26
2018
Ellentmondásos ELTE-hétvége, kettős TF-vereség
2018. március 26.  |  16:20
A női kupadöntő árnyékában érdekes, mozgalmas héten van túl a női második vonal, bővelkedett érdekességekben a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság. Kétszer, az Ajka és a Szeged otthonában is kikapott a TF, a két ELTE-együttesnél pedig megfordult a trend: a felsőházban a címvédő ELTE-BEAC Újbuda ezúttal legerősebb összetételében is kikapott, ráadásul saját pályáján, ahol a BKG tudott nyerni, az ELTE Fortis viszont az alsóházban, Baján megszerezte első idegenbeli győzelmét a szezonban. A középmezőnyben a PEAC-Pécs-Pingvinek együttesének kimondottan jó hete volt: mindkét meccsét megnyerte.

Az 1-9. helyért

Ajka - Cserpes Trudi - TFSE 61-58

Két oka van, hogy az Ajka a TFSE csapatát. A hazaiak csapatként "több lábon álltak", mint a pont- és lepattanószerzés tekintetében eléggé magára hagyott Karlócai Julianna (18/12 pont, 16 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) vezette TF. A másik pedig, hogy a vendégek talán 6 perccel a befejezés előtt, Karlócai triplájánál, amellyel a záró etapot 7-0-lal kezdő Ajkától sikerült 9 ponttal megugrani, azt hitték, megvan a meccs. A lendületbe jövő hazaiakat azonban nem lehetett megállítani, az utolsó 6 percet a Csikász Anna (18 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Balsay Anna (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Püspöki Lotti (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) trió vezérletével 13-1-re nyerve a meguk javára fordították az összecsapást, és bravúros győzelmet arattak.

Szeged KE - TFSE 65-58

Egyik meghatározó játékosa, Karlócai Julianna nélkül is jól kezdett a TF, és elsősorban a külső posztokon szereplő játékosai, Miháczi Diána (17/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Hermann Alíz (12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) és a dupla-dupláig jutó Fuisz Viktória (10 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével az első negyed végére 8 pontos előnyt szerzett. A folytatásban átvette az irányítást a vendéglátó Szeged, amely a Jáhni Zsófia (21 pont, 9 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett, 4 eladott labda), Vári Zita (17 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda), Radócz Fanni (15 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda) trió tagjainak ponterősségére építve szünetig ledolgozta hátrányát, majd térfélcsere után, a harmadik negyedben 9 pontos előnyt szerzett. A két középső etap egyértelmű "uralása" végül elegendőnek bizonyult a szegediek számára a győzelem megszerzéséhez, a záró etapban a TF nem tudta szorossá tenni az összecsapást.

ELTE-BEAC Újbuda - BKG DSE Szigetszentmiklós 56-72

A címvédő egyetemiektől sokáig egyedül Pusztai Petra (26/9 pont, 4 lepattanó) jelentett érdemi veszélyt a vendég szigetszentmiklósiak kosarára. A csapatként a terheket jobban megoszó vendégek a 21-8-ra megnyert harmadik negyednek, valamint elsősorban Doktor Anna (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Czirják Noémi (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), továbbá a két dupla-duplával záró center, Gundel-Takács Anna (10 pont, 18 lepattanó, 3 gólpassz) és Ruttner Réka (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) jó játékának, illetve az 59-45-re megnyert lepattanócsatának köszönhetően még úgy is a címvédő fölé kerekedtek, hogy a hazaiaktól a záró etapban Szabó Dóra (13/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) is felnőtt Pusztai mellé.

Kecskeméti KC - Vasas 74-91

Végig jó rimtusban, eredményesen támadva, minden negyedben 20 pont fölött , elsősorban Mérész Beatrix (26 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz, 3 blokk), Tóth Orsolya (12/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Budácsik Dorottya (12 pont, 4 lepattanó), Varga Alíz (12 pont, 5 eladott labda) és Tóth Franka (10 pont, 4 lepattanó) eredményes játéka révén a Vasas magabiztos győzelmet aratott. A jól küzdő hazaiak a feladathoz, illetve ellenfelük szintjére Farkas Petra (19 pont, 14 lepattanó, 6-6 eladott labda és gólpassz), Schlégl Odett (14 pont) és Király Andrea (13/3 pont) vezetésével igazán csak a harmadik negyedben tudtak felnőni.

A 10-18. helyért

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Dávid Kornél KA 67-47

Három negyeden át elsősorban Fekete Csilla (16/6 pont, 7  lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Laufer Gabriella (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Orsó Viktória (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) jóvoltából jól tartották magukat a fehérváriak. A lepattanócsatát fölényesen, 63-37-re megnyerő diósgyőri fiatalok két dupla-duplát elérő játékosuk, Sikora Emőke (27 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) és Arad Zsófia (11-11 pont és lepattanó) vezérletével, a záró etapban felőrölve ellenfelük ellenállását végül kerek 20 ponttal bizonyultak jobbnak a fehárváriaknál.

