07
Jun
2018
2018. június 7.  |  07:25
A négy fővárosi gárda jutott az NB II négyes döntőjébe, mivel a SZPA-Cserpes Trudi, a MAFC Martos, az Újpest Megyeri Tigrisek és a Honvéd U23-as együttese is megnyerte a maga párharcát az osztályozón. A Martos és az Újpest kettős győzelemmel jutott túl a Soproni Tigrisek, illetve a Sunshine-NYIKSE együttesén, az SZPA-Cserpes Trudi pedig 16 pontos szombathelyi hátrányt ledolgozva kvalifikálta magát a végjátékra. A legnagyobb bravúrt talán a Honvéd U23-as együttese hajtotta végre: 5 pontos hazai vereség után Cegléden tudott 6 ponttal nyerni. A négyes döntőt a hétvégén rendezik a Honvéd pályán, a Simon János Kosárlabda Csarnokban.

SzoESE - SZPA-Cserpes Trudi 99-83
SZPA-Cserpes Trudi - SzoESE 87-66

Szombathelyen elsősorban Mészáros Máté (34/21) és Tóth Dávid (19 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 7 gólpassz) már az első félidőben megszerezte azt a 16 pontos előnyt, amely a kiegyenlített második félidőt követően megmaradt az összecsapás végéig a Tulkán Máté (24/12 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) és druszája, Kulifai (18/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) vezette Szent Pál Akadémia ellen.

A visszavágón az SZPA már az első negyedben ledolgozta Szombathelyen összeszedett hátrányát, a második 10 percben pedig még erre is rátéve egy lapáttal 11 pontos előnyt szerzett az összesítésben - félidőben 53-26-ra vezetve. Szünet után rendezte sorait a Szombathely, faragott is a hátrányán, de ledolgozni nem tudta.

Továbbjutott: az SZPA-Cserpes Trudi 170-165-ös összesítéssel.

MAFC Martos - Soproni Tigrisek KE 68-60
Soproni Tigrisek KE - MAFC Martos 69-78

A régi jó Menyecske utcai terem szinte szűknek bizonyult, s a relatíve szép számú szurkolósereg azt láthatta, hogy Bartus Gergely (21/9 pont) és Cernák Ádám (13 pont) vezérletével a Martos ellépett soproni riválisától, s bár a második etap elején átmenetileg fordított az elsősorban Balogh Gergely (15 pont) és Forrai Dániel (10/9 pont) ponterősségére építő Tigrisek, a hazaiak kézben tartották a meccset a sok büntetőt rontó riválisukkal szemben. A harmadik negyedben volt már 15 pontos előnye is a Martosnak, a végén 10 alá kerültek a soproniak, izgalmasnak ígérkezett a visszavágó.

A soproni találkozó koreográfiája hasonlított a fővárosi összecsapáséhoz, azzal a különbséggel, hogy az első percekben megugró Martosban a 15/6 pontig jutó Csernák mellett ezúttal Kwame Robert (22/9 pont) volt a vezér. A harmadik negyed közepén volt ugyan egy fellángolása a Balogh (24/6 pont) mellett Halász Tamás (15/9 pont) által "húzott" soproni gárdának, ám ezt visszaverve idegenben is nyerni tudott a Martos.

Továbbjutott: a MAFC Martos kettős győzelemmel.

Sunshine-NYIKSE - Újpest MT 60-68
Újpest MT - Sunshine-NYIKSE 69-64

Az első meccs első negyedét még megnyerte a Brane Savic (17/12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Farkasinszki Gábor (16 pont, 14 lepattanó)-Asztalos István (12 pont, 9 lepattanó) trió vezette nyíregyházi együttes, ám a folytatásban átvette az irányítást a Dejan Mladenovics (24/15 pont), Surmann Péter (24/9 pont, 7 lepattanó) és Surmann Gábor (15/6 pont, 10 lepattanó) hatékony játékára építő újpesti gárda, amely szünetig egalizált, s végül 8 pontos előnyt szerzett a fővárosi visszavágóra.

A visszavágó koreográfiája sokban hasonlított a nyíregyházi összecsapáshoz. Egy negyed után Savic (19/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Asztalos (19 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) hátékony játéka révén a saját pályáján 8 pontos hátrányt öszeszedő szabolcsi legénység összesítésben is előnyben volt, mivel 10-zel nyerte az első 10 percet. Izgalmasan alakult a folytatás, szünetben és a harmadik negyed után is összesítésben 4 ponttal a Surmann P. (12 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), José Carlos Rodriguez (12 pont, 9 lepattanó) és Franczva Ádám (11/3 pont - 4/4 dupla, 1/1 tripla - 8 lepattanó, 2 blokk) vezette Újpest állt jobban. A záró etapot, ahogy nyíregyházán, Újpesten is a Megyeri Tigrisek gárdája bírta jobban, így a visszavágót is "behúzva" jutott a négyes döntőbe.

Továbbjutott: az Újpest MT kettős győzelemmel.

Budapesti Honvéd U23 - Ceglédi KE 87-92
Ceglédi KE - Budapesti Honvéd U23 70-76

Az egyes mérkőzéseken, s az egész párharcban egyaránt óriási hullámvölgyek, s hullámhegyek jellemezték mindkét gárda játékát. A fővárosi "odavágón" egy negyed után 13-mal "ment" a Cegléd, majd 5-re feljöttek a Honvéd fiataljai. A harmadik etap után már közel 20, egészen pontosan 18 pont volt a Pest megyei gárda előnye. A fővárosiak óriási hajrával, bár végül 5 pontos vereséggel fejezték be a versenyt, azért megteremtették az esélyt maguknak, hogy ne teljesen reménytelen helyzetből kezdjék a ceglédi visszavágót.

Ennek első negyede után, amelyet 26-20-ra nyert a hazai gárda, összesítésben "tízen túlira" nőtt a Cegléd előnye. A két középső negyedben "apránként" faragott hátrányából a Honvéd. A záró etap előtt a visszavágón 1, összesítésben pedig 6 ponttal "ment" a Cegléd. A befejező 10 percet azonban a Honvéd fiataljai bírták jobban, ebben 11 ponton tartva riválisukat végül ezt a szakaszt 7, magát a párharcot pedig minimális különbséggel, egyeten ponttal nyerve, idegenben fordítva beverekedték magukat az NB II négyes döntőjébe - összessítésben gyakorlatilag csak a párharc végén vezetve...

Továbbjutott: a Budapesti Honvéd U23 163-162-es összesítéssel.