Fiú Kadett Országos Döntő: Az Alba Fehérvár a bajnok
14
2018
2018. május 14.  |  19:05
Tegnap rendezték a fiú kadett országos bajnokság nyolcas döntőin a helyosztókat.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a házigazda Szolnoki Sportcentrum az első negyedben 11 pontos előnyre tett szert (16-5), amelyet a középső két negyedben szépen őrzött, az utolsó felvonásban pedig rátett még 10 pontot, így végül nagyobb izgalmak nélkül verte a Kiss Lenke KS-t (72-51). Honti Viktor csapatában Csornai Bence (16 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz), Bella Ádám (15 pont) és Ficsór Bence (16 pont, 4 pattanó) vitték a prímet, míg a fővárosiaknál Pap Dániel (18 pont, 7 pattanó) és Mikes Bence (11 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz, 9 eladott labda) voltak a legjobbak.

Az ötödik helyért a Debreceni KA és a MAFC ütköztek meg egymással. Az első félidő szorosan alakult, és 20 perc játék után a Tóth Barna (18 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett és 5 eladott labda) és Frey Hunor (15 pont, 11 pattanó) vezette budapesti csapat vezetett 5 ponttal (36-41). A fordulás után 10 pont is volt már a MAFC előnye, de a harmadik negyed végére előbb 4 pontra feljött, majd a záró 10 perc elején fordított is a Somi Miklós (30 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda), Sass Bálint (7 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 3 szerzett és 6 eladott labda), Kalassai Martin (19 pont, 7 pattanó) és Neuwirth Bence (12 pont, 7 pattanó) vezette hajdúsági alakulat. A végjátékban végig a Debrecen állt jobban, és 78-76-ra győzött is.