Fiú U16-os B divíziós Eb: Svédország ellen is győztünk
17
2018
2018. augusztus 17.  |  21:30
A magyar U16-os fiú válogatott ma este Svédország ellen lépett pályára a B divíziós Európa-bajnokság 17-20. helyéért.

Három svéd ponttal indult a találkozó, a mieinktől Radics Gerzson köszönt be először az első perc vége felé (3-2). Radics és Kármán Domonkos kosaraival kezdtük átvenni az irányítást, de ebben a szakaszban elhúzni még nem tudtunk, egállal kezdték meg a csapatok a negyed második felét (10-10). Horváth Hunor Adorján két triplát is beszórt, ez pedig egy kiváló periódus kezdetét jelentette a számunkra: a 9. perc elején Kiss Dávid kosara révén 10 pontra nőtt fórunk (11-21). Csátaljay Barna és Neuwirth Bence is értékesített egy-egy hármast, 12 ponttal álltunk jobban 10 perc játékot követően (15-27).

A második felvonás elején beragadtunk, összesen két büntetőt tudtunk a helyére rakni szűk három és fél perc alatt, és miután Svédország elkezdett felzárkózni, Váradi Attila időt kért (24-29). Radics, Kármán és Kiss vezetésével egy 7-0-t futottunk, így érkeztünk el a játékrész feléhez (24-36). Rengeteg hiba volt ezt követően mindkét oldalon, de Kass Balázs triplájával és Kovács Ákos Bence kosaraival 15 pontra nőtt a fórunk a nagyszünetre (28-43).

Egy svéd 5-0-lal indult a második félidő, amikor Váradi Attila megint magához szólította övéit a 22. perc végén (35-45). Kass, Radics és Kármán vezetésével felvettük a ritmust támadásban, de a svédek is folyamatosan betaláltak, így lényegében végig 10 pont körül mozgott a differencia. A svédek több hármast is beszórtak, a 28. percben újabb magyar időkérés törte meg a játékot, amikor újfent 5 pontra zárkóztak az északiak (54-59). Három pont is volt a két együttes közötti távolság, és Radics újabb duplája ellenére is csak 4 egységgel álltunk jobban 10 perccel a rendes játékidő vége előtt (57-61).

A negyedik negyed elején Harry Larsson két triplát vállalt, Svédország átvette a vezetést a 32. percben (63-61). A mieinktől Radics, a túloldalról Andersson voltak eredményesek, majd Kármán duplájával és hármasával volt újra nálunk az előny a 35. percben (67-70). Kiss és Kármán tovább növelték az előnyt, és az utolsó 70 másodpercbe úgy mentünk bele, hogy 7 ponttal jobban álltunk (70-77). Itt jött azonban két gyors kosár Pohtótól, elhibázott támadások a mieinktől, Larsson sokadik jó távolija pedig az egyenlítést jelentette. Miután a magyar csapat nem tudott betalálni 17 másodperc alatt, hosszabbítás következett (77-77).

Ebben elvileg a svédeknek kellett volna lélektani fölényben lenniük, hiszen ők egyenlítettek lényegében a sírból visszatérve, ezzel szemben Kass triplát és duplát is szórt, Kovács Ákos Bence pedig 7 pontosra növelte előnyünket a 42. perc felénél (77-84). A svédek innen még visszakapaszkodtak 3 pontra, de Kármán és Kass révén végig megtartottuk fórunkat, és végül 92-83-ra győztünk. Holnap a később kezdődő Svájc-Szlovákia mérkőzés győztesével játszunk majd a 17. helyért.

Fiú U16-os B divíziós Európa-bajnokság, Bosznia-Hercegovina, Szarajevó

17-20. helyért

Svédország - Magyarország 83-92 hosszabbítás után (15-27, 13-16, 29-18, 20-16, 6-15)

Svédország legjobb dobói: Larsson 20/18, Andersson 18, Cupan 15/3, Pohto 15/3.

Magyarország: Kass 22/9, Kármán 23/6, Radics 18, Neuwirth 5/3, Mészáros -. Csere: Horváth 6/6, Kiss 6, Csátaljay 6/6, Kovács 6, Mózer -, Takács -, Sövegjártó -.