2017/2018 - Zsíros Akadémia Kőbánya - Széchenyi KA 72-69
12
2018
2018. május 12.  |  16:06
Az első elődöntőt a kőbányaiak kezdték jobban, a 11-4-es nyitány meg is határozta a folytatást. A második tíz percben viszont a házigazdák pillanatai következtek, a széchenyisek a nagyszünet előtt nem sokkal fordítottak (32-33), de végül kőbányai előnnyel mehettek pihenőre a csapatok (37-35).

A második félidőben folytatódott a kiélezett csata, egymás nyomában járt a két gárda, kevéssel rendre a fővárosiaknál volt az előny, 58-54 volt a záróetap a javukra. Ebben úgy tűnt, a Zsíros Akadémia bírja jobban erővel, 69-60-nál azonban egy 9-0-val visszajött a meccsbe a Széchenyi, az utolsó fél percben három büntetőből ismét előnyhöz jutott a Kőbánya, míg a győrieknél a triplakísérletek kimaradtak, így a Zsíros Akadémia jutott a holnapi döntőbe, míg a győriek a bronzzal vigasztalódhatnak.

Edzői nyilatkozatok:

Tatár István: "A kosárlabda sport ünnepe volt, mindkét csapat hihetetlen energiát mozgósított a végén, nem érdemtelenül mi nyertük a mai CSATÁT."

Tullner Krisztián: "Egy nagyon jó hangulatú és a torna egyik legjobb mérkőzését sikerült játszanunk. Gratulálok a csapatnak, mindent megtettek a győzelemért! És gratulálok a Tatár-Sámuel duónak, sok sikert nekik a döntőben!"