Női NB I: A PEAC-é az első baranyai csata
19
2018
2018. április 19.  |  22:15
Miközben szó volt már róla, hogy tárgyalnak a két pécsi csapat együttműködéséről, ma este még egymás ellen szállt harcba a PEAC és a PINKK a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A párharc tétje a hetedik hely megszerzése.

A hazaiaktól sérülés miatt hiányzott Maja Vucsurovics. Az első kosarat Imovbioh jegyezte, amire a vendégek hat ponttal válaszoltak. Slaughter és Cheslek révén inkább a PINKK állt jobban, de az első negyed után mégis 19-16 volt az állás.

A folytatásban újra fordított a PINKK, de csak egy pillanatra, mert Roberson és Mandics is vállára vette a hazaiakat. A 15. percben már tíz volt közte (33-23). Hiába kért időt Laczka Miklós, a félidőben 36-25 volt az állás.

A fordulás után benézett tízen belülre a PINKK, de Éles Péter még időben rendet tudott tenni, így visszaállt minden a régi kerékvágásba. Már tizenhattal is ment a Pécs, a harmadik játékrész végére kicsit kozmetikázni tudott a Kozármisleny (54-42).

Imovbioh ellenállhatatlan volt, de közben a kipontozódás szélére is sodródott. 66-56-nál talán még volt némi remény a PINKK számára, de végül minden próbálkozást hárítani tudott a PEAC – írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs – PINKK Pécsi 424 72-58 (19-16, 17-9, 18-17, 18-16)