Férfi NB I: Az Alba és a Szolnok is győzött
15
2018
2018. április 15.  |  10:15
Hamar dűlőre vitte a Szolnok

Egy 5-0-s szolnoki roham indította a találkozót, majd Dramicsanin rázta meg magát és csapatát. Az újabb Olaj-rohanás 9-5-nél következett, Thompson kintről volt eredményes, Andric pedig gól jó plusz büntető-akciót vitt be – 19-5-re ugrott el a házigazda. Nem állt le az együttes, 27-13-nál telt le az első tíz perc.

A kiállított Dramicsanin már nem jöhetett vissza, s tovább nehezítette a KTE dolgát, hogy Perry triplái könnyedén hullottak a gyűrűbe. Pongó is megmutatta, jól céloz kintről, de erre is volt válasza a Szolnoknak Ford révén. Tóth közelijével lett meg a közte húsz (44-24), ekkor viszont a Kecskemét fújt riadót, s faragott hátrányából. Azonban majdnem visszaállt a húszpontos különbség: 50-33-ról indult a második félidő.

A harmadik negyedben felcsillantak a KTE-remények, bentről és kintről is jöttek a pontok, de végül ezt a játékrészt egálra hozták a felek. Az utolsó tíz percre 70-53-nál fordultak, ekkor úgy tűnt, már eldőlt a mérkőzés. A KTE-ben azonban még volt erő, hogy ismét megközelítse riválisát, 16-0-s rohanással jött vissza a meccsbe, viszont 81-77 után már csak a Szolnok dobott pontot, s végül 88-77-re nyert.

Szolnoki Olaj KK – KTE-Duna Aszfalt 88–77 (27–13, 23–20, 20–20, 18–24)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Pálla Z., Papp P., Boros T. (Bodrogváry I.)

Szolnok: Perry 13/9, Rudner 6/6, Vojvoda 4, Ford 12/9, Andric 14. Csere: Kovács P. 7/3, Tóth Á. 13, Milosevics 14/6, Browning 5/3, Polyák -, Tóth Z. -.

KTE: Pongó 13/9, Thompson 18/3, Djeraszimovics 5, Dramicsanin 5/3, Karahodzsics 5. Csere: Wittmann 11/9, Molnár M. 9/3, Molnár D. 3/3, Horváth K. 8/6.

A meccset és Govenst is elveszítette a Falco Fehérváron

Mohammed maradt ki az Alba hat légiósa közül, Taylor pedig nem volt még itt a Falcóban, ugyanis hazautazott Amerikába. Váradira 22 másodperc után sportszerűtlent fújtak, Hill két büntetőjére érkezett Simpson triplája, 5-0-val indult a meccs. Villámgyorsan fordított a Falco, méghozzá egy 7-0-s válasszal. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hetedik percben, Kovács ziccere után, 15-13-nál időt kért a Falco. Filipovity büntetői után Norfleet hármasa lejött, az első negyed után 23-20 volt az állás.

Govens csak egy büntetőt értékesített, de Pustahvar közelijével újra egál lett. Büntetőkkel és több dudaszós kosárral visszavette az előnyt a bajnok. A második negyed derekán, 31-27-nél ismét időt kért Szekulovics. Mindkét oldalon sokat hibáztak a játékosok, Dzunics 35-29-nél és 37-31-nél is felmutatta a T-betűt. Maradt ennyi is az állás a félidőig, Tóth Norbert ugyanis minkét büntetőjét elrontotta.

Alig két perc alatt 8-0-val kezdett az Alba, máris tizennégy volt közte, időt kért a Falco. A meccs pedig még nem dőlt el, Govens vezérletével ugyanis 13-3-mal feleltek a vendégek, úgyhogy 48-44-nél Dzunicsnak kellett rendet tennie. Hill a 27. percben összeszedte 4. hibáját, miközben 52-50-nél már az egyenlítésért támadott a Falco, Govens azonban sportszerűtlen hibát követett el. Kovács csak egy büntetőt értékesített, Borisov közelije után már csak eggyel mentek a hazaiak. A záró felvonás előtt 55-52 volt az állás.

Filipovity kosarával folytatódott a meccs, majd Horton zsákolt nagyot. Perl büntetőből szerezte meg a szombathelyiek első pontját, majd Borisov távolijával, illetve Tóth palánk alóli kosarával visszahozta háromra a vendégeket (59-58). Négy perccel a vége előtt Horton ment bele Tóthba, ezzel neki is megvolt a negyedik faultja. Govens középtávolijával hosszú idő után újra a Falco vezetett. Pointer azonnal felelt a kontrából, négy és fél perc volt hátra. Hill ütött oda Váradinak, ezzel kipontozódott, a Falco „csékája” viszont csak a második büntetőjét dobta be (63-64). Nem úgy Simpson a másik oldalon, akinek a keze nem remegett meg. 67-66-nál labdát szerzett Váradi, az akció végén Govens triplát hintett, 67-69-nél időt kért az Alba, egy perc volt hátra. Govens megkapta második sportszerűtlen faultját, amiért kiállították. Simpson bedobta mindkét büntetőjét (69-69). Tóth Norbertre is sportszerűtlent fújtak, Simpson pedig technikait kapott. Az amerikai biztos kézzel értékesítette a szabaddobásokat, Borisov is, de neki csak egy járt (71-70). 44 másodperc volt hátra. A Falco eladta, időt kért az Alba, 24.6 másodperccel a vége előtt. Borisov faultolt, Pointer viszont mindkettőt kihagyta. A győzelemért támadhatott a Falco, Perl középtávolija azonban lejött, így az izgalmas meccset a Fehérvár nyerte, egy ponttal.

