Férfi U20-as B divíziós Eb: Vereség Hollandiától is
15
2018
2018. július 15.  |  21:15
A magyar válogatott 0-2-es, Hollandia pedig 1-1-es mérleggel futott neki a találkozónak - mai ellenfelünk Oroszországtól 10 pontos vereséget szenvedett az első napon, majd Luxemburgot múlta felül nagyobb nehézségek nélkül, 19 ponttal.

Bonifert Bendegúz révén a mieink szerezték a találkozó első kosarát, ám gyorsan kiderült, hogy ez a mérkőzés nem a pontzuhatagról fog szólni, hiszen négy és fél perc után mindössze 4-4-et mutatott az eredményjelző. A két gárda egyrészt a védekezésre helyezte a hangsúlyt, másrészt rengeteget hibázott elöl, ami meg is látszódott az álláson. Kerpel-Fronius Gáspár dobott ekkor hármast, és újabb két percnyi magyar kosárcsendet követően Fazekas Csaba és Kerpel-Fronius szerzett újabb 2-2 pontot, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb különbség (11-6). Völgyi Marcell is a vonalról talált be kettőből kétszer, ezzel maradt az 5 pontos differencia a negyed végéig (13-8).

A második játékrészt kitűnően kezdte Pór Péter együttese, Kovács Gábor és Kozma Gergő révén 10 pontra nőtt a távolság a 13. perc legelején (18-8). A gond az volt, hogy ezt követően nagyon visszaesett a csapat támadójátéka, a félidő hátralévő részében összesen három dobott pontot jegyzett a magyar válogatott, és ebben nem volt egyetlen mezőnykosár sem. Szerencsére a hollandok sem sziporkáztak, a 15. perc közepén még mindig 19-10 volt az állás a javunkra, ám ezt követően Kevin Schutte vezetésével megindult Hollandia, és a 19. perc közepére egyetlen pontra zárkózott (19-18). Az első 20 perc utolsó pontjait mi szereztük Németh Ákos révén, de csak három pont volt az előnyünk féltávnál (21-18).

A fordulás után eleinte nem sok minden változott: a magyar csapat játékosai képtelenek voltak a gyűrűbe találni, a hollandok pedig nem túl nagy léptekkel, de közelítettek, Dylan van Eyck révén a 23. perc elején egyenlítettek (21-21). Van Eyck nem tudott leállni - ő 8, Boyd van der Vuurst de Vries pedig 5 ponttal járult hozzá ellenfelünk 13-0-s negyednyitányához, amivel a 25. percben már Hollandia vezetett 10 ponttal (21-31). Kucsora Csaba a következő minutumban triplát dobott, ezzel vetett véget a 13 percnyi mezőnykosár nélküli időszakunknak. Összekaptuk magunkat, főleg védekezésben zártunk ezt követően sokkal jobban, büntetőkkel pedig egészen 4 pontig zárkóztunk a felvonás végéig (31-35).

A negyedik negyed elején Németh hármasával, majd duplájával fordítottunk is (36-35). 39-37-es magyar vezetés után viszont újfent nagy rövidzárlat következett a mieinknél támadásban, a van Eyck, Schutte, van der Vuurst de Vries trió vezette Hollandia pedig egy újabb 13-0-s szakasszal a 38. percre el is döntötte a találkozó sorsát (39-50). Kozma ugyan dobott még egy hármast, de ez a lényegen már nem változtatott: 50-42-es vereséget szenvedtünk.

Ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott már matematikailag sem juthat tovább a nyolc közé, hiszen ahhoz a csoport első két helyezettje között kellett volna végeznie. Csehország és Oroszország már 3-3 győzelemmel áll, míg mi nyeretlenek vagyunk két körrel a csoportkör vége előtt.