NB I B: Az elődöntőkben eddig előny a pályaelőny
12
2018
2018. május 12.  |  21:40
Bár nem adta olcsón a bőrét a két kamaraerdei gárda, a Tehetséges Fiatalok és a Vasas, a két a pályaelőnyt kiharcoló rivális, az Oroszlány és a Veszprém tett egy lépést az NB I B piros csoportjának fináléja felé. Ugyanezt a zöld csoportban a Budafok tette meg, szintén a pályaelőnyt kihasználva a Salgótarján ellen.

Piros csoport, az 1-4. helyért

OSE Lions - Tehetséges Fiatalok Budapest Players 72-62

Három negyeden át "levegőben lógott a meglepetés", benne volt a meccsben, hogy az Oroszlány, ahogy a negyeddöntőben a MEAFC, úgy az elődöntőben a Buzás Bence (13/9 pont)-Beák Gábor (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó)-Stefan Filipovics (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó)-Szobi Dániel (10 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) kvartett vezette Tehetséges Fiatalok ellen is hazai vereséggel kezd. Három negyed után még 51-47-re a kamaraerdei gárda vezetett. A záró etap elején azonban az ezen az összecsapáson elsősorban Thomas Spagnolo (23 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Kovács Gábor (18/3 pont, 5 lepattanó) eredményességére alapozó, hibátlanul (21/21) büntetőző OSE egy 12-2-es "döntő csapást" mért ellenfelére, s előnyt szerzett a párharcban.

Az állás: 1-0 az Oroszlány javára

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas Akadémia 71-64

Elvben a Veszprémnek kellett frissebbnek lennie, hiszen két nappal e találkozó előtt a Vasas Nyíregyházán egy szédületes hajrával "kvalifikálta magát" az elődöntőbe. Ehhez képest a Vasas még szinte a Nyíregyházáról "hozott"  lendülettel 8-3-mal indította a mérkőzést. A "repülőrajt" révén egészen a második negyed közepéig vezettek a vendégek, amikor egy 10-0-lal fordított a Veszprém. A félidő hajrájában váltva vezettek a csapatok, szünetben 3 ponttal a hazaiak álltak jobban. A harmadik negyed közepéig szűk hazai vezetéssel zajlott a csata, a Vasas  "tapadt" vendéglátójára. A negyed második felében talán a két nappal korábbi nyírségi csata és utazás fáradtsága érződött a fővárosiakon. A Nebojsa Pavlovic (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó)-Schéda Martin (14/12 pont, 6 lepattanó) kettős vezette Veszprém egy 12-0-t "repesztve" 13 pontos vezetéssel zárta a negyedet. Éppen ekkora hátrányt dolgozott le 5 perc alatt a Vasas Nyíregyházán a meccs végén. Főként Völgyi Marcell (14 pont, 5 lepattanó), Katona Róbert (12/9 pont), Andrássy Géza (11/3 pont, 3 lepattanó) és Kiss Barnabás (10 pont) jóvoltából most ezt a záró etap elején próbálta meg, s a szakasz első 7 percét 15-4-re nyerve 2 pontra fel is jött, ám ekkor a Veszprém újítani tudott, s első lépésben élt pályaelőnyével.

Az állás 1-0 a Veszprém javára

Az 5-8. helyért

MEAFC - PVSK-Kronosz Kiadó 89-92

A záró etap közepén biztos győzteseknek tűntek az addig Krnjajski Boris (20/6 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), Demeter Attila (20 pont, 10 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Berkics Bence (15/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), valamint Popgyákunik Balázs (15/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével 15 pontos előnyre szert tevő vendég pécsi fiatalok. A hazaiak hatalmas hajrába kezdtek, és jórészt Drahos Gábor (18/15 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Szögi Ádám (18/12 pont, 3 lepttanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Lippai Szabolcs (13 pont, 5 lepattanó) és Takács Dániel (11/9 pont) eredményessége révén egy 22-8-as "száguldással" az utolsó percben 1 pontra feljöttek, ám a végén Krnjajski triplája a vendégek javára döntött.

Zöld csoport, az 1-4. helyért

Ford Ivanics-Budafok - Salgótarjáni KSE 90-81

A második negyed 34-18-as "erődemonsrációjának", no meg főleg Fehér Csaba (24/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), a mezőnyből dobást nem rontó Wehner Zoltán (20/9 pont - 5/5 dupla, 3/3 tripla -, 7 lepattanó), Tursics Krisztián (17/12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Kiss Mihály (15/9 pont, 4 gólpassz) és Horváth Márton (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) hatékony és eredményes játékának köszönhetően szerzett vezetést a feljutásról döntő, kiélezettnek ígérkező párharcban a Budafok a Sonyák Béla (20/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Olasz Ádám (19/3 pont)-Angelo Rackley (17/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) trió vezette nógrádi legénységgel szemben.

Az állás: 1-0 a Budafok javára

A 9-12. helyért

DEAC U23 - Motax-Pápai KC 88-83

Nagy iramú, látványos mérkőzésen győzték le a remek dobóformát kifogó Tisza Bálint (27/21 pont, - 7/10 tripla - 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Kozák Márton  (17/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Tóth Bence (16/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Godwin Omenaka (14 pont, 13 lepattanó) ponterőssége révén a debreceni fiatalok a Ryan Cook (29/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Horváth Gergely (15/3 pont, 8 lepattanó)-Keller Vidor (14 pont, 4 lepattanó)-Kálmán László (13/9 pont, 3 gólpassz) kvartett vezette pápai legényyéget.

Az állás 1-0 a DEAC U23 javára