Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: három egyoldalú meccs a felsőházban
25
2018
2018. április 25.  |  13:40
A múlt hét aránylag nyugodtan telt a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság csapatai számára. A felsőházban három elég egyoldalú meccset játszottak, és a középmezőnyben, valamint az alsóházban is csupán egy-egy igazán szoros mérkőzésre került sor.

Az 1-9. helyért

Ajka-Cserpes Trudi - Szegedi KE 77-86

A 26-10-re megnyert második negyed, valamint elsősorban Jáhni Zsófia (24/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Radócz Fanni (16 pont, 5 lepattanó), Vári Zita (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Tóth Cecília (11 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményessége révén tudott nyerni a Szeged egy látványos, kosarakban gazdag meccsen a Balsay Anna (16/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda)-Somkúti Janka (13 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Balsay Rita (11 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Püspöki Lotti (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda) kvartett vezette Ajka otthonában.

Csata DSE - Ajka-Cserpes Trudi 118-54

Fabini Borbála (15 pont, 4 eladott labda), Balsay R. (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz) és Somkúti J. (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével az Ajka a második negyedben felnőtt a feladathoz, de a másik három szakaszban a nyomasztó fölényben játszó Csata Lelik Réka (28/18 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Mányoky Réka (21/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Angyal Barbara (16/3 pont, 5 gólpassz), Bernáth Réka (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Boros Dorka (10 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) ponterősségére építve, csapatszinten egészen kiválóan (15/22, 68,18%) dobva a triplákat nagy verést mért ellenfelére.

TFSE - ELTE-BEAC Újbuda 68-77

A TF részéről a Németh Alma (23 pont)-Varga Barbara (18 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) duó időnként eléggé magára maradt, így a terheit játékosai között jobban elosztó, csapatként "több lábon álló" címvédő ELTE-BEAC Újbuda Szabó Dóra (25/12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Angyal Nikolett (14 pont), Gocsmann Ágota (10/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Pusztai Petra (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda, 9 gólpassz) révén szünetig 14 pontos előnyt szerezve nyerte meg a budai rangadót, a TF a hajrában került 10 ponton belülre.

Tatabányai KC - Vasas Akadémia 62-84

A 22-11-re megnyert második negyed, valamint elsősorban Mérész Beatrix (22 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Varga Alíz (20 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Nadja Smailbegovics (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Tóth Franka (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) jó játéka révén aratott magabiztos győzelmet a Vasas a Szamosi Rita (11/9 pont, 3 gólpassz)-Kulcsár Bianka (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) kettős vezette Tatabánya otthonában.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Kecskeméti KC 86-53

Minden negyedet megnyerve, a páros negyedekben pedig egyértelműen rákényszerítve akaratát a Révész Sára (15 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Schlégl Odett (14/6 pont, 3 lepattanó) kettős vezette Kecskemétre a lepattanózást 50-35-re megnyerő BKG Lakatos Dóra (19/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Bodnár Fanni (17/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Doktor Anna (13/6 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz) és a dupla-duplával záró Gundel-Takács Anna (10 pont, 11 lepattanó) vezérletével simán győzött.

A 10-18. helyért

Széchenyi KA Győr - DEAC DSI 77-64

A Szirony Dorina (15/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Nagy Rebeka (14 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Biczó Laura (13 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Török Barbara (10 pont, 8 lepattanó) vezette győri együttes az első negyedben "állva hagyta" a tompán kezdő debrecenieket. A második etapban rendezte sorait, és elsősorban Göttlinger Anna (15/3 pont, 5 eladott labda), Gál Annamária (14 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Foltin Blanka (12 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 blokk) jóvoltából felzárkózott a vendégcsapat. A kiegyenlített harmadik negyedet követően a záró etapban ismét a győri együttes akarata érvényesült, amely végül ellenfele fölé kerekedett.

