Férfi NB I B: A Budafok a másik feljutó a piros csoportba
20
2018
2018. május 20.  |  23:05
A 32. percben még 8 pontos előnye volt a Salgótarjánnak Budafokon a zöld csoport elődöntőjének a döntőbe és a piros csoportba való feljutásról döntő harmadik összecsapásán, ám a végén a hazaiak örülhettek. A Budafok jutott fel a piros csoportba, s jutott be a döntős részvételét és feljutását pénteken bebiztosító BKG-Príma SE elleni fináléba.

Az 5-8. helyért

Nyíregyháza Blue Sharks - Nagykőrösi Sólymok KE 85-67

Első számú irányítója, Bus Iván nélkül az első negyedben ledolgozta a Nagykőrösön összeszedett 11 pontos hátrányát a csapatéként nagyon egységes Nyíregyháza, bár a félidőben jó második negyede és a Molnár Miklós (20/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda)-Fulvio Candido (11 pont, 10 lepattanó)-Lakosa Ákos (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) trió eredményessége révén összesítésben a Sólymok csapata állt jobban. A harmadik negyed újból a hazaiaké volt, akik Szrdjan Sztojanovics (20/12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Nagy Krisztián (15/9 pont, 8 lepattanó), Fazekas Csaba (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eldott labda), Czura Attila (14 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Mokánszki Máté (11/3 pont, 4 lepattanó) és Czinger Zoltán (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével a záró etap előtt ismét továbbjutásra álltak, és a záró szakaszban megtartva előnyüket tovább is léptek.

A párharc győztese: Nyíregyháza 145-138-as kosárkülönbséggel.

PVSK-Kronosz Kiadó - MEAFC 104-83

Egységes, jó csapatjátékot bemutatva, minden negyedet megnyerve, főként Krnjajski Boris (19/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Berkics Bence (16/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Popgyákunik Balázs (15/9 pont, 8 lepattanó), Demeter Attila (15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Riskó Dávid (14 pont) és Benke Krisztián (10/3 pont, 3 lepattanó, 9 gólpassz) eredményes és hatékony játéka révén a pécsi fiatalok biztosan verték azt a MEAFC-ot, amelynek egyetemista szekciója a hét elején nem kis meglepetésre megnyerte az egyetemi bajnokságot. Annak MVP-je, Lippai Szabolcs (23 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) ezúttal is kitett magáért. Rajta kívül Patrick Cole (19/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és a szintén egyetemi bajnok Takács Dániel (17/9 pont, 3 gólpassz) próbálta leginkább megnehezíteni a csapatként azért "több lábon álló" pécsi együttes dolgát - kevés sikerrel.

A párharc győztese: PVSK-Kronosz Kiadó kettős győzelemmel.

Az 1-4. helyért

Ford Ivanics-Budafok - Salgótarjáni KSE 85-79

Végig szoros, kiélezett találkozón az első negyedet követően a vendégek, félidőben a hazaiak vezettek, a harmadik etap után pedig a változatosság kedvéért döntetlenre álltak a felek. A záró etapot 8-0-s másfél perccel kezdte a Jakab Péter (30/18 pont)-Burai Róbert (20/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Angelo Rackley (10 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezette vendég Salgótarján. Erre egy 12-2-vel feleltek a Tursics Krisztián (27/15 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Wehner Zoltán (11/3 pont, 8 lepattanó), Lados Erik (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Varga Dániel (10 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes játékára építő, a lepattanózást 46-36-ra megnyerő hazaiak, s a szakasz közepén átvették a vezetést. A végjátékban a Salgótarjánt szinte egyedül versenyben tartó Jakab hármasával visszavette a vezetést a nógrádi alakulat, ám erre egy 6-0-lal felelt a Budafok. Bár Jakab még 1 pontra visszahozta a vendégeket, az utolsó perc elején Tursics triplája pontot tett a meccs és a feljutás kérdésére.

A párharc végeredménye: 2-1 a Budafok javára.

A 9-12. helyért

DEAC U23 - Motax Pápai KC 104-56

Minden negyedet megnyerve, különösen a páros szakaszokban nyomasztó fölényben játszva a debreceni fiatalok Opre Roland (18/12 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Kozák Bertalan (18/9 pont, 9 lepattanó), Asszú Ádám (17/15 pont, 4 lepattanó), Kozák Márton (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Tóth Bence (13/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével fölényesen nyertek az elsősorban Ryan Cook (13 pont, 6 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz), Horváth Gergely (12/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kálmán László (11/3 pont) és Kocsis Tamás (10 pont, 6 lepttanó) pontjaira alapozá Pápa ellen.