NB I B: Az Oroszlány és a BKG-Príma SE nyerte az alapszakaszt
16
2018
2018. április 16.  |  10:15
Befejeződött az alapszakasz a férfi másodosztályban. A piros csoportban izgalommentes, többnyire elég egyoldalú találkozókkal zárult a bajnokság első része, az Oroszlány nyerte a csoportot, meglepetés a Tehetséges Fiatalok hazai veresége volt a pécsiek ellen. A zöld csoportban az éllovas BKG-Príma SE Salgótarjánban is megőrizte veretlenségét, a második helyen záró Budafok viszont kikapott Székesfehérváron. Érdekesség, hogy a felsőházban két olyan párharc is lesz - Nyíregyháza-Vasas, Tehetséges Fiatalok - PVSK Kronosz -, amelynek résztvevői az alapszakasz záró fordulójában is találkoztak.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74-105

13-0-s "repülőrajttal" adta a Nebojsa Pavlovic (27/9 pont, 12 lepattanó)-Kovács Soma (25/15 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz)-Körtélyesi Gergely (17 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Bodó Balázs (11 pont, 3 szerzett labda) kvartett vezette Veszprém vendéglátója tudtára, hogy sok jóra ne számítson. A győrieknél Puszta Dávid (23/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) időnként magára maradt a pontszerzésben, Nagy Tamás (11/9 pont, 3 gólpassz) jutott még 10 pont fölé hazai részről.

Budapesti Honvéd SE - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 86-64

A 33-8-ra megnyert második negyedre, valamint főként Tóth Bence (14/6 pont, 4 lepattanó), Mucza Tamás (14/6 pont), a ponterőssége mellett nagy mezőnymunkát is végző Szalay Ákos (13 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Bea Bence (11/3 pont - 5/5 mezőnyből -, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményességére építve a Honvéd magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt a Bojan Lazics (16/3 pont, 7 lepattanó), Csobán Dávid (14/12 pont) és Somogyfoki Szabolcs (10 pont, 7 lepattanó) vezette Bonyhád ellen.

MEAFC - Calle PubFood Békés 108-72

Hatan is két számjegyű pontot a miskolciaknál, akiknél Patrick Cole (27/12 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) ezúttal társai "kiszolgálásában" is jeleskedett. Drahos Gábor (15/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Szögi Ádám (15 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Lippai Szabolcs (14 pont), Takács Dániel (11/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Béres Dávid (10 pont, 6 lepattanó) tett sokat a fölényes hazai győzelemért. Békési részről Danijel Krsztics (21/9 pont, 4 gólpassz), Koma Dániel (21/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) voltak a legeredményesebbek, és Kertész Dániel (8/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) mezőnymunkája emelhező még ki.

Nyíregyháza Blue Sharks - Vasas Akadémia 85-72

A záró forduló legszorosabb meccsén döntetlenre álltak a felek egy félidő után. A hazaiak a 24-11-re megnyert harmadik negyed, valamint elsősorban Nagy Krisztián (29/12 pont, 5 lepattanó, 2 blokk), Szrdjan Sztojanovics (22/12 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Bus Iván (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Czura Attila (10/6 pont, 6 lepattanó) eredményessége révén tudtak a Moravcsik Áron (20/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Katona Róbert (13/6 pont, 4 lepattanó)-Völgyi Marcell (12 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Vasas fölé kerekedni.

OSE Lions - MTK Törökbálint 90-49

Listavezetőhöz méltó játékkal aratott fölényes győzelmet a záró fordulóban a Kovács Gábor (16/3 pont, 5 lepattanó), Illés Máté (16/3 pont, 3 gólpassz) és Thomas Spagnolo (15 pont, 12 lepattanó) vezette Oorszlány, amelynek minden pályára lépő játékosa szerzett pontot a főként Jakab Péter (15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Boinitzer Dávid (14/6 pont, 7 lepattanó) és Bihari Máté (12 pont, 4 lepattanó) eredményességére támaszkodó törökbálintiak ellen.

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - PVSK-Kronosz Kiadó 67-83

A záró forduló meglepetése! Félidőben még a Kerkai Ákos (24/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Buzás Bence (12/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) duó vezette hazaiaknál volt az előny. Szünet után Veljko Dragasevic (22/12 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Krnjajski Boris (19/3 pont, 6 lepattanó), Benke Krisztián (16/6 pont) és Bíró Levente (10 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével a pécsi fiatalok átvették az irányítást, és biztosan nyertek.

Vásárhelyi KS - Nagykőrösi Sólymok KE 64-90

A vendégek igazi csapatmunkával, Tóth Viktor (20/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda), Molnár Miklós (16/3 pont, 4 eladott labda), Dobos László (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk), Kovács Sándor (11/9 pont), Lakosa Ákos (10/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Fulvio Candido (10-10 pont és lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve győztek magabiztosan a Szabó Péter (18 pont, 5 lepattanó)-Nemanja Gajics (15/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Vas Péter (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda 4 gólpassz) trió vezette vásárhelyiek otthonában.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Knipl Kft. Bonyhádi KSE

A felsőházban 2 győzelemig tartó playoff párharcokkal kezdődik a rájátszás, az alsóházban kuparendszerben játszanak a csapatok.

