Férfi NB I B: Botlott az éllovas OSE, Miskolcon győzött a Győr
26
2018
2018. március 26.  |  11:30
A Vasas otthonában kikapott az éllovas Oroszlány a férfi NB I B piros csoportjában. Az OSE három fő üldözője, a Veszprém, a Nyíregyháza és a Tehetséges Fiatalok csapata győzött, így izgalmassá válhat az alapszakasz vége, bár az Oroszlánynak elvben ez a vereség "belefért", továbbra is a saját kezében van a sorsa. A Győr hosszú "böjt" után Miskolcon érezhette újra a győzelem édes ízét. A zöld csoportban nem hibázott a két éllovas, a BKG a MAFC, a Budafok a DEAC második csapatát győzte le magabiztosan.

Nyíregyháza Blue Sharks - Vásárhelyi KS 82-62

Az első negyedben abszolút egyenrangú riválisa volt a Szabó Péter (24/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Vas Péter (11 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) kettős vezette vásárhelyi együttes a Nyíregyházának. A második negyedben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, akik Szrdjan Sztojanovics (20/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), két fiatal, Sitku Márton (13/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Fazekas Csaba (12/6 pont, 4 lepattanó), valamint Bus Iván (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a félidőre 10 pont fölötti előnyt szereztek, s végül magabiztos, 20 pontos győzelmet arattak - még úgy is, hogy a lepattanóharcot 48-39-re elveszítették.

MEAFC - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 61-69

Ellentétes félidők mérkőzésén, ha - finoman szólva - nem is sziprkázó játékkal, de szervezett védekezéssel, 23 ponton tartva ellenfelét, Patrick Cole (18 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Drahos Gábor (10/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével szünetig 6 pontos előnyt szerzett a vendéglátó. Térfélcsere után alaposan feljavult az utóbbi hetekben rendre vereséget szenvedő győri gárda játéka. A vendégek támadásban fokozatosan feljavulva, elsősorban Ruják Bence (19/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Puszta Dávid (13/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz), Nárai Bence (11/6 pont, 6 lepattanó) és Geiger Bálint (11/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével egyértelműen rákényszerítették akaratukat a MEAFC-ra. A Győr már a harmadik negyed végén a maga javára fordította az állást, a záró etapban pedig több pontot szerezve, mint az egész első félidőben, meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott az igen gyenge dobóformát kifogó (3/22 tripla) miskolci együttes otthonában.

Knipl Kft. Bonyhád - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 76-105

Hiába bizonyult a hazaiak legjobb játékosa, Bojan Lazics (24/3 pont, 5 eladott labda, 7 gólpassz) a mezőny legeredményesebbjének, dobott 15 pontot Tömösváry Máté, és zárta a találkozót 12 ponttal és 6 lepattanóval Somogyfoki Szabolcs, a csapatként egységesebb, "több lábon álló" vendég Veszprém 37-17-re megnyerve az első negyedet lényegében 10 perc alatt eldöntötte az összecsapást. A veszprémiek az első és a harmadik negyedben nyomasztó fölényben játszottak, Schéda Martin (19/3 pont, 6 lepattanó), Nebojsa Pavlovic (16 pont, 5 lepattanó), Hegedűs Gergely (15/3 pont, 5 lepattanó) Kovács Soma (14/12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és az eredményessége mellett hatalmas mezőnymunkát is végző Körtélyesi Gergely (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) vezérletével könnyed, fölényes győzelmet arattak.

Bp. Honvéd - Tehetséges Fiatalok BP 59-62

Amikor egy negyed után 25-7-re vezetett az elsősorban Stefán Dávid (15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Mucza Tamás (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Kováts Róbert (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére alapozó Honvéd, kevesen gondolták, hogy a 39. percig csupán újabb 25 pontot tud hozzátenni Puskás Artúr legénysége az első negyed önmagában amúgy igen tetemes, elismerésre méltó pontterméséhez. Ennek ellenére még a harmadik negyed után is győzteseknek látszottak a vendéglátók, akik 12 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. A hajrára azonban a már említett 50 pontnál a házigazda, a 35. és a 39. perc között egy 13-0-lal a 6 pontos hátrányát 7 pontos előnnyé alakította a Beák Gábor (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Stefan Filipovics (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Debreceni Dániel (10 pont, 4 lepattanó), Szobi Dániel (9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) kvartett vezette Tehetséges Fiatalok csapata. A végjátékban még szorossá tette a találkozót a Honvéd, de fordítani nem tudott. Döntő volt, hogy amíg a hazaiak 23, addig a vendégek csupán 11 alkalommal adták el a labdát.

