Férfi NB I: Bennmaradt a Jászberény
22
2018
2018. április 22.  |  00:00
A hazai oldalon mindenki bevethető volt, míg a vendégeknél Lauderdale sérülés miatt csak szurkolhatott csapattársainak. A feldobás után a vendégek vezethették az első támadást, s Bognár szerezte az első kosarat (0-2). A 2. perc végén viszont Sejfic közelije után már a házigazdáknál volt az előny (6-4). A debreceniek rendre hibáztak támadásban – a közeli dobásaik sem találtak a gyűrűbe -, s ezt kihasználva a berényiek elhúztak 12-6-ra, s a negyedik perc végén jött is a vendégek időkérése. A debreceniek Armwood triplájával zárkóztak (12-9), de Nelson középtávolija is jó volt (14-9). Sok volt a hiba mindkét oldalon, s a rohanásból a hazaiak jöttek ki jobban. Berényi Sándor láthatóan nem volt elégedett csapata játékával. A 7. perc közepén Lilov szerzett 2 pontot, majd egy eladott labdát követően Armwood zsákolt (16-13). Ekkor Nikola Lazics rendelte magához játékosait. A negyed hajrája 19-15-ös hazai vezetésnél kezdődött. Az utolsó percben négy pontot szerzett a Jászberény, s ezzel 8 pontos előnnyel várhatta a folytatást (23-15).

Jones kettőből egy büntetőt értékesített (23-16), majd a másik oldalon Sejfic dobta át a labdát a gyűrűn. Armwood talált be közelről, de a ráadás büntetőt kihagyta (23-18). Kerpel-Fronius büntetőkből szerezte a negyed első két hazai pontját (25-18), melyekre Jones triplája volt a válasz (25-21). Nelson is megmutatta, hogy pontosan céloz távolról (28-21), s ismét 7 pont volt a berényiek előnye. Mindkét edző sűrűn cserélt, próbálta frissíteni csapatát. Cseh zsákolás kapott nagy tapsot a hazai szurkolóktól, de Velkey is betalált távolról (30-24). A negyed közepére állandósult a 6-8 pontos hazai vezetés, felváltva szerezték a pontokat a csapatok. Három és fél perccel a félidő vége előtt 39-31-nél kért időt Berényi Sándor. Rakics triplája lejött a gyűrűről, de Lucsics a kosárba segítette a labdát. A másik oldalon Armwood volt eredményes, aki már 15 pontnál járt. Nyolc pontos hazai vezetésnél kezdődött a félidő utolsó másfél perce. Wallace triplája kapott tapsot, majd Armwood célzott jól a büntetővonalról (46-37). Wallace duplája után Velkey triplája zárta az első félidőt, s 8 ponttal vezetett kétszer tíz percnyi játék után a Jászberény, amely jobban használta ki ellenfele hibáit (48-40).

Sejfic egy kihagyott, majd egy bedobott büntetőjével indult a 3. negyed (49-40). Armwood és Velkey hagyott ki egy-egy közelit, majd előbbi javított, s a ráadás büntetőt is bedobta (49-43). Jones triplája után a 23. perc elejére 3 pontra csökkent a hazaiak előnye (49-46). Három perc elteltével Lilov egy pontra csökkentette a csapatok közötti különbséget (49-48). A hazai „gólcsendet” Sejfic törte meg (51-48). Sejfic kihagyott két büntetőjét követően a vendégek is hibáztak, s Nelson 3 pontosa 54-48-ra alakította az eredményt a negyed közepén. Sejfic tévesztett közelről, míg a másik oldalon Bognár dobta ki a pályáról a labdát. Felváltva estek a kosarak, majd egy debreceni támadás után videóztak a játékvezetők. Előbb Bognár dobhatott két büntetőt (57-53), majd a másik oldalon Wallace egyet (58-53), s maradt a labda a jászberényieknél (A vendégek mester kapott technikait.) Még két perc volt a játékrészből, amikor Jones dobhatott büntetőket, de az egyiket kihagyta (60-56). Lilov triplája után már csak egy pont volt a jászberényiek előnye (60-59). Sőt, egy eladott labda után Jones két pontjával már a vendégek vezettek (60-61). Mivel a hazaiak elrontották utolsó támadásukat, a záró tíz perc előtt egyetlen ponttal a vendégek álltak jobban. Ehhez mindenképpen kellett, hogy a jászberényiek mindössze 12 pontot szereztek a harmadik tíz percben.

Lilov triplájával indult a negyedik negyed (60-64). Sejfic közelije után Lilov a „kígyótérről” is betalált (62-67). Másfél perc után öt ponttal vezettek a vendégek. Sejficnek ismét csak az egyik büntetője volt jó (63-67), majd Lilov harmadik távolija már nem ért célba. Lucsicsé viszont igen (66-67). Bognár triplája után 66-70-nél, hét perccel a játékidő vége előtt Nikola Lazics időt kért. Kerpel-Fronius távolija ért célba (69-70), míg a másik oldalon Armwood hibázott. Kerpel-Fronius ismételt, s öt és fél perccel a vége előtt ismét a hazaiak vezettek (72-70). Jött is a debreceni időkérés. A nézőtéren remek volt a hangulat, a mintegy három tucatnyi vendégszurkoló is hallatta a hangját. Armwood egyenlített (72-72), de Rakics triplája ismét hazai vezetést jelentett (75-72). Martinic ütött Rakics kezére, aki három büntetőt dobhatott, s nem is hibázott (78-72). Armwood két duplával jelezte, hogy közel sincs még vége a csatának (78-76). Cseh zsákolása után a hazai drukkerek ugrottak fel a nézőtéren. Még másfél perc volt hátra, amikor Rakics távoli dobása lejött a gyűrűről és a debreceniek időt kértek (80-76). Velkey nem talált be távolról és Martinic dobása sem talált célba. Majd jött egy meglehetősen vitatott bírói ítélet, s egy újabb debreceni időkérés. Húsz másodperccel a vége előtt Lilov duplájával alakult 80-78-ra az eredmény. A debreceniek azonnal szabálytalankodtak, s Nelson dobott büntetőket (82-78). Lilov szórt egy triplát, s 13 másodperccel a vége előtt 82-81-nél Nikola Lazics kért időt. Lucsics büntetőzött jól (84-81), s mivel Velkey távoli dobása lejött a gyűrűről, így a jászberényiek nyerték meg a találkozót. Ezzel pedig a JP Auto-JKSE bebiztosította tagságát az NB I A-csoportjának következő szezonjára – írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - DEAC 84-81 (23-15, 25-25, 12-21, 24-20)