Férfi NB I: A másodikat is könnyedén hozta a bajnok
06
2018
2018. október 6.  |  20:45
A mellrák elleni kampány miatt rózsaszín zokniban játszottak a vendég szombathelyiek a Tiszaligetben. Norfleet hármasával indult a meccs, Benke kisvártatva egyenlített. Norfleetet elkapta a hév, az elején egy kicsit túlvállalta magát. Milosevics vezérletével 8-0-át futott a bajnok, aztán hamar 8-8 állt a táblán. Jött egy újabb 10-0, így cseppet sem volt meglepő, hogy a játékrész derekán 18-8-nál időt kért Okorn. Beállt a sérült Curry is, Balmazovics kosaraival zárkózott a Falco. Ötből öt triplát dobott be az első negyedben az Olaj. Norfleet középtávolija zárta az első felvonást (25-18).

Rowsey rontott a hazai triplamutatón, Milosevics viszont duplával növelte csapatának előnyét. A 13. percben, Balmazovics hármasával feljöttek háromra a vasiak (27-24). Aztán pillanatok alatt máris 35-24 állt a kijelzőn, újabb időt kért a Falco. Szétdobta a bajnok ellenfelét, Benke remekelt. Vojvoda ziccere a végén kimaradt, így 45-33 volt az állás a szünetben.

Andric kezéből kivarázsolták a labdát, a másik oldalon Bruinsma fordult le ellenfeléről, eredményesen. Az első félidőben Vojvodának nem ment a játék, a harmadik negyedben viszont nagyon iparkodott. Airington harmadik hármasával négy perc után már csaknem húsz volt közte (57-39). Ez csak idő kérdése volt, Tóth Ádám kosarával aztán már ez is meglett. Okorn magához hívta csapatát. Váradi a harmadik negyed végén, büntetőből szerezte meg első pontját. Az olló csak tovább nyílt, a záró tíz perc előtt 68-53 volt az állás.

Andric szerezte a hetvenedik szolnoki pontot. Az utolsó negyedet már csak le kellett játszani, ott már csak a számszerű végeredmény volt a kérdés. A címvédő Olaj teljesen megérdemelten és magabiztosan húzta be második találkozóját is, az ezüstérmes Falco viszont még nyeretlen, eddig mindkét idegenbeli fellépésén kikapott – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 88–68 (25–18, 20–15, 23–20, 20–15)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Söjtöry T., Minár L. (Várhalmi Zs.)

Szolnok: Airington 11/9, Vojvoda 12, Benke 14/9, Milosevics 22/12, Andric 8. Csere: Murphy 5/3, Rowsey 9/6, Kovács -, Tóth Á. 6.

Falco: Norfleet 14/6, Váradi 3, Balmazovics 13/9, Bruinsma 14, Reddic 13. Csere: Curry 5/3, Bíró -, Tóth N. 6.

Esélye sem volt Körmenden az Albának

Szombat este a második forduló rangadóján az Egis Körmend az Alba Fehérvár csapatát látta vendégül. Remekül kezdte a találkozót a hazai együttes, amely Ferencz és Bergstedt vezérletével már az első negyedben 15 pontos előnyre tett szert. (27-12). A második tíz percben felváltva estek a kosarak. A vendégektől Heath próbálta tartani a lépést a vasiakkal, akik azonban a második etapot is megnyerték, így 17 pontos különbséggel vonultak az öltözőbe a csapatok. (42-25)

A nagyszünet után sem változott a játék képe: mindkét oldalon hullottak a pontok, a Körmend nem engedte közelebb jönni a fehérváriakat. Bradford kettesével lépett hatvan pont fölé a hazai együttes (61-44), majd Csorvási talált be büntetőkből. A harmadik negyed utolsó momentumaként Price dobott egy kettest, így ezt a tíz percet is nyerte a Körmend (66-48).

Hammonds zsákolása után már 20 volt közte, majd Heath középtávolról szerezte meg az Alba ötvenedik pontját. Heath továbbra is termelte a kosarakat, a vendégek pedig próbáltak zárkózni és öt perccel a vége előtt 15-re csökkentették hátrányukat (74-59). Innen azonban már nem volt visszaút a fehérváriak számára, akik bár a zárófelvonást egálra hozták, végül 83-65-ra kikaptak – írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Alba Fehérvár 83-65 (27-12, 15-13, 24-23, 17-17)

Körmend Aréna
V: Benczur T., Ádám J., Goda L. (Gincsai Dr.)

