Leány serdülő országos döntő: A Csata DSE megvédte címét
13
2018
2018. május 13.  |  20:05
Ma rendezték Győrben a leány serdülő országos bajnokság nyolcas döntőjének helyosztóit.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a Holcz Rebeka (38 pont, 17 pattanó), Villányi Anna (20 pont, 9 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda) és Németh Lili (10 pont, 16 pattanó) vezette KSC Szekszárd végig jobban játszott a Kosárlabda Akadémia Pécsnél, az első negyed után 11, a félidőben 19, 30 perc játékot követően pedig 29 ponttal vezetett, így végül simán győzött (87-54). A mecsekaljaiak legjobbjai Laczkó Sára (22 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Szamosi Viktória (6 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) voltak.

Az ötödik helyért rendezett találkozón a Vasas Akadémia és a DVTK Akadémia csapott össze egymással, és az első félidő rettenetesen hullámzó volt - a miskolciak 13 ponttal nyerték az első felvonást, a pasarétiek viszont 22 ponttal a másodikat. A DVTK a fordulás után még visszajött ellenfelére, de a negyedik negyed megint a Vasasé volt, amely így végül megszerezte az ötödik pozíciót (77-64). A DVTK legjobbjai Kárpáti Réka (26 pont, 11-11 pattanó és eladott labda), valamint Márkusz Lilla (5 pont, 14 pattanó, 4 blokk, 5 eladott labda) voltak, míg a túloldalon Édes Emese (23 pont, 9 pattanó, 7 szerzett labda) emelkedett ki, viszont jóval több segítséget kapott a többiektől, mint a két miskolci vezér.

A bronzmeccsen a házigazda, győri Széchenyi KA és a Soproni Darazsak Akadémia találkozott. Az első két felvonást a hazaiak nyerték egyaránt 20-15-re, így 10 ponttal vezettek a félidőben (40-30). A fordulás után hatalmasat változott a játék képe, hiszen 6-24 lett a harmadik 10 perc eredménye, így 8 pontos előnnyel várta a záró játékrészt a Sopron (46-54). Feljött a Bogdán Réka Anna (15 pont) és Milkovics Réka (14 pont, 7 pattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezette Győr, egyenlített is, két perccel a vége előtt azonban Pfeiffer Virág Angyalka (23 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) kosarával 66-64 lett az állás a Sopronnak, és mivel nem esett már több pont, győztek is a Darazsak.

A fináléban aztán a címvédő Csata DSE folyamatosan őrölte fel a Zsíros Akadémia Kőbánya ellenállását - a félidőbeli 12 pontos előnyét a harmadik felvonás végére megduplázta a Farkas Szonja (18 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 8 szerzett labda) és Gelei Karola (22 pont, 6-6 pattanó és eladott labda, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezette Csata, így a végjátékra nem maradt izgalom. A Sándor Alexandra (6-6 pont és pattanó, 3 szerzett labda) és Katonás Kamilla (4 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda) vezette kőbányai gárda lehozta egálra az utolsó negyedet, de az előző idény bajnoka diadalmaskodott idén is (54-78).