Férfi NB I B: TF-Vasas finálét rendeznek az élvonalba jutásért
20
2018
2018. május 20.  |  12:10
Sem az Oroszlány, sem pedig a Veszprém nem tudta érvényesíteni a hazai pálya előnyét, így óriási meglepetésre az Oroszlányban 1 ponttal diadalmaskodó Tehetséges Fiatalok, valamint a Veszprémben 2 pont különbségű győzelmet arató Vasas vívja majd az NB I B piros csoportjának döntőjét - a győztes feljut az A-csoportba. Mivel mindkét gárda "bázisa" a kamaraerdei Sport 11, utazásra nem kell költeni, a hazai pálya pedig, mint olyan, gyakorlatilag nem számít.

Az 1-4. helyért

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas 69-71

Végig kiélezett, szoros összecsapáson a pontokat ismét a Moravcsik Áron (18/6 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz)-Boros Márk (17/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz)-Katona Róbert (14/6 pont) mezőnysor szállította a félidőben 5 ponttal vezető Vasasnál. Térfélcsere után a veszprémiek a Nebojsa Pavlovic (20 potnt, 7 lepattanó), Körtélyesi Gergely (19/6 pont, 3 gólpassz), Kovács Soma (16/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) összetételű belső soruk hatékony, eredményes játéka révén fordított, a záró etapnak 1 pontos hazai vezetéssel vágtak neki a felek. Ennek a közepén 3-mal állt jobban a Veszprém, ám ekkor a Vasas - többek között egy Boros-triplára építve - egy 7-0-s rohammal fordított, s ellépett 4 ponttal. Ez a "részhajrá" döntőnek bizonyult. Hegedűs Gergely még bedobott két büntetőt, a drámai utolsó 2 percben pedig nem született kosár, így a Vasas nyert, s jutott a fináléba.

A párharc végeredménye: 2-1 a Vasas javára.

OSE Lions - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 61-62

Végig kiélezett, küzdelmes, izgalmas meccsen az első, a második és a harmadik negyed után is a Thomas Spagnolo (14 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda) és Kiss Kornél (14/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezette Oroszlány állt jobban, ám amikor leginkább kellett volna a hazaiaknak, a záró etap után már nem. A Tehetséges Fiatalok együttese az utolsó negyed közepéig többnyire "tapadt" az alapszakasz és a Hepp-kupa győztesére. Beák Gábor (17/6 pont, 3 lepattanó) ekkorra időzítette mindkét tripláját, s köztük Buzás Bence (14/3 pont, 7 lepattanó) is beemelte a maga egyetlen hármasát. Az e három remekül időzített hármassal bemutatott 9-0-lal 55-51-es OSE-vezetés után 60-55-ös TFBP előnnyé alakult az elődöntő mindent eldöntő meccse. Sőt, miután Spagnolo csak egy büntetőt értékesített, a túloldalon pedig Adegbite Denis megszerezte a maga egyetlen kosarát, már 62-56-ra vezettek a vendégek. Büntetőkkel "araszolt" ellenfele után az OSE, Spagnolo, majd Madár András sem hibázott a vonalról. A végén Kovács Gábor is a vonalra állhatott, a fiatal játékos első büntetőjét értékesítette, a másodikat viszont kihagyta, így a Tehetséges Fiatalok együttese örülhetett, amelyben - ne feledkezzünk meg róla - Stefan Filipovics 6 eladott labda mellett egy 13 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát tett a közösbe.

A párharc végeredménye: 2-1 a Tehetséges Fiatalok javára.

A 11. helyért

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Calle PubFood Békés 67-80

Bár a "védekezésmentes" első negyedet még 32-27-re megnyerte a Somogyfoki Péter (16/9 pont, 5 lepattanó, 9-9 gólpassz és eladott labda)-Pechár Csaba (14/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Somogyfoki Szabolcs (14/6 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette Bonyhád, ám a kerek 20 ponttal, 26-6-ra megnyert második negyeddel lényegében elsöntötte a Nagy Balázs (16/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Kertész Dániel (14/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 9 szerzet, 4 eladott labda) hatékony, jó játékára építő, a lepattanózást 47-40-re megnyerő Békés a meccset a maga javára.

A párharc állása: 1-0 a Békés javára.

A 9-12. helyért

EKE Eger KOK - Falco KC U23 81-78

Félidőben még 7 pontos előnyük volt a Laman Richárd (21/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Körmendi Bence (16/12 pont, 3 lepattanó)-Németh Bence (10 pont, 7 lepattanó) trió vezette szombathelyi fiataloknak. A harmadik negyedet 11 ponttal nyerték a főleg Illés Balázs (22 pont), Mészáros Bence (16/9 pont, 4 gólpassz), Szicsák Bence (13 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Csákvári Csaba (12/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) ponterős, hatékony játékára építő egriek, akik 3 perccel a befejezés előtt 79-70-re vezetve győzteseknek látszottak. A Falco fiataljai óriásit hajráztak, s egy 8-0-lal 1 pontra feljöttek - a végén Illés kosarával biztosította be győzelmét az Eger.

A párharc végeredménye: 2-1 az Eger javára.

A 13. helyért

Óbudai Kaszások - Alba Fehérvár 81-88

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát Vámos László (38/15 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) személyében az Óbuda, időnként eléggé magára maradt a pontszerzésben, rajta kívül csak Keresztesi Dávid (13/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé. A vendégek a 28-16-ra megnyert második negyed, valamint Takács Milán (25/12 pont, 5 lepattanó), Joel Nshimba (25/3 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) és Lévi Kevin (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) eredményessége révén győztek.

A párharc végeredménye: 2-0 az Alba Fehérvár javára.