27
2018
2017/2018 - Vasas Akadémia – Csata DSE 54-62
2018. május 27.  |  17:31
Pánczél szerezte a döntő első kosarát, a Vasas büntetőkből egalizált. Óriási hőfokon égett mindkét csapat, kimaradtak helyzetek itt is-ott is, adtak el labdákat itt is-ott is. Boros két kosarával a 4. percben 4-8-ra vezetett a Csata, időt is kért Diósadi Deák Éva. Nem tudta rendezni a sorokat a görcsösen játszó és rosszul dobó Vasas, így a Tursics-alakulat a negyed közepén, elsősorban Rakita eredményes játékára építve, fokozatosan elhúzott. Az utolsó pillanatokban Dombai még dobott egy duplát, de a másik oldalon Dénes még tudott válaszolni, így a Vasas már egy negyed után jelentős, 14 pontos hátrányban volt (10-24).

Dénes és Madár pontjai nyitották a második játékrészt, és a kiharcolt 18 pontos előnyt biztosan őrizte a Csata (14-32). Nagyon rosszul dobott a Vasas, 20 százalékkal értékesítették helyzeteiket mindössze - persze, mindez a másik oldalról a Csata védekezését dicsérte. Dénes megdobta a 10. pontját a 16. percben, ezzel pedig elérte a 20 pontot a különbség. A Vasas játékosok többször is a büntetővonalra állhattak, de onnan rendre hibáztak (6/14), így érdemben nem csökkent a differencia a csapatok között (19-36). A félidei eredményt Krasovec duplája állította be (21-38).

Nagyon agilisen, harcosan jött ki a második félidőre a Vasas, többször is kivédekezték a Csatások támadását és 3 perc alatt 6-0-át csináltak - ki is kérte első idejét Tursics Sándor (27-38). Közel 4 perc után Boros lépett be jól a Vasas-zónába és szerezte ezzel csapata első pontjait a második félidőben (27-40). Ezzel sem lendült át a holtponton azonban a kékmezes csapat, Dúl triplája után tíz pontot lefaragva, 7 pontra közelítette meg ellenfelét a pasaréti hölgykoszorú (35-42). Krasovec szedett össze egy lepattanót a palánk alatt és tette vissza, és mivel több pont már nem esett a negyedben, 35-44-es állásról kezdődött a döntő utolsó 10 perce.

Krasovec kapott nagy labdát a palánk alatt, ezzel hosszú idő után újra kétszámjegyű volt a Csata előnye (35-46). Kosárgazdag első négy percet láthattunk az utolsó negyedben, de a Csata tudta tartani a 8-10 pont körüli különbséget (44-52). Négy és fél perccel a vége előtt, Dombai duplája után 46-52-nél volt a legközelebb ellenfeléhez a Vasas, ám a pontosabban dobó, picit kevesebbet hibázó Csata DSE a végén 54-62-re behúzta a mérkőzést a nagyot küzdő Vasas Akadémia ellen.

Ezzel a Csata DSE veretlenül nyerte meg az idei Országos Kadett Bajnokságot!