Euroliga: Az ezüst is szépen csillog Sopronban
22
2018
2018. április 22.  |  22:55
A világ egyik legjobb és leggazdagabb klubcsapata, a Jekatyerinburg volt a házigazda Sopron Basket ellenfele az Euroliga döntőjében. Az oroszok már háromszor is elhódították a legrangosabb trófeát, a Sopronnak erre először adódott lehetősége.

A mérkőzést a helyszínről tekintette meg többek között Székely Norbert, a magyar női- és Sztojan Ivkovics, a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya is, de a lelátón feltűnt Béres Tímea és Károlyi Andrea is.

Moore triplájával indult a remek hangulatú finálé, a papírformának megfelelően jobban kezdtek az oroszok, 5-0 után 11-3 volt az állás, időt is kért Roberto Iniguez. Jól tette, 8-0-val zárkózott a magyar bajnok, 14-11-nél már a Jekatyerinburg kért időt. Fegyverneky egyre hozta fel csapatát. Szigorított védekezésén az ellenfél, amely 22-15-re megnyerte az első negyedet.

A folytatásban tovább nyílt az olló, kezdett elhúzni az UMMC. Meesseman tarthatatlan volt, a 14. percben már kétszámjegyű volt a különbség (29-19), Moore újabb kosara után megint magához hívta övéit Iniguez mester. 6-0-val zárkóztak a magyar lányok, 33-27-nél az ellenfél próbálta meg rendezni a sorokat. Vissza is állt minden a régi kerékvágásba, 42-30-cal ért véget az első játékrész.

A fordulás után állandósult a tíz pont feletti differencia, a harmadik negyed derekén mégis az oroszok kértek időt. 53-38–nál már azt hittük, kezd elmenni a hajó, de a soproni lányok nem adták fel. Turner harcolt ki egy sportszerűtlen faultot, a büntetője után Milovanovics hármasa zárta a játékrészt, 53-42-ről indult a záró felvonás.

Hosszú ideig nem sikerült betalálni, a 34. percben, 56-42–nél időt kért Iniguez. Az oroszok azonban nem lassítottak. Már csak négy perc volt hátra, amikor 65–47-nél már majdnem húsz volt közte. Turner szerzett két hármast, ezzel megvillant a Sopron (65-53). Hiába küzdöttek végig nagyot a hazaiak, a Jekatyerinburg esélyeshez méltóan dominált, és nem engedte ki az aranyat a kezéből. A hazai közönség ettől függetlenül győztesként ünnepelte övéit, akik így is történelmet írtak – írta a BB1.hu.

UMMC Jekatyerinburg – Sopron Basket 72–53 (22–15, 20–15, 11–12, 19–11)