Férfi NB I B: Elhúzódó elődöntők
17
2018
2018. május 17.  |  08:25
A piros csoportban mindkét, s az biztos, hogy a zöld csoportban egy elődöntő párharcban szintén harmadik mérkőzésen dől el, ki jut a döntőbe. A piros csoportban a Vasas a remek második negyedre alapozva győzte le a Veszprémet, a Tehetséges Fiatalok pedig hosszabbításban múlta felül az Oroszlányt. A zöldben a Salgótarján simán verte a Budafokot. A két "piros párharcban" szombaton, a zöldben vasárnap rendezik a továbbjutásról döntő harmadik meccset.

Rájátszás az 1-4. helyért

Vasas Akadémia - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74-67

Ellentétes félidők mérkőzésén elsősorban a 18-6-ra megnyert második negyednek, valamint külső sora tagjai - Moravcsik Áron (19/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Boros Márk (15/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Katona Róbert (10/6 pont) eredményességének és a Völgyi Marcell (9 pont, 10 lepattanó) vezette hatékony palánk alatti "elhárításnak" köszönhetően egyenltett a Vasas. A szünet után magára találó Veszprém vezére Hemeczi András (20/12 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) volt, Kovács Soma 13/3 pontig, 7 lepattanóig és 4 gólpasszig jutott, Simon László pedig 12 pontot dobott. A Veszprém "belső sorát" sikerült féken tartani a Vasasnak, Körtélyesi Gergely nem szerzett pontot, Nebojsa Pavlovic pedig 8-8 ponttal és lepattanóval, valamint 3 eladott labdával zárt, így szombatra és Veszprémre maradt a döntés.

A párharc állása: 1-1

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - OSE Lions 85-78

Ha az ellentétes félidőket hozó rendes játékidőben a játékkal nem is, az eredménnyel mindkét csapat bátran "hetvenkedhetett": Az első félidőben jól "muzsikált" a Stevan Filipovics (21 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Kerkai Ákos (17/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Buzás Bence (16/3 pont, 14 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Beák Gábor (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), és Szobi Dániel (14 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) alkotta hazai kezdő ötös. A második azonban az Oroszlány csapatáé volt, amely Thomas Spagnolo (25/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk), Sömenek Martin (15/6 pont), Madár András (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz), Kiss Kornél (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Kovács Gábor (10 pont, 7 lepattanó) jóvoltából a záró szakaszban már vezetett is - végül Beák kipontozódása után Kiss Kornél triplájával alakult ki a 40 perc után 70-70-es állás. A lélektani előny az Oroszlánynál volt, mégsem tudott élni vele. A ráadásban hazai részről az első 5 pontot Kerkai jegyezte, de volt az állás "népmesei", 77-77-es is. A ráadás utolsó szűk 2 percét 8-1-re nyerve egyenlített a párharcban a Tehetéges Fiatalok együttese - döntés szombaton, Oroszlányban.

Salgótarjáni KSE - Ford Ivanics Budafok 85-54

A végül csupán egyedül 10 pont fölé jutó Tursics Krisztián (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezette Budafok a páratlan negyedekben ugyan partiban volt a Salgótarjánnal, ám a páros szakaszokban egyértelműen a vendéglátó nógrádi gárda akarata érvényesült, amely főként Sonyák Béla (16/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), a tripla-duplát elérő Angelo Rackley (16/3 pont, 15 lepattanó, 11 gólpassz, 3 blokk), Jakab Péter (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Csapai Péter (10 pont, 8 lepattanó) kosaraira építve fölényes győzelemmel egyenlített. Döntés vasárnap Budafokon!

Rájátszás az 5-8. helyért

SKC-Sportiskola - Bajai Bácska FKE 73-53

9-2-es "repülőrajttal" kezdtek a soproni fiatalok, ám a nyitó etap végén fordított a Milos Vukicsevics (18 pont - 23 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Barnabás (13/9 pont, 4 eladott labda) és Pongó Martin (10 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) ponterősségére építő Baja. A második negyedtől azonban egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, akik a Kántor Olivér (22/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Werner Viktor (15 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz)-Bagó Martin (12/3 pont, 12 lepattanó, 4 blokk) trió hatékony játéka révén úgy arattak végül kerek 20 pontos győzelmet, hogy a meccs végén Kovács B. két hármasával jöttek vissza 20 pontra a vendégek.

Rájátszás a 9-12. helyért

Falco KC U23 - EKE Eger KOK 78-67

"Nekiestek" a szombathelyi fiatalok a megilletődötten, tompán kezdő Egernek, a nyitó etap közepén 19-4-re vezettek a hazaiak. A félidő végéig állandósult a Németh Bence (13 pont), Dancsecs András (11/6 pont, 5 gólpassz) és Körmendi Bence (11/3 pont, 6 lepattanó) vezette hazai gárda 10 és 20 pont közötti előnye, szünetben 18-cal "mentek" a Falco fiataljai.  Térfélcsere után összekapta magát az egri legénység, amely elsősorban Mészáros Bence (24/6 pont, 3 gólpassz), Papp Bendegúz (10/6 pont, 3 lepattanó) és Szicsák Bence (10 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) jóvoltából 10 ponton belülre került. A 37. percben 3 pontra feljött a hevesi legénység, ám ekkor az addig elég gyenégn dobó, de nagy mezőnymunkát végző Hódi Patrik (7/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 10 gólpassz) - két villanással eldöntötte a találkozót.

A párharc állása: 1-0

MOTAX Pápai KC - DEAC U23 96-89

10-3-mal kezdett a Pápa, majd egy 8-0-lal fordítottak a debreceniek. Az egész első félidőt ez a hullámzás jellemezte, szünetben úgy volt 3 pontos előnyük a hazaiaknak, hogy a második negyed közepén még 9 ponttal a vendégek vezettek. A záró etap közepéig zajlott a játék ilyen forgatókönyv szerint. Ekkor egy 8-0-lal a Ryan Cook (27 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz)-Kálmán László (23/3 pont, 8 gólpassz)-Horváth Attila (12/6 pont)-Horváth Gergely (10/3 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette Pápa végleg lerázta magáról a remek dobóformát kifogó Tóth Bence (34/18 pont - 5/7 dupla, 6/8 tripla), az "izmos" dupla-duplát összehozó Godwin Omenaka (26 pont, 17 lepattanó) és a Kozák Márton (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 3 gólpassz) jó játékára, ponterősségére építő debreceni fiatalokat.