Női Amatőr: A Csata DSE a bajnok
29
2018
2018. május 29.  |  18:55
Visszavágott a címvédő BEAC-nak és ezzel a hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül megnyerte a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságot a Csata DSE, amely ezzel kiharcolta az élvonalba való feljutást. A középmezőnyben a Debrecen hosszabbításban verte a ZTE-t, az alsóházban pedig a Szombathely a Kiss Lenke KS otthonában is magabiztosan nyerni tudott.

Az 1-9. helyért

Kecskeméti KC - Ajka-Cserpes Trudi 56-53

A félidőben még Kulcsár Johanna (13 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Csikász Anna (11 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda) és Balsay Rita (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességére építve 7 ponttal vezető, a lepattanóharcban 45-36-ra jobbnak bizonyuló Ajkát a harmadik negyedben szinte "lenullázta" a szünet utáni 10 percet 15-2-re nyerő, a Farkas Petra (10/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 eladott labda)-Schlégl Odett (10 pont - 16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett labda) kettős vezette Kecskemét, amely a végjátékban Farkas egyetlen sikeres triplájával biztosította be győzelmet ezen a fordulatos találkozón.

Szegedi KE - ELTE-BEAC Újbuda 59-76

A két csapat három nappal korábbi, biztos BEAC győzelemmel végződő fővárosi összecsapásának visszavágóján a Vári Zita (13 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda)-Jáhni Zsófia (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz, 2 blokk)-Radócz Fanni (12 pont, 4 lepattanó) trió vezette szegediek három negyeden át abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a címvédőnek. A záró etapban egyértelműen a vendégek játszottak fölényben, a szakaszt 22-4-re nyerve Pusztai Petra (21/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Szabó Dóra (17/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Gocsman Ágota (14/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével idegenben is legyőzték a Szegedet a BEAC fiataljai. Döntő volt, hogy amíg a hazaiak csupán 9,09%-os (1/11), addig a vendégek 45%-os (9/20) "találati aránnyal" dobták a triplákat.

Tatabányai KC - TFSE 47-72

Minden negyedet megnyerve a Karlócai Julianna (16/6 pont, 9 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Kováts Gabriella (14/3 pont, 5 lepattanó)-Varga Barbara (12 pont, 3 lepattanó)-Herman Alíz (10/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) kvartett vezérletével a TF magabiztos győzelmet aratott a Csicsai Kata (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Horváth Szilvia (12) eredményességére építő Tatabánya otthonában.

TFSE - Ajka-Cserpes Trudi 75-56

A Németh Alma (18 pont, 4 lepattanó)-Varga Barbara (14 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) centerkettős ponterősségére alapozva az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot a lepattanócsatát 45-35-re nyerve a TF, amelyből 3 játékos is 9 pontig jutott, magabiztos győzelmet aratott a Balsay Anna (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Fabini Borbála (14 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette Ajka ellen.

Csata DSE - ELTE-BEAC Újbuda 72-67

A címvédő és a trónkövetelő csúcsrangadójának visszavágója végig kiélezett, szoros csatát hozott. Egy negyed után még 3 pont előnye volt a Pusztai Petra (29/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Szabó Dóra (17/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) ponterősségére építő, a lepattanóharcot 43-34-re megnyerő címvédő BEAC-fiataloknak. Szünetre ledolgozta hátrányát az újfent Lelik Réka nélkül felálló, az Angyal Barbara (27/15 pont, 5 gólpassz)-Mányoky Réka (16/9 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Horváth Fruzsina (10 pont, 4 lepattanó) trió vezette Csata. A második félidő is végig szoros volt, fej-fej mellett haladtak a csapatok, két és fél perccel a befejezés előtt még 63-62-re a BEAC-Újbuda vezetett, ám ekkor a Csata egy 9-2-es rohammal eldöntötte a csúcsrangadót a maga javára.

Tatabányai KC - BKG DSE Szigetszentmiklós 42-68

Félidőben még 2 pontos előnyük volt a 10 pontot egyedüliként elérő Kulcsár Bianka (10/3 pont, 4 lepattanó), valamint Csicsai Kata (8 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott labda) vezette hazaiaknak. Szünet után a Shirian Fatime (16 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz)-Lakatos Dóra (14/3 pont, 4 lepattanó)-Bodnár Fanni (9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) trió vezette, a lepattanózást 48-39-re nyerő vendég szigetszentmiklósiak 13 ponton tartva a hazaiakat fölényes győzelmet arattak.

Szegedi KE - Kecskeméti KC 69-59

Hiába bizonyult az alföldi rangadón messze a legeedményesebb játékosának kecskemétiek kiválósága, Farkas Petra (27/12 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda), a csapatként egységesebb Szeged Kecskés Fanny (13 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Jáhni Zs. (11/3 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz), Tóth Cecília (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Kőházi Fanni (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet) eredményes játékára alapozva ellenfele fölé kerekedett.

A 10-18. helyért

PINKK SE - Széchenyi KA Győr 76-58

A harmadik negyedet leszámítva a PINKK a Zsilinszky Lilla (22 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Sánta Petra (21/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz)-Benke Sára (15/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Raus Vivien (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) kvartett vezérletével végig kézben tartva a mérkőzést győzte le a Szirony Dorina (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó), Baffy Fanni és Török Barbara (mindkettő 10 pont, 4 lepattanó) vezette győri együttest.

