Női Amatőr: Szigetszentmiklósra került az ezüstérem
13
2018
2018. június 13.  |  13:00
Befejeződött a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, amelynek végére az élmezőnyben egyetlen kérdés maradt nyitott, hogy melyik csapat szerzi meg a bajnoki elsőségét már korábban bebiztosító Csata DSE mögött az ezüstérmet. Nos, mindhárom "érintett" együttes, a BKG, a BEAC, valamint a Vasas is nyert, így mindhárom csapat 4-4 vereséggel zárt. A helyezéseket a három alakulat közötti "minitabella" döntötte el, amely alapján a BKG lett az ezüstérmes, a Vasas szerezte meg a bronzérmet, a tavalyi bajnok BEAC pedig a negyedik helyen zárt.

Az 1-9. helyért

Tatabányai KC - Kecskeméti KC 41-53

Amilyen pontgazdag meccsen győzött - igaz kétszeri hosszabbítás után - 91-80-ra Kecskeméten a KKC, annyira szegény volt kosarakban a tatabányai visszavágó. Nem akadt játékos a mezőnyben, aki 10 pont fölé jutott voltna. Az első három negyedben pontosabban játszó, a lepattanócsatát 63-48-ra nyerő Kecskemét Burján Laura (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Király Andrea (10/3 pont, 5 lepattanó) és Farkas Petra (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 19 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével biztosan verte a Tatabányát, amelyből egyedül Kulcsár Bianka (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) érte el a 10 pontot.

ELTE-BEAC Újbuda - TFSE 78-56

Egyik legjobbja, Pusztai Petra nélkül is magabiztos győzelmet aratott a lepattanózásban ellenfelét 59-36-ra felülmúló, a Szabó Dóra (18/9 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-György Tímea (14 pont, 13 lepattanó)-Gocsmann Ágota (12/6 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Kovács Vanessza (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette BEAC a TF ellen, amelyből egyedül Fuisz Viktória (11/3 pont, 4 lepattanó) érte el a 10 pontot.

Vasas Akadémia - Tatabányai KC 86-66

Csicsai Kata (20/12 pont) és Csáktornyai Fanni (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményes játéka révén három negyeden át remekül tartotta magát a Tatabánya. A záró etapra azonban a Vasas Varga Alíz (20 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Budácsik Dorottya (16/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda), Dombai Réka (15/9 pont), Tóth Dorina (15/6 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Tóth Orsolya (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) révén, a lepattanózást végül 55-31-re nyerve felőrölte ellenfele ellenállását, s végül 20 pontos győzelmet aratott.

Kecskeméti KC - BKG DSE Szigetszentmiklós 59-77

Sokkal jobban, pontosabban kezdett a Révész Sára (12/6 pont, 3 eladott labda)-Révész Luca (12 pont, 3-3 lepttanó és blokk) kettős pontjaira alapozó hazai együttes, ám a folytatásban fokozatosan vették át az irányítást a szigetszentmiklósiak. A záró etap előtt, ha csak egyetlen ponttal is, már a főként Bodnár Fanni (15 pont, 3 lepattanó)-Ruttner Réka (14 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz)-Lakatos Dóra (11/9 pont, 3 lepattanó)-Czirják Noémi (11/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) Shirian Fatime (10-10 pont és lepattanó) "ötösfogat húzta" vendégek vezettek, akik a negyedik negyedre felőrölték a vendéglátók ellenállását, s végül közel 20 ponttal nyertek.

A 10-18. helyért

Széchenyi KA Győr - Dávid Kornél KA 65-73

Végig szoros csatában a tapasztaltabb játékosokat is felvonultató fehérváriak elsősorban Laufer Gabriella (24 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Czompó Cintia (16/9 pont, 4 szerzett labda), Fekete Csilla (11/3 pont, 7 lepattanó, 9-9 gólpassz és eladott, 6 szezett labda) és Orsó Viktória (10 pont, 6 szerzett, 4 eladott labda, 15 gólpassz) hatékony játéka révén nyerni tudtak a Biczó Laura (22 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz)-Szirony Dorina (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Téringer Lili (10/3 pont) trió vezette, a lepattanózást 45-34-re megnyerő győriek otthonában.

A 19-26. helyért

MTK-Budapest - SzoESE 62-92

50% fölötti "találati aránnyal", a remek dobóformát kifogó Szabó-Haklits Zsuzsanna (42/27 pont - 9/12 tripla -, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda), valamint Simon Cintia (22/18 pont, 3 szerzett labda) és Jakubovics Dóra (15/3 pont, 6 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz) ponterősségére építve a szombathelyiek fölényes győzelmet arattak a lepattanózást 43-35-re megnyerő MTK otthonában. Hazai részről nem nagyon tudtak a társak felnőni a Gróf Tímea (24 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Lutche Klaudia (18/6 pont, 7 lepattanó) kettős mellé.

Bajai NKK - MAFC 65-69

Elsősorban a 16-9-re megnyert második negyed, továbbá Hercze Szandra (25/18 pont - 6/9 tripla -, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Fülep Csilla (16/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Tarnai Kata (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 5 gólpassz) jóvoltából a MAFC nyerni tudott a Kucsora Réka (32/3 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Novotnik Tiffani (12/6 pont, 6 lepattanó)-Hilcz Alexa (10/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) trió pontjaira építő Baja otthonában.