Körmend: McNeaill 8, Price 13/3, Ferencz 18/12, Hammonds 18, Bergstedt 11 Csere: Bradford 5/3, Németh 1, Csorvási 4, Bán 3, Lajsz 2.

Alba: Cartwright 10/3, Boykins 17/6, Filipovity 1, Lóránt 5, Heath 24/12 Csere: Freeman 6, Bullock -, Varga -, Tóth 2.

Kaposváron nyert a Szeged

A mai mérkőzésen ült 300. alkalommal a Kaposvár kispadján Fekete Ádám, a klub vezetői a jubileum alkalmából köszöntötték is a kiváló edzőt.

A Szeged, soraiban a visszatérő Juhossal, jól kezdte a mérkőzést. Boltics remek napjával szemmel láthatóan nem tudtak mit kezdeni a hazaiak. A második negyedben tovább nőtt a különbség, a Kaposváron az sem segített, hogy pályára lépett az új szerzemény, Luka Markovics is.

A nagyszünetről "jól jött vissza" a Kaposvár, elkezdték a felzárkózást a somogyiak, de a Szedeák nagyon akarta ezt a győzelmet, és hatalmas meglepetésre meg is nyerték a mérkőzést Sulovicsék.

Az egész találkozó legjobbja a szegedi Green volt, aki hét triplát dobott – írta a BB1.hu.

Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 63–82 (21–27, 13–22, 18–10, 11–23)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok,
V.: Földházi T., Balog Gy., Győrfy R. (Páli K.)

Kaposvár: Johnson 16/3, Lilov 11/6, McCray 9, Hendlein 11/3, Spica 6. Csere: Baki 3/3, Halász 3/3, Harazin -, Markovics 4.

Szeged: Boltics 14/3, Davis 8/6, Wirth 3/3, Juhos 11/3, Sulovics 14/3. Csere: Green 27/21, Vágvölgyi 5/3.

Az ASE is kiütötte az újoncot

Az első fordulóban a Jászberényben 91-90-es vereséget szenvedő Atomerőmű SE a Kaposváron nagy zakóba belefutó (61-100) SERCO-TF-Budapestet látta vendégül. Shannon Evans Achilles sérülés miatt nem lépett pályára a hazaiaknál.

Kovács Ákos kettesével indult a találkozó, a túloldalon Filipovics válaszolt. Jobban kezdte a találkozót a jóval esélyesebb ASE, amely Jevtovics vezérletével a harmadik percben már 13-2-re vezetett. Állandósult a két együttes közötti tíz pontos differencia, de 21-11-nél Eilingsfeld duplájával és Ruják távolijával még tovább nőtt a hazaiak előnye. A TF nem tudott közelebb zárkózni ellenfeléhez, 33-17-tel ért véget az első negyed.

Faust zsákolásával kezdődött a második etap, Trajkovski triplájával pedig már a húsz pontot is átlépte a különbség (38-17). Teljesen állva hagyta riválisát a Paks, Kovács Ákos 2+1-es akcióját követően harmincra hízott az Szrecsko Szekulovics együttesének előnye (51-21). Budapesti részről Filipovics és McLane tartotta a lelket a TF-ben, de túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a találkozó végkimenetele már ekkor eldőlt. Horváth Kristóf jól szállt be a meccsbe, két triplát is elsüllyesztett a vendégek gyűrűjébe. A félidő 64-27-es ASE-vezetéssel zárult.

McLane és Filipovics kosara nyitotta a második félidőt. Jobban kezdett a TF a nagyszünet után, Beák triplájával harminckettőre csökkent a fővárosiak hátránya (66-34). McLane újabb duplájával már harmincon belül volt az újonc (68-39), ám felébredt az ASE, s egy 10-3-as futást produkált (78-42). Trajkovski hármasa után Eilingsfeld küldött a helyére egy büntetőt, immáron negyven volt a két csapat között (82-42), ami a negyed végére még tovább nőtt, 90-47-es eredménnyel fordulhattak rá a felek a záró felvonásra.

A lényegi kérdések már rég eldőltek, a Paksnál lehetőséget kaptak a fiatalok is. Bár a TF 17-15-re megnyerte a negyedet, így is 105-64-es vereséget szenvedett története második A-csoportos bajnokiján – írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - SERCO-TF-Budapest 105-64 (33-17, 21-10, 26-20, 15-17)