2018. július 15.  |  18:50
U16-os fiú válogatottak felkészülési mérkőzése, Horvátország

Horvátország - Magyarország 63-48 (15-14, 15-15, 20-8, 13-11)

Magyarország: Kass 12/6, Kenéz 1, Takács 2, Neuwirth 8, Kovács 6. Csere: Horváth 2, Sövegjártó 4, Mészáros 2, Csátaljay 11, Csornai -, Simon -.

A két együttes tegnapi összecsapása után ma is találkoztak a felek. Az első negyedet jobban kezdték a horvátok, de a mieink előbb felzárkóztak, majd a második felvonás közepén hét ponttal is vezettek (17-24). Ezt követően a horvátok előbb visszavették a vezetést a félidő végére (30-29), majd a fordulás után eldöntötték a mérkőzést, és végül 63-48-ra győztek.

Váradi Attila: - Egy félidőn keresztül tudtunk lépést tartani a horvát válogatottal. Ebben a periódusban már 7 ponttal is vezettünk. A harmadik negyedben rajtunk jelentkeztek először a mentális és fizikális fáradtság tünetei, ebben a szakaszban sok hibát vétettünk. Összességében nagyon jó mérkőzéseket játszottunk, hasznos, építő jellegű volt mindkét összecsapás. Gratulálok a csapatnak, nagyszerűen küzdöttek!