NB I B: A feljutó BKG nem engedett a 48-ból
18
Sep
2018
2018. szeptember 18.  |  13:50
55 pont különbségű idegenbeli győzelemmel kezdte a szezont a piros csoportban az előző évadban a zöldet veretlenül nyerő BKG-Príma SE. A zöld csoportban a fehérvári fiatalok legyőzték az Óbudát, a Győr Debrecenben, a Kecskemét U23-as együttese pedig a SMAFC ellen győzött.

PVSK-Kronosz Kiadó - BKG-Príma SE 48-103

A vendég szigetszentmiklósiak úgy is fölényesen nyertek, hogy elég gyengén (9/40, 22,5%) dobták a hárompontosokat. A dupla-duplával debütáló új légiósa, Austin Thornton, (28/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), valamint Nagy Botond (15/9 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda, 9 gólpassz), Tanács Attila (14 pont, 4 lepattanó) és Halász Ákos (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével végig kézben tartva az összecsapást fölényes győzelemmel kezdte piros csoportbeli szereplését a BKG, amely 33 labda eladásába ellenfelét. Pécsi részről senki nem érte el a 10 pontot, Benke Krisztián 9/3 ponttal bizonyult a legeredményesebb hazai játékosnak.

Alba Fehérvár - Óbudai Kaszások 76-62

Az első negyedet ugyan a Bencsik Barnabás (14/3 pont, 3 gólpassz)-Ondima Olivér (11 pont)-Jenei Gergő (10 pont) trió vezette vendég Óbuda, ám a második negyedben a vendégek, s szünetre "tízen túli" előnyt szerzett a Peringer Balázs (17 pont, 13 lepattanó, 5 blokk), Takács Milán (13/6 pont, 5 gólpassz), Varga Máté (12/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Lukács Norbert (10/3 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz) hatékony játékára alapozó hazai együttes, amely a harmadik etapot is uralta. A befejező negyed elején még volt egy fellángolásuk az óbudaiaknak, de a szakasz 10-2-es koncentrált kezdése - amellyel 10 ponton belülre kerültek a vendégek - sokat kivett a Kaszások legénységéből. Újított, és végül biztosan győzött a hazai együttes, amelynek sikerében jelentő szerepe volt az 51-31-re megnyert lepattanóharcnak.

DEAC U23 - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 80-90

Ellentétes félidők mérkőzésén a nagy dobópárbajt hozó első félidő után 5 ponttal az Asszú Ádám (20/12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Kozák Márton (18/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda)-Tóth Bence (18/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) trió vezette debreceni fiatalok. Szünet után szigorított védekezésén a győri együttes, amely elsősorban Rátvay Tamás (26/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Csaba György (19/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Marton Domsitz (16 pont, 12 lepattanó) és Földesi Marcell (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével átvette a játék irányítását, s a harmadik negyedben fordított. A záró etapot még 8-2-vel kezdve egyenlítettek a hazaiak, de végül a pattanózást 58-38-ra nyerve a győriek győztek a kosarakban gazdag összecsapáson.

KTE-Duna Aszfalt - SMAFC 88-57

Az első félidőben még jól tartotta magát a Czukor Bence (21/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint druszája, Soós (10/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 4 gólpassz) vezette, jelentősen átalakuló, nyáron több meghatározó játékosát elveszítő, s tartalékos SMAFC. A harmadik negyedben azonban a hazai fiatalok Nikola Vukicsevics (25/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Kucsera Dániel (17/6 pont, 12 lepattanó) és Gonda Zsombor (13/3 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz) vezérletével "szétdobták" a soproniak védelmét, s ebben a szakaszban el is döntötték a meccset a maguk javára.