Női NB I: A PEAC lett a hetedik
22
2018
2018. április 22.  |  10:38
Eleinte még felváltva estek a kosarak, de aztán Mandics duplája után nyolc ponttal megléptek a vendégek (9-17). Ezen még faragni tudott az első negyed végére a házigazda (17-21).

A folytatásban erőre kapott a PINKK, és pillanatok alatt tíz ponttal járt előrébb (35-25). Mandics vezérletével hat pontra ugyan visszajött a PEAC, de a záró felvonásra megint visszaállt a tíz pontos különbség (60-50).

Ruják triplájával 67-58-ra még vezetett a vendéglátó, de aztán a végére, az utolsó percekre elkészült erejével a PINKK, nem úgy Mandics, aki fáradhatatlannak tűnt, csapatának meglett a fordítás, és ezzel együtt a hetedik hely – írta a BB1.hu.

PINKK PÉCSI 424 – PEAC-PÉCS 67-69 (17-21, 22-10, 21-19, 7-19)

Kozármisleny, 100 néző
V: Söjtöry, Radnóti, Kovács N.

PINKK: Sánta 9/3, Ruják 17/3, Sarok 9, Slaughter 9, Cheslek 8. Csere: Raus 3/3, Séra 6, Zsilinszky 4, Benke 2.

PEAC-PÉCS: Mandics 25/3, Szücs R 2, Rasheed 7, Licskai 9/3, Imovbioh 10. Csere: Roberson 6, Wentzel 4, Demeter 4, Szücs L 2.

A Vasas az MTK ellen harcolta ki a bennmaradást

Sérülések és betegségek miatt a Vasas Akadémia elleni sorsdöntő play outra kilenc bevethető emberrel vágott neki az MTK. A találkozó csaknem tíz percet csúszott, mivel a szükséges orvosi személyzet nem érkezett meg időben.

6-0-val nyitott a Vasas, az MTK egy 10-0-ás futással felelt, az első negyed után döntetlen volt az állás (15-15).

A vendégek horvát centere, Cvitkovic 8 ponttal szállt be a meccsbe, Böröndy újabb hármasával ugyanakkor újra az akadémisták álltak jobban, azonban nem sokkal később technikait is kapott reklamálásért. A félidőben már az MTK vezetett, igaz csak egy ponttal.

A fordulás után is inkább a küzdelem dominált, az első öt percben összesen hét pont született. 39-39-nél Nagy Dóra időkéréssel próbálta felrázni csapatát. Rangadóhoz méltóan, a kiélezett játék folytatódott, egyik fél sem engedte elmenni a másikat. Az utolsó játékrész is egálról kezdődött.

7-0-ás szériával nyitva ellépett a Vasas, amire érkezett Nagy Dóra újabb időkérése. Hiába, a hazaiak előnye csak tovább nőtt, 59-48-nál volt a csúcson. Elindítottak még egy nagy hajrát a kék-fehérek, akik ki is egyenlítettek, de végül négy ponttal nyert a Vasas, amely ezzel a sikerével kiharcolta a bennmaradást.

Az MTK utoljára tétmeccset három évvel ezelőtt, 2015-ben tudott nyerni a pasarétiek ellen – írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia – MTK Budapest 66-62 (15-15, 17-18, 14-13, 20-16)