Női NB I: Megkezdődik a bronzcsata
24
2018
2018. április 24.  |  15:35
Ma este megkezdődik a bronzcsata a női élvonalban, az elődöntőben a Sopron Basket ellen alulmaradó Győr fogadja az Olimpiai Sportparkban a Szekszárdtól 2-0-ra kikapó Zalaegerszeget. Érdekes párharcra van kilátás, hiszen Sandro Orlando együttese a Magyar Kupában már szerzett idén egy harmadik helyet, Laklóthéknak a negyeddöntőben éppen a zalaiakon keresztül vezetett az útjuk a helyosztókig. Ezt követően azonban az alapszakaszban Gáspár Dávid lányai nyerni tudtak Győrben. Czank és Goree is kisebb sérüléssel bajlódik a hazaiaknál, de egyikük játéka sincs veszélyben.

Tovább folytatódik a két győzelemig tartó párharc az ötödik helyért, a Cegléd hazai pályán fogadja a PINKK-et kiejtő Diósgyőrt. Az első felvonás rendkívül kiélezett csatát hozott, hosszabbítás után, 83-77-re győztek a Generali Arénában a Pest megyeiek. Amennyiben Cziczás László együttese odahaza is győz, véget ér a szezon a két csapatnak.

Női NB I. A-csoport

Bronzmeccs, 1. mérkőzés: CMB CARGO UNI Győr - ZTE Női Kosárlabda Klub, kedd 18:00
5. helyért, 2. mérkőzés: VBW CEKK Cegléd - Aluinvent DVTK Miskolc, kedd 18:00