26
2018
2017/2018 - Csata DSE – KSC Szekszárd 90-54
2018. május 26.  |  19:05
Öt másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Boros kosarával megszerezte a vezetést a Csata. Rakita pontjaival 6-0 állt már a táblán, amikor a Szekszárd Holcz révén megszerezte első pontjait. Előrébb járt a fővárosi alakulat, 13-6-ra is vezettek, de aztán jött egy 0-7-es szekszárdi sorozat és 13-13-nál utolérték ellenfelüket - sőt, Vincze triplájával a vezetést is átvették (15-16). A negyed vége azonban újra a Csatáé volt, Telegdy a dudaszóval egyidőben dobott tempót, ezzel pedig Tursics Sándor lányai 22-18-ra vezettek. Nem esett sok kosár a második negyed első szakaszában, a különbség pedig stagnált - a 14. percben 27-23 állt a táblán. Innen aztán beindult a Csata-henger - a Szekszárd játékába egyre több hiba csúszott, sorra adták el a labdákat és hagyták ki a dobásokat, ezzel pedig éltek a fővárosi lányok, és 15 pontos előnyt harcoltak ki (38-23). A második negyed utolsó hat percét 15-2-re megnyerve, a szünetben magabiztosan, 17 ponttal vezetett Tursics Sándor hölgykoszorúja (42-25).

Bent ragadt az öltözőben Harsányi Mária csapata, a Csata 10-0-lal indította a második félidőt (52-25). A Csatásoknál belefért a néhány kihagyott büntető is, előnyük így is folyamatosan nőtt - a 15. percre elérte a 30 pontot (62-32). A harmadik negyed közepétől gyakorlatilag mindkét edző pihentette a kulcsembereit, a holnapi mérkőzésre gondolva. A Csata így is magabiztosan őrizte előnyét, a 28-11-re megnyert harmadik etap után 70-36-ról várhatták az utolsó 10 percet.

A záró etapban beakadt néhány szép szekszárdi kosár, amivel a negyedet ugyan szorossá tette a kék csapat, de érdemben ez már nem változtatott a tényen: a Csata továbbra is veretlen az évadban és csupán egyetlen mérkőzésre került attól, hogy felérjen a csúcsra.

Holnap délután 13 órától a bronzéremért a Szekszárd és a Diósgyőr, míg az aranyért a Vasas és a Csata mérkőzik majd.

Edzői nyilatkozatok:

Tursics Sándor: "Készülünk a döntőre."

Harsányi Mária: "A minden tekintetben jobb Csatának csak az első és a negyedik negyedben voltunk egyenrangú ellenfelei. Küzdöttünk, hajtottunk, de ez ma ennyire volt elég. Gratulálok a Csatának a döntőbe jutáshoz."