Calle PubFood Békés - Nagykőrösi Sólymok 79-100

Három negyed után még elsősorban Nagy Balázs (23/12 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Koma Dániel (21/3 pont, 8 lepattanó) ponterős játékának köszönhetően 1 ponttal a vendéglátó Békés vezetett. A 32. és a 38. perc között azonban a vendég nagykőrösiek Molnár Miklós (23/15 pont, 4 lepattanó, 9 gólpassz), Dobos László (22 pont, 13 lepattanó) és Fehér Péter (19/9 pont, 5 szerzett labda) vezérletével egy szédületes, 25-2-es "száguldással" - miközben volt egy több, mint 4 perces kosárcsendje a Békésnek - eldöntötték a maguk javára a találkozót.

Vasas - OSE Lions 91-83

37 percig gyűrék egymást a felek, fej-fej mellett haladt a két rivális. A záró etap előtt nem csak a tabellán elfoglalt pozíciója miatt tűnt esélyesebbnek az ezúttal a remek napot kifogó Kovács Gábor (31/9 pont, 4 lepattanó), valamint Kiss Kornél (22/3 pont, 4 lepattanó) és Madár András (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) vezette éllovas Oroszlány, hanem azért is, mert a harmadik etap végén a Vasas elveszítette egyik legjobbját, csapata "eszét", a kipontozódó irányító Moravcsik Áront (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 9 gólpassz). Már nélküle mutatott be a záró etap elején egy 11-0-t a Vasas, amely 5 pontos előnnyé változtatta 6 egységnyi hátrányát, ám közben technikaival kipontozódó másik kulcsjátékosát, a jó dobóformát kifogó Katona Róbertet (17/15 pont, 5/8 tripla) is elveszítette. A szakasz közepén még visszajött 1 pontra az Oroszlány, de a végjátékban Boros Márk (13/3 pont, 4-4 lepattanó és szezett labda, 6 gólpassz), Kovács Bálint (12 pont, 3 lepattanó), valamint Andrássy Géza (10 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) vezérletével, egy 6-0-lal végleg lerázta magáról az éllovast a Vasas, és oda-vissza legyőzte az oroszlányi gárdát. Érdekesség, hogy a két csapatban a két jól játszó Kovács fiú, Gábor és Bálint testvérek, eredetileg szolnokiak, s bár Gábor az egész mezőny messze legeredményesebb játékosa lett, a győzelemnek mégis öccse örülhetett.

PVSK-Kronosz Kiadó - MTK Törökbálint 57-66

Hiába bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának, s jutott rontott dobás nélkül 22 pontig (4/4 dupla, 3/3 tripla, 5/5 büntető) Veljko Dragasevic, aki még 3 pattanót is megkaparintott, a pécsi fiatalok a 27-15-re elveszített második negyed miatt alulmaradtak. Hazai részről még Berkics Bence (14/12 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) nyújtott átlagon felüli teljesítményt, Boris Krnjajski (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) pedig hasznosan játszott. A PVSK-Kronosz egyk legjobbjának, Demeter Attilának (4 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda) nem volt túl jó napja. A remek második negyed mellett ő "féken tartása" játszott döntő szerepet a Jakab Péter (21/12 pont, 3 lepattanó), Bihari Máté (13 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Szabolcs (9/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) trió vezette törökbálintiak sikerében.

Bajai Bácska FKE - Alba Fehérvár 90-72

Minden negyedet megnyerve a remek dobóformát kifogva dupla-duplával záró Délity Bence (24/18 pont, 10 lepattanó), a roppant sokladalúan, hasznosan játszó Pongó Martin (18 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint a dupla-duplát elérő Milos Vukicsevics (16/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével a Baja simán verte a Papp István (20/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), a szintén dupla-dupláig jutó Joel Nshimba (16/6 pont, 10 lepattanó) és Takács Milán (15/15 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezette fehérvári fiatalokat.