Bár Govenst a mérkőzésen kiállították, az új szabály szerint a két sportszerűtlen faultért nem jár automatikus eltiltás, így Körmenden pályára léphet az amerikai-magyar hátvéd.

Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71–70 (23–20, 14–11, 18–21, 16–18)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Frányó P. (Dr. Páli)

Alba: Hill 13, Simpson 15/3, Pointer 14, Lóránt 4, Keller Á. 4. Csere: Harris 3, Filipovity 7/3, Kovács Á. 3, Horton 8, Keller I. -.

Falco: Govens 21/3, Perl 15/6, Váradi 8, Borisov 16/9, Tóth N. 4. Csere: Pustahvar 4, Norfleet 2.

Kipontozódott: Hill (37. perc)

Kiállítva: Govens (39. perc)

Újra 50 %-os a Paks

Szoros meccsnek indult a Szeged paksi vendégjátéka, ezt igazolta az első percek szoros eredménye is. Egyik fél sem tudott ellépni, a negyed felénél egyetlen pont volt az ASE előnye (10-9). Ezt követően a Paks rázta meg magát, tíz ponttal is vezetett már – ebből kilencet a negyed végére meg is őrzött (24-15).

Kosárváltással indult a második negyed, állandósulni látszott a tíz pont körüli különbség, olyannyira, hogy egy egységgel ismét az ASE volt a jobb, így 41-31-es előnnyel mehetett a szünetre.

Kellett majd’ három perc, mire ismét paksi pontnak örülhetett a hazai publikum – Guinn tett rá Hinds duplájára egy triplát. Visszaállt a közel tíz pont: 55-48-ról jött az utolsó negyed. Amit ismét a Szeged kezdett jobban, gyorsan egykosárnyi lett a különbség. Medve viszont riadót fújt, 2+1-es akciója után egy hármast is helyre tett (61-54), és a hajrát is megnyerték: 68-59-cel húzta be a meccset az ASE.

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE-Szedeák 68–59 (24–15, 17–16, 14–17, 13–11)

Paks, ASE Sportcsarnok,
V.: Benczur T., Farkas G., Hervay T. (Fekete L.)

ASE: Hinds 14/6, Ruják 8, Barnies 3/3, Eilingsfeld 14/6, Guinn 6/3. Csere: Tarrant 12/6, Garamvölgyi -, Medve M. 9/6, Gulyás 2.

Szeged: Boltics 5/3, Wirth 8/6, Csirics 6, Juhos 16, Sulovics 12. Csere: Vágvölgyi 12/6, Kovács Á. -.

Egyre nagyobb bajban a Sopron

A Jászberény csapatát fogadta az alsóházban a Sopron, amely nagyon gyengén védekezett az első félidőben. Ezt jelzi hazai pályán húsz perc alatt kapott 52 pont, a hazaiak főleg a berényiek magasembereivel, Lucsiccsal és Sejficcsel nem bírtak a palánk alatt. A nagyszünetben így négy ponttal vezettek a vendégek (48-52).

A harmadik negyed elején Henderson triplájával egyenlített a Sopron, ám a túloldalon Wallace is betalált távolról (55-58). A folytatásban megint meglógott a Jászberény, de Henderson kosaraival zárkózni tudott a Sopron (61-65). A zárófelvonás előtt végül három pont volt a csapatok közti különbség (67-70).

El-Amin közelijével indult az utolsó etap, de aztán pillanatok alatt megint hét egységre duzzadt a JKSE előnye, sőt, Nelson triplájával már 10 volt közte (69-79). Hiába Sabáli időkérése, a Sopron hátránya egyre csak nőtt, és innen már nem volt visszaút a hazaiak számára. A Jászberény tizedik sikerét szerezte meg a szezonban, a Sopron viszont egyre jobban közeledik a playouthoz.

Sopron KC - JP Auto-Jászberényi KSE 77-91 (18-30, 30-22, 19-18, 10-21)

Novomatic Aréna
V: Földházi T., Balog Gy., Rácz Zs. (Gencsev P.)

Sopron: Parker 22/9, Duvnjak -, El-Amin 13/9, Henderson 22/6, Tóth 5/3. Csere: Mészáros 9/3, Bagó -, Takács 6/6.

JKSE: Nelson 21/6, Rakics 10/6, Wallace 8/6, Lucsics 15/3, Sejfic 23. Csere: Kerpel-Fronius 4/3, Cseh 10, Bazsó -.

Rangadót nyert a MAFC-pályán a DEAC

A DEAC ragadta magához a kezdeményezést, másfél perc után 7-2-re vezetett, de az első negyedet mégis egy ponttal a fővárosiak nyerték.

Bár a csapatok visszaestek a pontgyártásban, a folytatásban sem változott a játék képe. A palánkok alatt az újonc volt fölényben, de a szünetig még egyet rátett a különbségre a MAFC, így a félidőben 30-28 volt az állás. Mindkét csapat elég gyengén célzott az első játékrészben, ahol mindössze egy tripla esett.

A harmadik negyedben aztán egy 13-0-ás szériával állva hagyta ellenfelét a DEAC. Tizenkét pontos vendég előnyről indult a záró felvonás.

A MAFC azonban nem adta fel, és újra tízen belülre került (51-59). Molnár a kritikus pillanatokban átlendítette csapatát a holtponton, így a fővárosban is nyerni tudott a DEAC, amely nagy lépést tett a bennmaradás felé.

MAFC – DEAC 60–76 (19–18, 11–10, 11–25, 19–23)