Leány Kadett Országos Döntő: A Csata DSE a nagy esélyes
23
2018
2018. május 23.  |  17:00
Budapesten, a XI. kerületben, a Gabányi László Sportcsarnokban találkozik egymással az idei leány kadett országos bajnokság nyolc legjobb együttese, méghozzá május 24. és 27. között, csütörtöktől vasárnapig.

Az A csoportban kapott helyet az idei finálé nagy esélyese, a felsőházi rájátszásban 14-0-s mérleggel az első helyen végző Csata DSE alakulata, amely egyrészt a második lett tavaly (az A csapatával, miután a B csapata a bronzérmet is megszerezte a klubnak), másrészt az elmúlt két esztendő során megnyerte a serdülő kiírást, így ennek a tornának a legnagyobb favoritja. A DVTK Akadémia 7-7-tel hozta le a felsőházi rájátszást a negyedik helyen - a miskolciak tavaly az ötödik helyen végeztek, a serdülő csapatuk (tehát az, amelynek a gerince most szerepelni fog) egy éve hatodik, két esztendővel ezelőtt pedig nyolcadik lett a korosztályos fináléban.

A Kosárlabda Akadémia Pécs 5-9-cel az ötödik lett a felsőházi rájátszásban - a mecsekaljaiak tavaly kadettben negyedikek voltak, serdülőben viszont sem egy, sem két éve nem jutottak a nyolc közé. A Bajai NKK a keleti alsóházi rájátszást nyerte meg 5-1-gyel, a keresztjáték során előbb a Zsíros Akadémia Kőbányát múlták felül kettős győzelemmel, majd a felsőházi rájátszás utolsó, nyolcadik helyén végző MTK-val szemben bizonyultak jobbnak egy hazai 7 pontos sikerrel, majd egy idegenbeli döntetlennel.

A B csoportban a felsőházi rájátszást 10-4-gyel a második helyen záró Vasas Akadémia tűnik a legesélyesebbnek - a pasarétiek a címvédők, tavaly 84-46-ra verték a Csatát az U16-os fináléban, serdülő csapatuk pedig tavaly és tavaly előtt is kikapott a fővárosi riválistól a serdülő döntőben, igaz, két éve mindössze 5 ponttal. A KSC Szekszárd 9-5-tel a harmadik helyen zárta a felsőházi rájátszást - tavaly nem jutottak a legjobb nyolc közé, serdülő csapatuk azonban egy éve bronzérmes lett, míg két éve az ötödik helyen zárt, így nem meglepetés szereplésük.

A Soproni Darazsak Akadémia a felsőházi PO-ban a hatodik helyet szerezte meg 5-9-es mutatóval - tavaly kadettben és serdülőben, tavaly előtt pedig serdülőben is a hetedik helyet szerezték meg a nyolcas döntőben. A házigazda BEAC-Újbuda KA pedig a Bajához hasonlóan a keleti alsóházi rájátszásból került ide - ott 5-1-gyel a Baja mögött a második lett a budapesti gárda, aztán a keresztjáték során a PVSK Nemzeti Akadémiától 5 pontos vereséget szenvedett hazai pályán, de idegenben 23 ponttal nyert, a Széchenyi KA-t pedig összesítésben 9 ponttal múlta felül. A BEAC tavaly nem volt ott a fináléban kadettben és serdülőben sem, két éve viszont hatodikok lett U14-ben.