Motax Pápai KC - Salgótarjáni KSE 51-87

A Kálmán László (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth Gergely (13/3 pont, 4 lepattanó), Ryan Cook (10/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette Pápa kezdett jobban, s 15-8-re vezetett a 9. percben. Ezt követően azonban a 9. és a 18. perc között egy 27-8-as "száguldást" bemutatva, Burai Róbert (21/9 pont, 6 lepattanó), a dupla-duplát elérő Jakab Péter (19/6 pont, 13 lepattanó), valamint Csapai Péter (15/3 pont, 9 lepattanó), Angelo Rackley (14/3 pont, 4 lepattanó) és a félidő végét jelző dudaszó pillanatában félpályás triplát "vágó" Drevenka Dávid (9/3 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével szünetig megnyugtató, 13 pontos előnyt szerzett a Salgótarján. A második félidőt 8-2-vel kezdték a hazaiak, feljöttek 7 pontra, de ezzel el is lőtték a puskaporukat, az utolsó bő 15 percben helyenként örömjátékot mutattak be a vendégek.

Óbudai Kaszások - Tiszaújvárosi Phoenix KK 59-92

A John Jackson (33/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Gáspár Balázs (16 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Piukovics Bálint (10/3 pont, 3 lepattanó) trió vezette borsodi gárda lényegében az első negyedben eldöntötte az összecsapást a maga javára. Az első etapot 32-12-re megnyerő Tiszaújvárossal szemben a lepattanócsatát egyébként 46-41-re megnyerő óbudai gárda Joseph Prophet (17 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Vámos László (15/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Kis Molnár Zoltán (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) vezérletével a két középső szakaszban egyenrangú ellenfele volt a Tiszaújvárosnak, amely a záró etapban rátett még egy lapáttal, így végül fölényes győzelmet aratott.

DEAC-DSI - Ford Ivanics Budafok 84-103

Az 50% fölött (11/21) triplázó vendég budafokiak a 32-17-re megnyert első negyedükkel alapozták meg magabiztos sikerüket. Varga Dániel (27 pont, 6 lepattanó), Fehér Csaba (19/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Tursics Krisztián (17/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Wehner Zoltán (14/6 pont, 4 lepattanó) és Hováth Márton (12 pont, 3 lepattanó) voltak a lepattanócsatát 36-19-re megnyerő, egységes csapatjátékot nyújtó budafoki gárda sikerének fő letéteményesei a gyakorlatilag kétemberes, Opre Roland (28 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Kozák Márton (26/9 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz) vezette debreceni fiatalok otthonában.

EKE Eger KOK - Falco KC U23 89-57

A második negyedben valósággal átrohant ellenfelén a Varga Imre (19 pont, 5 lepattanó, 2 blokk), Illés Balázs (16 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Pomázi Patrik (15/12 pont, 3 gólpassz), Papp Bendegúz (13/9 pont, 4 lepattanó) kvartett eredményességére építő, kiválóan triplázó (9/14, 64,3%) egri gárda. Az említett kvartett tagjainak ügyesen játszott a "keze alá" Mészáros Bence (9/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz). A mezőny legeredményesebb játékosának a szombathelyi Kucsora Csaba (21/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) bizonyult, rajta kívül még Laman Richárd (12/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) dicsérhető, Hódi Patrik 10/6 ponttal - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanóval és 3 szerzett labdával zárta a találkozót.

BKG Príma SE - MAFC II 111-73

A 30-12-re megnyert első negyedével alapozta meg fölényes sikerét a BKG az utóbbi hetekben a meccseit sorra nyerő, ám Szigetszentmiklóson csapata egyik legjobbját, Bordács Somát nélkülöző MAFC II ellen. A találkozón két játékos is igen eredményesen kosarazott, a vendégek Katona Bence (37/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 9 eladott labda), az elég egyedi tripla-duplát elérő Siklós Olivér (12 pont, 10-10 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), valamint a dupla-dupláig jutó Peringer Balázs (11 pont, 14 lepattanó) vezérletével a két középső negyedben jól tartották magukat. A záró etapra aztán a fővárosi fiatalok, így a BKG Nagy Botond (40/24 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Ruszlan Kakunov (25/9 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Tanács Attila (16 pont, 7 lepattanó), valamint a gyengén dobó, de hatalmas mezőnymunkát végző Nagy Benedek (7/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 18 (!) gólpassz) vezérletével, fölényes diadallal őrizte meg veretlenségét egy olyan összecsapáson, amelynek negyedik negyedében második technikaival mindkét edző a kiállítás sorsára jutott.