Fiú Serdülő Országos Döntő: Sopronban dől el a bajnokság
23
2018
2018. május 23.  |  18:05
A fiú serdülő országos bajnokság nyolcas döntőjét ezen a héten, május 24. és 27. között, Sopronban rendezik meg.

Az A csoportban a tavaly ötödik helyen végző Debreceni KA az országos főtábla első négy körében összesen egy vereséget szenvedett el 12 mérkőzés alatt, így aztán hiába szereztek egyetlen győzelmet hat mérkőzésen az utolsó két körben, így is megváltották jegyüket a legjobb nyolc közé. A Dombóvár nem szerepelt tavaly a legjobb nyolc között és nehéz csoportokból jutott tovább - az utolsó két főtáblás körben a ZTE-t győzte le előbb (1-2), majd megnyerte az R csoportot a Zsíros Akadémia, a Szolnok és a Pécs előtt, ezzel kvalifikálta magát a legjobb nyolcba.

A Szombathelyi Sportiskola KA a nyolcadik lett tavaly, idén pedig a Debrecenhez hasonlóan az első négy kört egyetlen vereséggel abszolválta - a hajdúságiakkal ellentétben azonban a szombathelyiek az utolsó két körben egyetlen mérkőzést sem buktak, így a legjobb mérleggel, 17-1-gyel jutottak el idáig, csak a Vasas győzte le őket január 28-án 52-44-re. A Zalakerámia ZTE KK 12 hónappal ezelőtt nem volt ott a legjobbak között - az első körben hozott hibátlan teljesítményt egy 1-2-es és két 2-1-es követte. Az ötödik körben 1-2-vel utolsó lett a csoportjában a zalaegerszegi gárda, így még téttel bíró meccseket kellett játszania az utolsó kanyarban - ezt 2-1-es mérleggel a második helyen zárta az együttes az S csoportban a Sopron mögött, ezzel kiharcolta a nyolcas döntőben való részvételt.

A B csoportban a tavalyi negyedik MAFC egy 2-1 után egy 1-2-t, egy 3-0-t és egy 2-1-et tudott felmutatni, de az első és a negyedik körben csak a Szombathely győzte le a fővárosiakat. Az ötödik körben csak a Vasas előzte meg őket (2-1), így az utolsó forduló előtt már a döntőbe kerültek, ezt a kanyart 1-2-vel zárták. A házigazda Soproni Sportiskola egy éve hatodik volt, most pedig az első négy körben csak a Szombathely tudta legyőzni - az ötödik körben hozott 1-2 és harmadik hely után volt még miért izgulni, de a hatodik kört 3-0-s teljesítménnyel, csoportelsőként abszolválták.

A tavalyi bajnok Vasas Akadémia az első két kört egyaránt 3-0-val teljesítette, aztán jött egy 0-3 a Szombathely, Sopron, Dombóvár trió ellen, majd egy 2-1, a Debrecentől kaptak ki a pasarétiek. Az ötödik körben azonban 3-0-val hozta csoportját a Vasas, így a hatodik forduló tét nélküli volt számára, itt 2-1-gyel a Szombathely mögött második lett a Q csoportban, ahonnan mindenki (MAFC, Debrecen) a nyolcas döntőbe jutott. Az előző kiírás hetedik helyén végző Zsíros Akadémia Kőbánya az első három körben a Kecskemét, a Szolnok és a Debrecen mögött végzett egyaránt 2-1-gyel, majd a Dombóvárt és a Pécset is megelőzve nyerte csoportját a negyedik fordulóban 3-0-val. Az ötödik körben 0-3-at hozott a csapat a Vasas, a Sopron és a MAFC ellen, majd a hatodik körben, az R csoportban a Dombóvár mögött, a Szolnok és a Pécs előtt lett második (2-1), így jutott be a legjobb nyolc közé.