Női NB I: Hosszabbítás után nyert a Cegléd Miskolcon
20
2018
2018. április 20.  |  22:15
Sok hibával, kapkodva kezdtek a csapatok, Mokango büntetője jelentette a meccs első pontját. Felváltva vezettek a csapatok, 14-8-nál időt kértek a vendégek. Rendet tett a fejekben Cziczás László, ugyanis innen egy 2-9-es szériával visszavette az előnyt a CEKK, az első felvonás után 16-17 volt az állás.

Zele szemfüles kosarára Zsovár hintett egy triplát. Ezúttal a Pest megyeiek lógtak meg, a DVTK elvesztette a fonalat, Kányási találata után Ambrus Erzsébet időt kért, hiszen már majdnem tíz pont volt a csapatok között (18-27). Ez a timeout is használt, a félidőre visszajöttek egálra a hazaiak (29-29).

Fordulás után a Cegléd kezdett jobban, Popovics hármasa után már hét ponttal is vezetett (30-37). Szabó hármasával 45-45-nél újra egyenlő volt, sőt Zele könnyű ziccere után - hosszú idő után - újra a Diósgyőr állt jobban. Tovább folytatódott a „húzd meg-ereszd el” effektus, 51-45 után csak vendég pontok érkeztek, így a záró(nak hitt) felvonásnak Zsovár révén 51-51-ről vágtak neki a csapatok.

Nem szakadt le egyik csapat sem, a szurkolók kapkodták a fejüket, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek. A végén Medgyessy dobta be az egyik büntetőjét, a túloldalon Fontenette is rontott egyet, így hosszabbítás következett (69-69).

Remek volt a hangulat a csarnokban, pedig meglépett négy ponttal a Cegléd. 73-77-nél miskolci időkérés következett. Popovics büntetői után Cooper is eredményes volt, eldőlt a meccs. Innen már nem volt visszaút a DVTK-nak, mindkét csapat nagyot küzdött, megérdemelt vendég siker született – írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - Ceglédi EKK 77-83, h.u. (16-17, 13-12, 22-22, 18-18, 8-14)