Csoportelső lett a magyar női 3x3 válogatott
19
2018
2018. május 19.  |  15:30
Bár csütörtökön még 25 fok volt, mára beállt egy hidegebb, esős idő - ennek ellenére a szervezők úgy döntöttek, a Gorkij Parkban található nyitott pályán rendezik a mérkőzéseket. A pálya végig le volt takarva, csak a meccsek idejére tették szabaddá, hogy ne legyen csúszós - tudtuk meg Vereb József csapatvezetőtől.

A tornát egybként számos attrakció színesíti, sok a kísérő rendezvény. A csapatok három darab hármas csoportban küzdenek, a három csoportgyőztes mellett a legjobb második jut be az elődöntőbe, bronzmeccset nem rendeznek.

A mieink a Minszk ellen kezdtek, a tervezetthez képest jó 20 perc késéssel. A Medgyessy Dóra - Theodoreán Alexandra - Ruják Nóra - Bozóki Bettina összetételű magyar csapat meggyőző játékkal, 21-9-es sikerrel mutatkozott be a tornán.

A második csoportmeccsen a Carnivors névre keresztelt orosz utánpótlás-válogatott volt a mieink ellenfele.

A hazaiak fiataljai nem akartak rácáfolni felvett nevükre és ütöttek, rúgtak, harapta. Ám ez is csak arra volt elég, hogy végig fusson a 10 perces mérkőzés, simán győztek a mieink 18-6 arányban.

Ezzel a lányok csoportelsőként jutottak az elődöntőbe.