26
2018
2017/2018 - Vasas Akadémia – DVTK Akadémia 79-48
2018. május 26.  |  16:48
A DVTK kezdte jobban a nap első elődöntőjét, elsősorban Szegeczki és Ocsenás pontjaira építve az első negyed derekán 5-8-ra vezettek. Innen aztán 6 gyors ponttal átvette a vezetést a Vasas, majd Szerencsés triplája után már 5 egységgel tartottak előrébb (17-12). Uralta a palánk alatti területet a fővárosi csapat, így a negyed végén 6 pontos előnyben voltak (20-14). Egy perccel később, Kun kosara után pedig már kétszámjegyűvé vált a különbség (24-14). Zárkózott volna a diósgyőri csapat, ám a kidolgozott helyzeteket sem tudták érvényesíteni, ráadásul 9 büntetőt is elhibáztak alig másfél negyed alatt. 28-18 után Dombai egy perc alatt hat pontot jegyzett - Magyar Gergely rögtön magához is rendelte tanítványait (32-18). A Vasas jól, és helyenként látványosan játszva 15 pontra növelte előnyét (36-21), a félidőben 13 egységnyi volt az előnye a fővárosi csapatnak (36-23).

Villámrajtot vett a Vasas a második félidő elején - 1:52 alatt 8-1-es szériát repesztettek, ezzel meg is lett a 20 pont közte (44-24). Élesebben védekeztek és pontosabban támadtak a fehérmezes fővárosiak, akik Dombai, Kun és Szerencsés vezérletével a 25. percben már kétszer annyi dobott pontnál tartottak, mint ellenfelük (53-26). A záró negyedre 60-34-nél fordultak a csapatok.

Egálra hozta az utolsó negyed első felét a DVTK (8-8), de végül nem úszták meg a 30 feletti vereséget - a 15 kihagyott büntető és a 24 eladott labda megbosszulta önmagát, így az összességében jobban kosárlabdázó Vasas Akadémia magabiztosan lépett elsőként a holnap délutáni döntőbe (79-48).

Edzői nyilatkozatok:

Diósadi Deák Éva: "Gratulálok a csapatomnak a döntőbe jutáshoz. Nagyon kellemetlen harcmodorú ellenfélel kellett ma szembenéznünk, és azt gondolom, a lányok nagyon okosan és jól megoldatották a megbeszélt feladatokat. Örülök, hogy megint több játékos nyújtott jó vagy kiemelkedő teljesítményt."

Király Sándor: "Több mint 1500 NB1-es meccs után mondom: a kosárlabdához fej, ész és láb kell, nomeg szív is. Megyek és ezt megint megmondom az öltözőben nekik."