Férfi NB I: Fél lábbal az élvonalban a Sopron
11
2018
2018. május 11.  |  21:55
Ötödször találkozott egymással a Sopron és a MAFC az idei pontvadászatban, elérkezett az az idő, ahol már nem lehet hibázni, maximum egyszer. A fővárosiak a szezon nyitófordulójában tudták legyőzni a kék-fehéreket, akkor még Váradi Kornél ült az egyik, Jovica Arsics pedig a másik kispadon. Rengeteg víz lefolyt azóta a Dunán, ám a két klubnak sok oka nem volt az örömre az elmúlt fél évben...

Friss emlékeik lehettek egymásról a feleknek, hiszen hat napja találkoztak legutóbb a Novomatic Arénában, az a derbi döntött - csak egy paraszthajszállal, mindössze egy ponttal - arról, hogy az SKC-é a pályaelőny.

A hazai klub "bűnbocsánatot gyakorolt" szurkolói felé, hiszen ingyenes volt a belépés a play out első felvonására.

Ezúttal gyakorlatilag nem volt esélye az Újbudának, Hoték mindössze az első negyedig tudták tartani a lépést riválisukkal. Cvetkovics két kosara nyitotta a meccset, El-Amin 2+1-es akciója ékelődött be közé. Aztán repesztett egy 12-0-át a Sopron, közel négy percig nem talált be a MAFC. Innen még visszajöttek a meccsbe a piros-feketék (az első negyed vége: 20-19), de a folytatásban El-Amin vezérletével megint meglógott Sabáli Balázs együttese (a második etap elején újabb 10-0), végig uralta a meccset, és egyre nagyobb előnyre tett szert.

A félidő 50-35, a vége tizenhat lett, pedig volt már több, mint húsz is közte. Persze a különbség ilyenkor nem számít, az állás 1-0, kedden új meccs következik. Ám a MAFC már nem hibázhat többet – írta a BB1.hu.

Sopron KC - MAFC 90-74 (20-19, 30-16, 23-16, 17-23)