Nyíregyházi Kosársuli - ZTE NKK II. 88-59

Az első negyedet némi meglepetésre simán "elvitte" a Kovács Georgina (29/15 pont, 5 lepattanó)-Liska Nikoletta (12 pont, 9 lepattanó) duó eredményességére apelláló vendég zalai együttes. A második negyedtől azonban átvette az irányítást a hazai gárda, amely különösen a páros negyedekben nagy fölényben játszva, elsősorban Papp Klaudia (19/6 pont 6 szerzett labda, 5 gólpassz), Farkasinszki Orsolya (19 pont, 7 lepattanó) és Fekete Dóra (15/3 pont, 3 gólpassz) hatékony játéka révén fölényes győzelmet aratott.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Tatai SE 85-72

Szünetben még 5 ponttal a Lendér Lilla (19/9 pont, 15 lepattanó), Gusztafik Lilla (17/3 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Takács Emese (17 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Kiss Judit (16/3 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) ponterősségére építő Tata állt jobban. A második félidő egyértelműen a Szűcs Réka (29/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz)-Sellei Dalma (20/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Hegedűs Rebeka (10/3 pont, 5 lepattanó)-Demeter Nóra (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kvartett vezette hazai együttesé volt, amely végül megnyerte a színvonalas összecsapást.

DEAC-DSI - ZTE NKK II. 70-60

A 10 pontos hazai siker ellenére csak hosszabbításban tudtak nyerni a debreceniek. A rendes játékidőben ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében észak-keleti "portyájuk" második mecsén a Vincze Virág (17/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Liska N. (14-14 pont és lepattanó, 3 eladott labda)-Kovács G. (11/6 pont - 22 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz) trió tagjainak találataira építő zalaiak 11, a harmadik negyedet követően pedig 14 ponttal vezettek. A hazaiak óriási hajrával, Göttlinger Anna (25 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk), Kernács Réka (17/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) és Gál Annamária (17 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével ledolgozták hátrányukat, hosszabbításra mentve a találkozót, amelyben a lélektani előnyt khasználva, "lendületből" 10 ponttal győztek.

PINKK SE - Tatai SE 82-61

Bár az első negyedet "elvitte" a múlt hét végét déli túrán töltő, ezúttal a Gusztafik L. (19/15 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda)-Takács E. (17/6 pont, 6 gólpassz) kettős vezette Tata, ám a remek dobóformát kifogó Benke S. (27/18 pont - 6/9 tripla -, 12 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Zsilinszky L. (23 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Raus V. (18/6 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz) vezérletével a második negyedtől a hazaiak átvették az irányítást, és végül biztos, 20 pont fölötti győzelmet arattak.

A 19-26. helyért

Szolnoki MÁV SE - MTK-Budapest 53-51

Bár Gróf Tímea (13-13 pont - 21 mezőnykísérlet - és lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Mihalik Janka (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével óriásit hajrázott a lepattanózást 61-53-ra megnyerő MTK, a Bozsó Katica (23/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Baczuk Virág (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Munkácsi Éva (13 pont) trió vezette Szolnok 2 pontot megőrzött az első három negyed során kiharcolt 9 pontos előnyéből.

Szolnoki MÁV SE - Szombathelyi Egyetem 63-66

A 22-13-ra megnyert első negyed, valamint Simon Cintia (23/12 pont, 9 lrpattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Szabó-Haklits Zsuzsanna (19/9 pont - 20 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda) és Plózer Petra (14 pont, 10 lepattanó) eredményességének köszönhetően a Szombathely izgalmas hajrában győzött Szolnokon. Az újfent a Bozsó K. (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 13 gólpassz)-Munkácsi É. (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda)-Baczuk V. (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette Tisza-parti együttes a hajrában átvette a vezetést, ám a végjáték a vasiaké volt, akik egy 6-0-s utolsó két perccel a maguk javára fordították a mérkőzést.

Szolnoki MÁV SE - FONTI TRANS-Petőfi SE 62-60

Az erőltetett menetben lévő, kétnaponta játszó Szolnok ismét a Baczuk V. (16/6 pont, 4 lepattanó)-Bozsó K. (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Munkácsi É. (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) hármas vezetésével ezúttal nagyot hajrázva legyőzte a záró etap előtt még 4 pontos előnyben lévő, elsősorban Szabó Laura (19/12 pont, 14 lepattanó), Kalocsai Dorina (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Zsófia (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Domokos Kinga (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) ponterősségére alapozó baranyai együttest.

Kiss Lenke KS - Szombathelyi Egyetem 67-71

Az "alsóház felsőházi rangadója" a várt, sokáig szoros, kiélezett küzdelmet hozta. Szünetben még az Opitz Petra (17 pont, 21 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda)-Mészáros Anna (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda)-Orosz Anett (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) trió tagjainak eredményességére alapozó hazai együttes vezetett. A második félidőben sokág fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. A záró etap közepén a Szabó-Haklits Zsuzsanna (25/12 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Simon Cintia (16/9 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda), Jakubovics Dóra (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Molnár Anna (10-10 pont és lepattanó) vezette vendég szombathelyiek egy 11-0-s huszáros 3 perces rohammal eldöntötték a meccset a maguk javára.

MTK-Budapest - ELTE Fortis 45-61

A lepattanózást 54-42-re megnyerő, a Vágvölgyi Fanni (18 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Hizsnyik Dóra (17/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpasssz és eladott labda) kettős ponterős és Galli-Hirling Borbála (8 pont - 14 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó) hasznos palánk alatti játékára építő vendégek negyedet sem veszítve, az első 3 szakaszban kézben tartva a mérkőzést győzték le a Lutche Klaudia (15/3 pont, 6 lepattanó) és Gróf Tímea (15 pont, 10 lepattanó) vezette hazaiakat.