Szlovén-olasz slágermeccs a nyolc közé jutásért
10
2018
2018. július 10.  |  10:00
Befejeződtek a csoportmérkőzések, következik az egyenes kieséses szakasz a soproni U20-as női kosárlabda Eb-n. A tavalyi U20-as Eb-ezüstérmes szlovén válogatott a németektől elszenvedett veresége után utolsó lett csoportjában, s a veretlen olaszokkal játszik a nyolc közé jutásért. Lányaink ellenfele a belga együttes lesz a nyolcaddöntőben.

Csoportunk másik hétfői találkozóján a lettek a papírformának megfelelően legyőzték a horvátokat. A Gulbe (25/6 pont, 9 lepattanó)-Strautmane (13 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 5 eladott labda) kettős vezette balti együttes az első félidőben 10 pont fölötti előnyt szerezve, s szünet után tartva a 10 és 15 pont közötti különbséget 71-60-ra győzött. Horvát részről egyedül Andjela Katavic (18/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

A mi águnkon, hogy ki lesz a mieink ellenfele, az a belga-portugál mérkőzésen dőlt el. Portugália Jordao (14 pont, 5 lepattanó), Tess Santos (11/6 pont, 4 lepattanó) és Mariana Silva (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével, a 25-8-ra megnyert első negyeddel gyakorlatilag eldöntötte a összecsapást a maga javára, s végül 73-59-re győzött. Belga részről ismét Resimont (19 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) volt a legjobb, Alice Marie-Therese Bremer 10 pontot szerzett.

A csoport másik meccsén a szokás szerint a Westerik (15/3 pont, 3 lepattanó)-Driessen (13/3 pont, 3 gólpassz) duó vezette holland együttes az első negyedben ráijesztett a címvédő spanyolokra, 10 perc után 25-18-ra vezettek. A két középső negyedben azonban erődemonstrációt tartott Miguel Mendez együttese, amely Maria Barneda (14/6 pont, 3 lepattanó), Sara Iparragire (12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Irati Extarri (12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Paula Ginzo (12 pont, 4 lepattanó) vezérletével 48-20-ra nyerve a 10. és a 30. perc közötti periódust végül 79-59-re győzött.

A roppant kiegyenlített A-csoportban a záró fordulóban "borult minden" az eddig körvonalazódó erőviszonyokhoz képest. Úgy tűnt, a vasárnap késő esti, oroszok elleni siker túl sokat kivett a két szlovén sztárból, sem Friskovec (17/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), sem pedig Kroselj (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) nem tudta megismételni egy nappal korábbi parádéját. Így aztán hiába nőtt fel melléjük Teja Gorsic (16 pont, 7 lepattanó) nem volt esélyük a Simon (24/9 pont, 6 lepattanó)-Sabally (22/6 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda) duó vezette németek ellen, akik e 82-65-ös sikerükkel meg is előzték a tavalyi Eb ezüstérmesét, amely ezzel visszacsúszott csoportjában a sereghajtó pozíciójába.

A csoport másik hétfői összecsapásán is előzés történt: az oroszok talpra állva a Szlovéniától kapott vasárnapi pofonból a szédületes (27-12) második negyedre, valamint elsősorban Zavaijova (13/3 pont), Ogun (11 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) és Margarita Pleskevics (10/6 pont) eredményességére alapozva 75-63-ra legyőzték a két forduló után még a csoportot veretlenül vezető szerbeket. Ezen az összecsapáson szerb részről nem nagyon tudott senki felnőni a Turudics (24/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Raca (20 pont, 8 lepattanó) kettős mellé. E győzelemükkel az oroszok nyerték végül a csoportot.

A B-csoportban az olaszok egy felejthető, 20-18-as vezetésükkel záruló első félidő után "megrázva" magukat az egyedüliként 10 pont fölé jutó Fassina (19/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) vezetésével 66-45-re verték a svédeket, akiktől senki nem érte el a 10 pontot.

A másik mérkőzésen sem borult a papírforma, a Pouyet (16/9 pont, 3 lepattanó)-Maeva Djaldi Tabdi (10 pont, 9 lepattanó) duó vezérletével Franciaország minden negyedet megnyerve 65-42-re győzte le Szlovákiát. Északi szomszédainktól ismét Kovaciková (11/6 pont, 3 lepattanó) és Svetliková (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) volt a két legeredményesebb játékos.