Férfi NB I: Elsőre megvédte pályaelőnyét a Szolnok
10
2018
2018. június 10.  |  21:20
Elsőre megvédte pályaelőnyét az Olaj

Norfleet hármasára Perry felelt a döntő első felvonásán. Az első vendég kosárra 7-0-val válaszolt a Szolnok (7-3). Váradi hármasa után viszont 9-8-nál már csak egy volt közte. Hamar megtalálta egymást a két szurkolótábor, miközben a pályán sokat hibáztak a csapatok mindkét oldalon. A hajrára aztán újra meglépett a pontosabban célzó kupagyőztes, 16-8-nál időt kért Szekulovics. Browning ziccerével kétszámjegyűvé vált a differencia. Borisov kosarával zárult az első negyed, 20-13.

Ford kintről, Pustahvar közelről volt eredményes. 27-15-nél már tizenkettő volt közte. Perry tiszta zsákolást rontott el, Perl tartotta a lelket a Falcóban, a 15. percben már a harmadik hármasát vágta be, 11 pontnál járt, 29-25-nél Alekszics kért időt. Váradi távoli hármasával lett 31-30, tizenkettőről egyre olvadt a különbség. Sőt, Váradi újabb hihetetlen, dudaszós triplájával 3-3 után újra egál (33-33). Norfleet is beszórta a „kígyótérről”, extrán dobott kintről a Falco, amely újra fordított (35-36). Amilyen bravúrkosarakat szereztek távolról a szombathelyiek, olyan pocsékul céloztak közelről. Perry büntetője után 40-38-as állással zárult az első félidő. Két teljesen ellentétes negyedet láthattunk.

Dobópárbajjal indult a második játékrész, Perl közelről egyenlített, Váradi pedig negyedik trojkáját jegyezte. Milosevics és Norfleet is betalált kintről (43-46). Tóth kosara után már öttel vezetett a Szombathely. Megrázták magukat a fehér mezesek, rontottak a vasiak, Milosevics ziccere után újra a vendéglátó járt előbbre. 50-48-nál Szekulovics mutatta fel a T-betűt. Nagy volt a küzdés a pályán, a hajrára gödörbe került a Falco, újra meglépett a Szolnok, főleg centerkosarakkal. Andricnak köszönhetően 60-53-ról indult a záró felvonás.

Browning tovább növelte csapata előnyét. Kovács ziccerével hosszú idő után újra tíz fölé kúszott a különbség. 66-55-nél időt kért Szekulovics. Hiába, nem ültek a vasiak dobásai, Browningék könyörtelenül megbosszulták az eladott labdákat. Tizenhattal is vezettek már a hazaiak. Taylor tett vissza egy lepattanót, ezzel visszaküzdötte csapatát tízre, 3:46 volt vissza, 73-63 az állás. Perl nem ismert lehetetlent, 2+1-es kosarával hétre csökkent a különbség. Norfleet is betalált (73-68), visszajött a meccsbe a Falco. Nagyon kellett Perry kosara a Szolnoknak, Taylor tette fel Váradi passza után, 1:50 volt vissza (75-70). Borisov a kulcspillanatokban kintről és közelről is rontott, ez ma nem az ő napja volt. Andric viszont eredményes volt. Borisov aztán dobott egy triplát, de Perry hármasa mindent eldöntött a végén.

Küzdelmes, izgalmas meccsen, megérdemelten védte meg pályaelőnyét a Szolnok – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82–76 (20–13, 20–25, 20–15, 22–23)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok

Szolnok: Perry 14/6, Vojvoda 7/3, Ford 12/6, Milosevics 14/3, Andric 17. Csere: Browning 12, Tóth Á. 2, Kovács P. 2.

Falco: Norfleet 16/9, Perl 21/12, Váradi 12/12, Borisov 9/3, Taylor 12. Csere: Pustahvar 2, Tóth N. 4.

A párharc állása: 1-0, a Szolnoknak.

Az Alba került közelebb a bronzhoz

Az elmúlt évek bronzcsatáihoz képest az ideinek már nem csak az érem és a presztízs volt a jelentősége, hanem a nemzetközi kupaindulás is.

Mindkét oldal tartalékos felállásban szerepelt, persze a bajnok így is erősebb kerettel bírt a Körmendnél. A sérült Kasey Hill maradt ki a hat légiós közül, így az egyik oldalon Kovács Ákos, a másikon pedig Németh Ákos kezdett.

12-2-vel nyitott az Alba, majd 6-0-val felelt az MTE. Aztán újra megrázta magát a Fehérvár, hullámzó első negyed után Braniszlav Dzunics együttese állt jobban (24-11).

Halász hármasára Harris közelről felelt, majd Davis zsákolt. A 13. percben, 34-20-nál időt kért a ciprusi edző. Továbbra is a kék-fehérek domináltak, de Ferenczék egy pillanatra sem adták fel a meccset. 49-38-as állással zárult az első félidő.

A szünetben rendet tett a fejekben Constantinides mester, „harapósabb” Körmend jött ki a második játékrészre. Visszajöttek a meccsbe a vasiak, de továbbra is észnél volt az Alba.

A végére elfáradt és elfogyott az MTE, amely három negyedik partiban volt ellenfelével – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – Egis Körmend 91–71 (24–11, 25–27, 14–20, 28–13)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum

Alba: Kovács Á. 3/3, Harris 15/9, Simpson 17/9, Lóránt 4, Keller Á. 9. Csere: Horton 11, Pointer 6, Mohammed 24/6, Keller I. 2, Varga M. -, Brbaklics -.

Körmend: Németh 10/6, Fanning 15/3, Ferencz 9/9, Davis 16/3, Csorvási 18. Csere: Halász 3/3, Bán -, Márton -, Oroszi -, Érsek -, Kiss B. -.

A párharc állása: 1-0, az Alba Fehérvárnak.