Alba Fehérvár - Ford Ivanics-Budafok 80-65

A záró forduló meglepetése: a hátulról második azaz utolsó előtti fehérvári gárda a Keller Iván (20/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Aleksza Brbaklics (18/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Joel Nshimba (16/3 pont, 13 lepattanó) trió tagjainak hatékony játékára alapozva, remek negyedik negyedet produkálva győzte le a biztos 2., Wehner Zoltánt ezúttal nélkülöző Budafokot, amelynek legjobbjai ezúttal Tursics Krisztián (18/15 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Varga Dániel (13/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Márton (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) és Lados Erik (12 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz) voltak.

Bajai Bácska FKE - Motax-Pápai KC 86-64

Az első három negyedben fölényben játszva, a lepattanócsatát 44-28-ra megnyerve, Milos Vukicsevics (25/3 pont, 15 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Goldring Gergő (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Délity Bence (15/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Pongó Martin (12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) és Ágfalvi Bálint (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) ponterőssége révén a Baja biztosan verte a Keller Vidor (13/3 pont, 3 lepattanó)-Schveighoffer Péter (12 pont, 8 lepattanó)-Hadnagy Bence (11/3 pont, 4/4 mezőnyből) trió vezette pápai gárdát. A sima hazai sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy a vendéglátók 6/22 mezőny-, benne 1/8-as triplamutatóval összesítve 17 ponton tudták tartani a Ryan Cook - Kálmán László kettőst.

Falco KC U23 - MAFC II 107-92

A 32-20-ra megnyert befejező etapra, valamint elsősorban Durázi Krisztofer (33 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Kucsora Csaba (20/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Hódi Patrik (19/15 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Németh Bence (19/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építve ngy iramú, látványos mérkőzésen a szombathelyi fiatalok "lehajrázták" az ismét a megszokott Katona Bence (36/3 pont - 36 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 eladott labda)-Bordács Soma (20 pont, 12 lepattanó)-Peringer Balázs (20 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette MAFC II-t.

Óbudai Kaszások - DEAC U23 79-104

Hiába bizonyult Joseph Prophet (30/3 pont, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) a mezőny legeredményesebb játékosának, s jutott Kutrovich Bence 16/3 pontig, 3-3 lepattanóval, s eladott labdával, valamint zárt Varga István 11 ponttal, s 5 lepattanóval, az egyik legjobbjukat, Vámos Lászlót ezúttal nékülöző sereghajtó óbudaiakkal szemben a debreceni fiatalok Tóth Bence (26/18 pont, 4 lepattanó, 9 gólpassz), Tisza Bálint (18/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Kozák Bertalan (15 pont, 7 lepattanó), Asszú Ádám (12/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Kozák Márton (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) vezérletével a szünetben 55-31-re vezetve lényegében az első félidőben eldöntötték a találkozót. Bár a lepattanóharcot 44-38-ra a hazaiak nyerték, ezt jobb csapatjátékukkal bőven ellensúlyozták a gólpasszok tekintetében a Kaszások gárdáját 23-11-re felülmúló hajdúságiak.

Salgótarjáni KSE - BKG-Príma SE 65-77

A záró forduló rangadóján a 3. helyezett fogadta az alapszakaszt veretlenül vezető győztesét. A BKG kezdett jobban, de az első negyed második felében egy 9-0-lal fordított a Salgótarján. A negyed végén visszaszerezte, s ezt követően elsősorban Nagy Benedek (17/15 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Botond (14/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 8 gólpassz) Tanács Attila (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Ruszlan Kakunov (10/3 pont, 5 lepattanó) jóvoltából már nem is adta ki kezéből a vezetést a minden negyedet megnyerő BKG. A szívósan küzdő hazai együttesből egyedül Joó Tamás (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 blokk) jutott 10 pont fölé, 3 játékos is 9-9 pontot ért el.

SKC-Sportiskola - EKE Eger KOK 67-77

A harmadik negyed közepéig váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladt a Buzsáki Bence (14/12 pont, 3 lepattanó)-Kántor Olivér (21/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Bagó Martin (11 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) trió tagjainak eredményességére építő soproni gárda és a Papp Bendegúz (13/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Varga Imre (12/3 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda), Ungi Keve (12/3 pont, 3 lepattanó) és Mészáros Bence (11/3 pont, 4 gólpassz) vezette egri legénység. A harmadik negyed második felében egy 11-0-lal megugrottak a vendégek, akik az ekkor szerzett előnyüket megtartva megnyerték ezt a számukra oly fontos találkozót, így elkerülték az alsóházi rájátszást.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - SMAFC 98-54

Nagyjából a második etap közepéig tudta tartani a tartalékos, a két Rátvay fivér, Tamás (21/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Balázs (10 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) vezette soproni egyetemi együttes a lépést a hazaiakkal. A borsodi gárda Pongrácz Gergely (18/9 pont, 4 lepattanó), Piukovics Bálint (16/6 pont), John Jackson (13 pont, 6 lepyttanó) és Endrész Tamás (11 pont, 7 lepattanó) vezetésével előbb a második negyed közepén mutatott be egy 16-2-es rohamot, majd ezt a második félidő elején megismételve fölényes győzelemmel zárta a szezont.