ZTE NKK II - PEAC-Pécs-Pingvinek 62-86

Az 1/16-triplamutató, valamint az 59-32-re elveszített lepattanócsata jelentős szerepet játszott a Vincze Virág (21 pont, 4 eladott labda), Hersics Adrienn (12 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) duó vezette vendéglátó zalaiak nagy különbségű vereségéhez. A pécsi fiatalok Demeter Nóra (19 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda), Szücs Lilla (17 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Pucz Eszter (13/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve arattak magabiztos győzelmet.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Nyíregyházi Kosársuli 77-67

A héten a második meccsüket játszó pécsi fiatalok szünetben még 8 pontos hátrányban voltak a Farkasinszki Orsolya távollétében a Papp Klaudia (21/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Hidas Réka (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) kettős vezette nyíregyháziakkal szemben. A döntő fordulatot a harmadik etap jelentette, ebben a pécsi együttes a mutatós dupla-dupláig jutó Demeter Nóra (17 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda), Szücs Réka (15/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Szücs Lilla (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Sellei Dalma (12/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével 20 pontot vert a szabolcsi hölgyekre, s ezzel 10 pont fölötti előnyt szerezve a záró etapra lényegében el is döntötte a találkozót a maga javára.

DEAC DSI - Tatai SE 63-46

A Szabó Réka (15/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Muzsnay Lilla (11/6 pont, 7 lepattanó) duó vezette debreceniek szünetig megnyugtató, 14 pontos előnyt szereztek. Térfélcsere után Takács Emese (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 7 eladott labda) és Kiss Judit (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a Tata, de végül biztos hazai siker született. Feltétlenül szólni kell még egy-egy ugyan gyenge dobóformát kifogó, ám igen sokat dolgozó kosarasról. Hazai oldalon Foltin Blanka 3/11-es mezőnymutatóval 7 pontig jutott, de leszedett 21 lepattanót, a másik oldalon Lendér Lilla 3/13-as mezőnymutatóval 6 pontot, de mellé 14 lepattanót szerzett.

PINKK SE - ZTE NKK II 56-45

A héten már a második meccsüket játszó zalai hölgyeknél pontszerzésben eléggé magára hagyták ezúttal társai Kovács Georginát (19/9 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), a ZTE második csapatából csupán ő jutott 10 pont fölé. Az együttes pedig csupán a harmadik negyedben játszott igazán jól, így a PINKK Zsilinszky Lilla (21 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Séra Nikolett (10 pont, 5 lepattanó), valamint Sánta Petra (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével úgy is nyerni tudott, hogy a lepattanózást 41-36-ra elveszítette, valamint a triplákat is rosszabbul dobta (2/17, ill. 5/18). A PINKK ezt azonban ellensúlyozta azzal, hogy 22 labdaeladásba hajszolta bele a zalaiakat, míg a hazai játékosok csupán 10 alkalommal veszítették el a játékszert.

A 19-26. helyért

MTK - Kiss Lenke KS 84-90

Hiába a mezőny messze legeredményesebb játékosát Zólyomi Karina (32 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) személyében az MTK, játszott hasznosan Gróf Tímea (16 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), jutott 10 pont fölé Földi Anna (11 pont, 8 lepattanó), valamint nyerte meg 52-49-re a lepattanócsatát, mégis alulmaradt a házigazda. A csapatként jobban működő, egységesebb Kiss Lenke KS Nagy Andrea (23 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), az dupla-duplával "jelentkező" Opitz Petra (16 pont, 15 lepattanó), Opitz Kitti (14 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Mészáros Anna (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Orosz Anett (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményessége révén megnyerte ezt a kosarakban gazdag összecsapást. A lepattanózáson kívül több fontos statiszikai mutatóban is a vendégek bizonyultak jobbaknak: szerzett labda 9-18, eladott labda: 25-13, gólpassz: 15-23 (elöl az MTK számai a különböző kategóriákban).

Bajai NKK - ELTE Fortis 64-72

A 24-10-re megnyert második negyedre, valamint elsősorban Martina Aho (25 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), az eredményesen és hasznosan játszó Zelenák Sára (13 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda) és Hizsnyik Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) ponterőségére építve szerezte meg szezonbeli első idegenbeli győzelmét az ELTE Fortis. Az egyik legjobbját, Ferencz Andreát nélkülöző hazaiak Kucsora Réka (26 pont, 4 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Hilcz Alexa (16/6 pont) és Szöllősy Boglárka (9/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével óriási hajrába kezdtek, ám korábban túlságosan "elengedték" a fővárosiakat, így nem tudtak 6 pontnál közelebb kerülni a lepattanózást 38-20-ra megnyerő budapestiekhez.