ZTE NKK II - DEAC DSI 51-61

Abból a szeompontból egészen különleges összecsapás volt, hogy a második negyedet 5-3-ra nyerték a debreceniek, akik csapatként jobban teljesítve az újfent dupla-duplával jelentkező Foltin Blanka (16 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda), Jávor Petra (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Száva Dorina (14/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletvel tudtak nyerni a Vincze Virág (19/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz)-Kovács Georgina (18/3 pont, 3.3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) kettős vezette zalai együttes otthonában.

PINKK SE - Nyíregyházi Kosársuli 58-81

A 29-12-re megnyert első negyedre, valamint a Papp Klaudia (23/15 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Farkasinszki Orsolya (15 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Fekete Dóra (11/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) trió tagjainak hatékony játékára építve a nyíregyháziak magabiztos győzelmet arattak annak a PINKK-nek az otthonában, amelyben Zsilinszky Lilla (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) időnként magára maradt a pontszerzésben. Benke Sára 10 pontot, 4 lepattanót ls 3 labdát szerzett, Sánta Petra (4 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz) mezőnymunkája dicsérhető még hazai oldalon.

Tatai SE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 63-65

A Sikora Emőke (20 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda)-Kiss Angelika (13 pont, 7 lepattanó) duó vezette, a lepattanózást 51-28-ra megnyerő diósgyőri fiatalok jelentős előnyt szereztek az első etapban. A második szakasz egyértelműen a Takács Emese (20/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Lendér Lilla (13/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Novák Anett (12 pont, 4 lepattanó) trió tagjainak ponterősségére, valamint Gusztafik Lilla (6 pont - 8 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) mezőnymunkájára építő hazaiaké volt. A kiegyenlített harmadik etap után a záró negyed közepén egy 8-0-lal 2 pontra felzárkóztak a hazaiak, de a kiélezett végjátékban a vendégek nem engeték ki kezükből a győzelmet.

Dávid Kornél KA - Széchenyi KA Győr 88-58

A két középső szakaszban nagy, szinte nyomasztó fölényben játszva Fekete Csilla (24/6 pont, 6-6 lepattanó, szerzett és eladott labda, 9 gólpassz), Laufer Gabriella (24 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Orsó Viktória (17/9 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével a fehárváriak simán verték a Chroméj Hajnalka (13/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Biczó Laura (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó) duó vezette győri fiatalokat.

A 19-26. helyért

Szombathelyi Egyetem - Szolnoki MÁV SE 72-46

Egy negyed után még a Baczuk Virág (12/3 pont, 4 lepattanó, 10 eladott labda) eredményességére építő vendég Szolnok vezetett, de a folytatásban a Szabó-Haklits Zsuzsanna (23/15 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda)-Molnár Anna (15 pont, 17 lepattanó, 4-4 blokk és eladott, 7 szerzett labda)-Simon Cintia (14/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz) trió vezérletével átvette a játék irányítását a Szombathely, és fölényesen nyert.

MAFC - Bajai NKK 70-53

Egy - jelesül a harmadik - jó negyed kevés volt a Kucsora Réka (21/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 6 gólpassz)-Szöllősy Boglárka (18/18 pont - 22 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) duó vezette Bajának, így a másik három szakaszban a játékot irányító hazaiak Tarnai Kata (19/6 pont, 4 lepattanó), Horváth Anna (15 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Gorácz Eszter (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) és Fülep Csilla (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezérletével, a lepattanózást 53-36-ra nyerve magabiztos győzelmet arattak.

FONTI TRANS-Petőfi SE - Szolnoki MÁV SE 60-57

Fordulatos első és végig szoros második féllidőt követően a kritikus helyzetekben pontosabban játszó baranyai együttes Molitor Dorottya (17/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Horváth Zsófia (10/3 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Domokos Kinga (10 pont, 3 eladott labda) eredményességére, valamint Kalocsai Dorina (6-6 pont - 10 mezőnykísérlet -, lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva, a lepattanózást 45-31-re nyerve legyőzte a Munkácsi Éva (18 pont, 5 eladott labda), Baczuk Virág (16/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) és Rátkai Bonita (10 pont) vezette Szolnokot.