Női NB I: Drámai meccsen jutott döntőbe a Szekszárd
18
2018
2018. április 18.  |  23:25
Az elődöntő párharc első felvonását a Magyar Kupa-győztes Szekszárd 77-65-re nyerte, így számára már csak egy győzelem kellett a döntőbe jutáshoz.

Azt a győzelmet azonban nem adja olyan könnyen a ZTE, tudták ezt jól Tolnában is, hiszen az alapszakaszban éppen a zalai csarnokban vesztette el makulátlan mérlegét Zseljko Djokics együttese. Az alapszakasz-első semmit nem bízott a véletlenre, ezúttal már a megszokottnál korábban, kedden elutazott Egerszegre.

A várakozásoknak megfelelően hatalmas csatát és kiegyenlített küzdelmet hozott a mérkőzés. Az első három percben nem született pont. A KSC diktálta a tempót, de egy darabig nem szakadt le a ZTE sem. Az első negyed után 15-19 volt az állás. Aztán szigorítottak védekezésükön a vendégek, és egy 11-0-s szériával elhúztak. 15-30-nál már kétszer annyi pontja volt a Szekszárdnak, mint a Zetének. A hazaiak azonban nem törtek meg, és a félidőre visszajött a meccsbe (31-36).

A fordulás után is maradtak az izgalmak. Egészen egy pontra olvadt az Atomerőmű fölénye (35-36). Bár volt esélyük a hazaiaknak a fordításra, maradt a szekszárdi előny. A záró felvonásra aztán megint levegőhöz jutottak Studerék (45-53).

Teljes erőbedobásra késztette a tavalyi ezüstérmest a ZTE, amely újra visszajött egy pontra. Sőt, Pavel kosarával, 65-64-nél már a ZTE vezetett. Mindössze 2 másodperce maradt a KSC-nek a válaszra, ám ez is elég volt ahhoz, hogy végül drámai körülmények között, a válogatottba ismét meghívót kapó Mansaré Manty utolsó pillanatban szerzett kosarával nyerni tudjon – írta a BB1.hu.

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 65-66 (15-19, 16-17, 13-17, 20-13)