlódó Varga, a görög légiós, Spanou pedig csak a jövő hét elején csatlakozik a Rába-partiakhoz. Idegesen kezdtek a csapatok, közel két perc kellett az első mezőnykosárra. Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szakasz második fele nagy dobópárbajt hozott, és ellépett a Győr.

A második etap elején kezdett “nyílni az olló”, a vendégek húsz fölé “hizlalták” előnyüket. A félidő hajrájában Raksányi, majd Czank is beemelt egy-egy hármast, ám végén a győri fiatalokkal szemben 20 ponton belülre kerültek a hazaiak.

Triplaesővel indult a második félidő, tovább nőtt a különbség. A záró etap előtt közel 30 pontosra nőtt a vendég együttes előnye, 30 perc után közel 74%-os (14/19) volt a győri együttes triplamutatója.

A záró etapra elfogyott a BEAC ereje, az utolsó negyed eleje győri örömjátékot hozott, a vendégek fölényesen, ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

ELTE-BEAC Újbuda - CMB Cargo UNI Győr 60-101 (21-30, 16-25, 10-21, 13-25)

Budapest, 100 néző
V.: Rácz, Menyhárt, Bagi.

BEAC: SZABÓ D. 14/12, Suppán 10, Beckley 5/3, MÉRÉSZ 17/6, Kovács V. 2. Cs.: György 3, Tóth D. 3/3, Mandic 2, Vincze V., Angyal 4.

Győr: BROWN19/12, LAKLÓTH 7/6, RAKSÁNYI 10/6, TÖRÖK Á. 12/9, Gray 10. Cs.: NAGY D. 10/6, Szabó P. 4, Baffy 5/3, CZANK 22/15, Biczó 2.

A PEAC legyőzte az MTK-t

Simon Zsófia sérülés miatt civilben üldögélt a kispad végén, amikor feldobták a labdát a PEAC-MTK találkozón. A vb-ről visszatérő nigériai center, Sarah Imovbioh viszont pályára került a hazaiaknál, döcögős első negyedóra után 24-0-s szakasszal hengerelt a Pécs a szezon első bajnokiját játszó MTK Budapest elleni meccsen, és a végén egy híján harminc pontos győzelmet aratott.

A találkozó krónikájához tartozik még, hogy Gémes-Sarok Nikolett bokasérülése után Jelena Radonjic is pályára került, aki először mutatkozhatott be felnőtt NB. I-es mérkőzésen – írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - MTK Budapest 76-47 (12-15, 26-11, 18-10, 20-11)